مایکروسافت، متا، گوگل استاندارد اتصال هوش مصنوعی جدیدی را برای مراکز داده راه اندازی کردند

این مقاله در ابتدا در AI Business ظاهر شد.

گوگل، AMD، متا و مایکروسافت، به همراه سایر فروشندگان فناوری، استاندارد صنعتی جدیدی را برای آن راه اندازی کرده اند هوش مصنوعی اتصال در مراکز داده

پیوند شتاب دهنده فوق العاده (UALink) برای بهبود عملکرد و انعطاف پذیری استقرار در خوشه های محاسباتی هوش مصنوعی مستقر در مراکز داده طراحی شده است.

UALink برای شتاب دهنده های موجود در GPU اعمال می شود و فعال می شود سخت افزار تقویت بارهای کاری آموزش هوش مصنوعی و استنتاج برای ارتباط موثرتر با یکدیگر.

نسخه 1.0 این استاندارد اپراتورهای مرکز داده را قادر می سازد تا حداکثر 1024 شتاب دهنده را در یک غلاف محاسباتی متصل کنند. قرار است در اواخر سال جاری به طور رسمی تصویب شود.

AMD، Broadcom، Cisco، Intel و HPE نیز برای تشکیل استاندارد صنعت باز قرارداد امضا کردند.

این شرکت‌ها گفتند استاندارد UALink به مراکز داده امکان می‌دهد منابع محاسباتی را به یک نمونه اضافه کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا ظرفیت را در صورت تقاضا بدون ایجاد اختلال در بارهای کاری جاری، مقیاس کنند.

مارتین لوند، معاون اجرایی گروه سخت‌افزار مشترک سیسکو، گفت: «ارتباطات متقابل با کارایی فوق‌العاده اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند، زیرا حجم کاری هوش مصنوعی همچنان در اندازه و دامنه رشد می‌کند. ما با هم متعهد به توسعه UALink هستیم که راه حلی مقیاس پذیر و باز برای کمک به غلبه بر برخی از چالش های ساخت ابررایانه های هوش مصنوعی خواهد بود.

فارست نورود، مدیر کل AMD برای گروه تجاری راه‌حل‌های مرکز داده AMD، گفت که کاری که توسط شرکت‌هایی در UALink برای ایجاد یک پارچه شتاب‌دهنده باز، با کارایی بالا و مقیاس‌پذیر انجام می‌شود، برای آینده هوش مصنوعی حیاتی است.

نورود گفت: «ما با هم تجربه گسترده‌ای را در ایجاد هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ و راه‌حل‌های محاسباتی با عملکرد بالا که بر اساس استانداردهای باز، کارایی و پشتیبانی قوی از اکوسیستم است، به ارمغان می‌آوریم.

شرکت هایی که استاندارد UALink را پذیرفته اند، اعضای کنسرسیوم Ultra Ethernet (UEC) هستند، یک گروه صنعتی که از همکاری در اطراف حمایت می کند. شبکه های مبتنی بر اترنت.

جی متز، رئیس UEC گفت: «در مدت زمان بسیار کوتاهی، صنعت فناوری چالش‌هایی را که هوش مصنوعی و محاسبات با عملکرد بالا کشف کرده‌اند، پذیرفته است. “اتصال شتاب دهنده هایی مانند GPU ها به یک چشم انداز کل نگر در هنگام تلاش برای بهبود کارایی و عملکرد نیاز دارد. در UEC، ما معتقدیم که رویکرد مقیاس‌پذیری UALink برای حل مسائل مربوط به خوشه‌های پادیک، مکمل پروتکل مقیاس‌بندی خودمان است و ما مشتاقانه منتظر همکاری با یکدیگر برای ایجاد راه‌حلی باز، سازگار با اکوسیستم و در سطح صنعت هستیم که هر دو نوع نیاز را برطرف می‌کند. در آینده.”

یکی از غیبت های قابل توجه در میان شرکت هایی که خود را متعهد به استاندارد هستند، Nvidia است که از NVLink خود برای اتصال GPU ها استفاده می کند.


Source link