مایکروسافت، GitHub، OpenAI Hit با کد حقوقی حق چاپ | دانش مرکز داده

گیت هاب، مایکروسافت و OpenAI به دلیل ادعاهایی که ابزار کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی آن‌ها، Copilot، از کدهای کپی‌نویسی شده کپی کرده است، با یک شکایت دسته‌جمعی مواجه شده‌اند.

پرونده 56 صفحه‌ای که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا ثبت شده است، ادعا می‌کند که Copilot، که برای تکمیل خودکار قطعات کد طراحی شده است، «مجوزهایی را که برنامه‌نویسان منبع باز انتخاب کرده‌اند نقض می‌کند و علیرغم تعهد GitHub هرگز از کد آنها کسب درآمد می‌کند. برای انجام این کار.»

در این دادخواست آمده است: “هدف Copilot این است که با گرفتن آن و نگه داشتن آن در داخل یک دیوار پرداختی تحت کنترل GitHub، یک بخش بزرگ از منبع باز را جایگزین کند.”

GitHub یک مخزن منبع باز از کدهای کامپیوتری است که هر کسی می تواند با ذکر منبع به نویسندگان از آن استفاده کند. OpenAI یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی است. مایکروسافت مالک GitHub است و در OpenAI سهام دارد. در ژوئن 2021، GitHub و OpenAI Copilot را راه‌اندازی کردند، یک مدل هوش مصنوعی که بر روی خطوط کد آموزش می‌دید.

شاکیان، به رهبری برنامه‌نویس و وکیل متیو باتریک، ادعا می‌کنند که Copilot کد دارای حق نسخه‌برداری آن‌ها را بدون ذکر منبع یا اطلاع دادن به کاربران در مورد الزامات مجوز، طبق دادخواست بازتولید می‌کند.

سخنگوی GitHub به AI Business گفت: “ما از همان ابتدا متعهد به نوآوری مسئولانه با Copilot بوده ایم و به تکامل محصول برای ارائه بهترین خدمات به توسعه دهندگان در سراسر جهان ادامه خواهیم داد.”

مطالب پیشنهادی  بانک اطلاعات مراکز داده را در تگزاس و جورجیا گسترش می دهد

GitHub در یک وبلاگ گفت که دارای ویژگی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد “پیشنهادات بیش از 150 کاراکتر مطابق با کد عمومی را مسدود کنند” اما اذعان کرد که “به همه موارد استفاده رسیدگی نمی کند.”

مقاله کامل را در سایت خواهر ما AI Business بخوانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور