قانونی سازی Cryptocurrency باعث توسعه اقتصادی در آمریکای لاتین خواهد شد

عکس پروفایل ظهر هیو هارسونو هکر

@هوگرسونوهیو هرسونو

هیو درباره فضای مجازی ، ارزهای دیجیتال ، اقتصاد ، امور خارجه و فناوری می نویسد.

محبوبیت ارزهای رمزپایه در سراسر جهان ، دولت ها را مجبور کرده است تا در مواضع اولیه خود در مورد پذیرش ارز رمزپایه در مرزهای خاص خود تجدید نظر کنند.

در ژوئن 2021 ، السالوادور اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را به عنوان یک پیشنهاد قانونی تصویب کرد. سایر دولت های آمریکای لاتین از جمله پاراگوئه ، پاناما ، برزیل و مکزیک ، منافع مشابهی را در حمایت از ارزهای رمزپایه به عنوان پول قانونی ابراز داشته اند.

ارزهای رمزپایه به عنوان ابزاری منحصر به فرد اقتصادی در منطقه ای که گرفتار فساد دولتی ، دخالت و بهره وری پایین است ، عمل می کنند. از این لحاظ ، استفاده از ارزهای رمزپایه به عنوان مبلغ قانونی در جهت تضمین برخی از ثبات اقتصادی کشورهای آمریکای لاتین است که امکان آغاز واقعی ابتکارات توسعه اقتصادی را در عصر دیجیتال فراهم می کند.

منابع سنتی توسعه اقتصادی

بی ثباتی دولت در کشورهای در حال توسعه در آمریکای لاتین منجر به توسعه اقتصادی شده است که اساساً توسط ابزارهایی مانند سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) و برنامه هایی مانند ابتکار عمل کمربند و جاده (BRI) هدایت می شود. این ابزارها بار قابل توجهی بر دوش دولت های محلی می گذارند ، به معنای واقعی کلمه و …