لومن خدمات محاسباتی لبه را در اروپا روشن می کند | دانش مرکز داده

خدمات محاسباتی لبه Lumen در حال عبور از حوضچه است و زیرساخت ها و خدمات لبه خود را برای مشتریان در اروپا به ارمغان می آورد.

با به روز رسانی، مشتریان بخش عمومی و سازمانی در اروپا اکنون می توانند برنامه ها و بارهای کاری را در لبه ابری مستقر کنند.

Lumen توانست با فعال کردن 100G MPLS و اتصال شبکه IP، به علاوه افزایش قدرت و خنک کننده در چندین مکان مرکز داده لبه، خدمات لبه خود را در اروپا گسترش دهد.

شبکه EMEA ارائه دهنده خدمات، که شامل حدود 42000 مایل مسیر (67000 کیلومتر) فیبر است، به بیش از 2500 ساختمان درون شبکه و 540 مرکز داده شخص ثالث دولتی و خصوصی متصل می شود.

بر اساس گزارش Omdia، آمریکای شمالی 41.2 درصد از درآمد خدمات لبه را در سال 2022 به خود اختصاص داده است، پس از آن اروپا (27.5 درصد) و آسیا و اقیانوسیه (25.2 درصد) قرار دارند.

با به روز رسانی خدمات لبه، مشتریان اروپایی Lumen به Lumen Edge Bare Metal، Lumen Network Storage، Lumen Edge Private Cloud و Lumen Edge Gateway دسترسی خواهند داشت. این خدمات به ترتیب شامل سخت‌افزار سرور پرداخت، ذخیره‌سازی شبکه برای دریافت و به‌روزرسانی داده‌ها، دسترسی ابری خصوصی از طریق شبکه جهانی فیبر Lumen و یک پلت‌فرم Multi-access Edge Compute (MEC) برای محل‌ها می‌شود.

آنت مورفی، رئیس منطقه ای EMEA و “مشتریان در اروپا اکنون می توانند از قدرت پلتفرم Lumen استفاده کنند، که زیربنای ردپای فیبر گسترده Lumen است، تا برنامه های کاربردی و حجم کاری پر حجم را که نیاز به تاخیر بسیار کم در لبه ابر دارند، به کار گیرند.” APAC در Lumen، در بیانیه ای گفت.

خدمات محاسبات لبه Lumen حدود 97 درصد از تقاضای سازمانی ایالات متحده و حدود 70 درصد از تقاضای سازمانی در بریتانیا، فرانسه، آلمان، بلژیک و هلند را در عرض 5 میلی ثانیه پس از تأخیر برآورده می‌کند – و برنامه‌هایی برای افزودن مکان‌های بیشتری در اروپا در اواخر سال جاری در حال انجام است. – با توجه به ارائه دهنده خدمات.

در مجموع، Lumen حدود 500000 مایل مسیر جهانی (805000 کیلومتر) فیبر را مدیریت و اجرا می کند. این ارائه دهنده خدمات همچنین دارای بیش از 190000 ساختمان درون شبکه است که به 2200 مرکز داده شخص ثالث دولتی و خصوصی و ارائه دهندگان ابر عمومی متصل هستند.

سرویس‌های لبه‌ای با تأخیر پایین در شرکت‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند

به گفته تحلیلگران Omdia، سرویس‌های محاسبات لبه در بین شرکت‌هایی که به دنبال «تأخیر کمتر، کارایی شبکه بیشتر و کنترل بهتر بر داده‌ها به دلایل انطباق» هستند، در حال افزایش است.

تحلیلگران Omdia افزودند: “خدمات مشاوره لبه بزرگترین بخش این بازار (39.3٪ در سال 2022) را تشکیل می دهد و فرصت های قابل توجهی را برای یکپارچه سازان سیستم (SIs)، مخابرات، فروشندگان راه حل های ICT و مشاوره فراهم می کند. علاوه بر خدمات مشاوره، خدمات لبه کاملاً مدیریت شده در حال افزایش محبوبیت هستند. Omdia خدمات لبه کاملاً مدیریت شده را شامل MEC، حجم کار و مدیریت پایگاه داده است که به راحتی از طریق ابر قابل دسترسی است.

برای نسخه بزرگتر این تصویر اینجا را کلیک کنید.
(منبع: Omdia)

به گزارش Omdia، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی خدمات لبه سازمانی در سال جاری به 97.0 میلیارد دلار و تا سال 2026 به بیش از دو برابر به 214.1 میلیارد دلار برسد. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که بازار با CAGR (نرخ رشد سالانه مرکب) 20.4 درصد از سال 2022 تا 2026 رشد کند.

تحلیلگران Dell’Oro Group پیش‌بینی می‌کنند که محاسبات لبه‌ای تا سال 2026 8 درصد از کل هزینه‌های زیرساخت مرکز داده را شامل می‌شود.

این داستان در اصل در نشریه خواهر ما، لایت ریدینگ منتشر شد.