لابی های بزرگ فناوری اتحادیه اروپا تجهیزات تخریب شده توسط جنگ را به اوکراین ارسال می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت های فناوری از کمیسیون اروپا می خواهند تا با هماهنگی و بودجه بهتر، کمک های مالی تجهیزات مخابراتی و مراکز داده به اوکراین را افزایش دهد.

گروه لابی اروپایی DigitalEurope که نماینده تقریباً 100 شرکت از جمله Amazon.com Inc و Microsoft Corp. بر اساس نامه‌ای که بلومبرگ مشاهده کرده است، یک دولت مدرن برای عملکرد.

ایلان ماسک، بنیانگذار اسپیس ایکس، همچنین بیش از 12000 دیش استارلینک را برای ارائه پهنای باند به مناطقی که اینترنت قطع شده است، اهدا کرد، در حالی که شرکت آلفابت لپ تاپ هایی را برای آموزش از راه دور ارائه می دهد و شرکت متا پلتفرم از داده های تحرک برای کمک به گروه های حقوق بشر برای ردیابی پناهندگان استفاده می کند.

سخنگوی کمیسیون اروپا به درخواست فوری برای اظهار نظر پاسخ نداد.

DigitalEurope و هشت انجمن ملی دیجیتال به مقامات کمیسیون از جمله معاون اجرایی مارگرت وستاگر نوشتند: «نیاز فوری برای تقویت تامین تجهیزات برای زیرساخت‌های مخابراتی و مرکز داده وجود دارد». کمیسیون این پتانسیل را دارد که نقش بسیار قوی‌تری ایفا کند، فرآیند را ساده‌سازی کند و درخواست‌های زیادی برای تجهیزات را در یک فرآیند متمرکز متمرکز کند.»

شرکت‌های فناوری هزاران لپ‌تاپ، سرور و نرم‌افزار امنیت سایبری را به اوکراین اهدا کرده‌اند، اما می‌خواهند اتحادیه اروپا کمک‌های بیشتری را هماهنگ کند و احتمالاً کمک‌های مالی بیشتری را تأمین کند، به‌ویژه که نیازهای اوکراین پیچیده‌تر و گران‌تر شده‌اند، از جمله خدمات و بازسازی پهپادها و زیرساخت‌های مرکز داده.