قدرت لایه های معنایی جهانی: بینش از بنیانگذار Cube، آرتیوم کیدونوف

لایه معنایی جهانی چیست و چه تفاوتی با لایه معنایی دارد؟ آیا معنای واقعی دخیل است؟ چه کسی، چگونه و برای چه استفاده می کند؟

هنگامی که یکی از بنیانگذاران کیوب، آرتیوم کیدونوف، در سال 2017 شروع به هک کردن یک چت ربات Slack کرد، احتمالاً پاسخی برای این سؤالات نداشت. تنها کاری که او می‌خواست این بود که راهی برای دسترسی به داده‌ها با استفاده از یک رابط متنی پیدا کند، و Slack مکان خوبی برای انجام این کار به نظر می‌رسید.

Keydunov زمان زیادی برای آزمایش، اعتبارسنجی و توسعه Cube و همچنین دریافت بینش در طول مسیر داشت. ما در مورد تمام موارد بالا و همچنین آخرین ویژگی‌های Cube و هسته منبع باز صحبت کردیم.

در سال 2017 چت بات ها مد بودند. بین سال‌های 2017 تا 2024، چت‌بات‌ها از مد افتادند و با ظهور ChatGPT، بازگشت بزرگی به خود گرفتند. چیز زیادی از چت ربات Slack Keydunov در سال 2017 بدست نیامد، اما این سکوی پرشی برای راه اندازی Cube در حال توسعه بود. با علامت گذاری دایره کامل، Cube اکنون ادغام های مدل زبان بزرگ جدیدی را اعلام می کند.

وضعیت هنر در پردازش زبان طبیعی در سال 2017 مانند امروز نبود. اما مشکلی که توجه کیدونوف را به خود جلب کرد مشکل دیگری بود. چگونه از زبان طبیعی به نمایش مدل داده های چند بعدی و سپس از آن به SQL می روید؟

آن لایه میانی که …

Source link