فیشینگ در Pews: خطرات پنهان کدهای QR در جوامع کلیسا

آنجا در سکوها نشسته بودم و به خطبه صبح گوش می دادم. فقط یک صبح معمولی یکشنبه بود که من و همسرم نشسته بودیم و گوش می دادیم و دخترم سعی می کرد از آغوش من بیرون بیاید. با نزدیک شدن به پایان موعظه، متوجه کدهای QR شدم که به پشت صندلی ها چسبانده شده بود. کدهای QR برای شرکت کنندگان استفاده می شود تا درباره کلیسا و برنامه هایی که ارائه می دهند بیشتر بیاموزند.

شما می توانید در مورد کلیسا و اعضای آن اطلاعات کسب کنید و به کلیسا بدهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد QR را اسکن کنید. به عنوان یک متخصص امنیت سایبری… و کسی که همیشه پارانوئید است، هرگز یک کد QR را بدون توجه به جایی که باشد اسکن نمی‌کنم. من می دانم که راهی برای زندگی نیست، اما دیدن من در حال اسکن یک کد QR مانند شنیدن یک کلمه نفرین از پاپ است.

فکری به ذهنم رسید که برای نماز سر به زیر انداختیم. اگر شخصی کد QR کلیسا را ​​با کد QR مخرب خود عوض کند و اطلاعات کارت اعتباری را به سرقت ببرد، چه؟ در آن زمان بود که تصمیم گرفتم کلیسا را ​​”هک کنم”… به هر حال در تئوری. “پدر مرا ببخش، زیرا گناه کرده ام.”

درک کدهای QR

کدهای QR چیست؟ یک کد QR (مخفف کد پاسخ سریع) است آرایه‌ای از مربع‌ها یا پیکسل‌های سیاه و سفید که در شبکه‌ای تنظیم شده‌اند که داده‌ها را برای خواندن دستگاه ذخیره می‌کند. یک گوشی هوشمند یا دوربین می تواند به سرعت اطلاعات موجود در یک کد QR خاص را پردازش کند…

Source link