قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا مانع نهایی برای تبدیل شدن به نقطه عطف جهانی را برطرف می کند

اتحادیه اروپا (EU) روز سه شنبه تصویب کرد قانون هوش مصنوعی، یک تلاش قانونی برجسته که اولین مقررات جامع برای ایجاد نرده های محافظ برای هوش مصنوعی را نشان می دهد.

تصویب نهایی اعضای اتحادیه اروپا به این معنی است که این قانون از ماه آینده اجرایی خواهد شد. این قانونکه برای اولین بار در سال 2021 تهیه شد، در ماه‌های اخیر در مسیر سریعی قرار گرفت، زیرا رهبران جهانی برای اتخاذ تدابیری برای همگام شدن با رشد انفجاری تولیدات رقابت می‌کنند. هوش مصنوعی پذیرش (GenAI).

متیو میشل، وزیر دیجیتال سازی بلژیک در بیانیه ای گفت: «این قانون برجسته، اولین در نوع خود در جهان، به یک چالش تکنولوژیکی جهانی می پردازد که فرصت هایی را برای جوامع و اقتصادهای ما ایجاد می کند. با قانون هوش مصنوعی، اروپا بر اهمیت اعتماد، شفافیت و مسئولیت‌پذیری در برخورد با فناوری‌های جدید تاکید می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که این فناوری در حال تغییر سریع می‌تواند شکوفا شود و نوآوری اروپا را تقویت کند.

اما شرکت های آمریکایی مطمئناً توجه خواهند کرد زیرا قوانین برای هر شرکتی که در آن تجارت می کند اعمال می شود اروپا. و هزینه نقض قوانین حتی برای شرکت های چند میلیارد دلاری ایالات متحده می تواند قابل توجه باشد.

قوانین مربوط به مدل‌های هوش مصنوعی عمومی پس از 12 ماه بر شرکت‌ها تأثیر می‌گذارد، در حالی که قوانین سیستم‌های هوش مصنوعی تعبیه‌شده در محصولات در 36 ماه آینده اعمال می‌شود. ممنوعیت‌های هوش مصنوعی در پلیس‌های پیش‌بینی‌کننده و خراش‌دادن غیرهدف‌شده تصاویر صورت از ویدیو تا شش ماه دیگر اجرا می‌شود. بسته به تخلف، جریمه ها از 8.2 میلیون دلار یا 1.5 درصد گردش مالی جهانی تا 37.9 میلیون دلار یا 7 درصد گردش مالی متغیر است.

ادامه این مقاله را در InformationWeek بخوانید.


Source link