فوجیتسو، ANU مرکز تحقیقات کوانتومی در استرالیا ایجاد می کند

این مقاله در ابتدا در IoT World Today ظاهر شد.

فوجیتسو استرالیا و دانشگاه ملی استرالیا (ANU) در کانبرا برای ایجاد یک مرکز تحقیقات کوانتومی و برنامه ریزی برای ساختن یک محل در محل توافق کردند. به اندازه یک کامپیوتر.

زیر یک یادداشت تفاهم بین این سازمان‌ها، فوجیتسو قصد دارد با ANU همکاری کند تا چگونگی استفاده از فناوری‌های کوانتومی برای سازمان‌های محلی و جامعه جهانی را بررسی کند.

این برنامه از هدف اعلام شده استراتژی ملی کوانتومی استرالیا برای “سرمایه گذاری، اتصال و رشد تحقیقات کوانتومی و صنعت استرالیا برای رقابت با بهترین های جهان” پشتیبانی می کند.

Graeme Beardsell، معاون اجرایی فوجیتسو و مدیرعامل اقیانوسیه گفت: “سرمایه گذاری ما در تحقیقات کوانتومی، همراه با همکاری های استراتژیک از جمله با ANU، ما را در خط مقدم مسابقه جهانی برای توسعه اولین کامپیوتر کوانتومی مقاوم در برابر خطا در جهان قرار می دهد.”

تعهد استرالیا به رهبری کوانتومی واضح است و فوجیتسو نقش ما را ایفا می کند. ما فقط در حال توسعه این فناوری ها نیستیم. ما آن‌ها را به اشتراک می‌گذاریم، همکاری را تقویت می‌کنیم و معتقدیم که پیشرفت کوانتومی بعدی از شبکه‌ای جهانی و متصل از ذهن‌های درخشان که بر توسعه فناوری برای همیشه متمرکز هستند، حاصل خواهد شد.»

فوجیتسو قصد دارد به محققان و دانشگاهیان ANU دسترسی به سیستم‌های کوانتومی و شبیه‌سازهای فوجیتسو در ژاپن، از جمله رایانه‌های کوانتومی ۲۵۶ کیوبیتی فوجیتسو و Riken را که در مارس ۲۰۲۵ منتشر می‌شود، فراهم کند. ۱۰۰۰۰ کیوبیت به اندازه یک کامپیوتر قرار است در سال 2026 دنبال شود.

مربوط:مسابقه برای Exascale: تاریخچه اخیر سریعترین ابررایانه های جهان

شرکا همچنین قصد دارند یک کامپیوتر کوانتومی در محل در ANU راه اندازی کنند تا به کاربران محلی کمک کند تا تخصص محاسبات کوانتومی را توسعه دهند و تحقیقاتی در زمینه رمزنگاری، علم مواد و شبیه سازی کوانتومی انجام دهند.

ANU همچنین قصد دارد ماژول های آموزشی و آموزشی را با استفاده از فناوری های کوانتومی فوجیتسو توسعه دهد تا رویکرد خود را به تحقیقات محاسبات کوانتومی هدایت کند.

پروفسور لاچلان بلک هال، معاون معاون دانشگاه ANU، گفت: «این همکاری با فوجیتسو مأموریت ANU را برای ادامه تحصیلات عالی در زمینه فناوری‌های نوظهور از جمله محاسبات کوانتومی تکمیل می‌کند و به رشد مجموعه با استعدادی از متخصصان محاسبات کوانتومی در استرالیا کمک می‌کند.

ANU از دیدن این همکاری با فوجیتسو، که قول می دهد بر روی نقاط قوت دانشگاه در فیزیک نوری کوانتومی و الگوریتم های کوانتومی ایجاد کند، هیجان زده است. به طور گسترده تر، این همکاری پویا و کاری که به عنوان بخشی از آن انجام می شود، به افزایش تعهد کشور به فیزیک کوانتومی بنیادی کمک می کند، که اگر بخواهیم از پتانسیل باورنکردنی پژوهش استفاده کنیم و آن را در فرصت های دنیای واقعی به کار ببریم، کاملا حیاتی است. دنیای کوانتومی.”

مربوط:محاسبات کوانتومی می تواند “شوک جهانی بعدی” را ایجاد کند – WEF


Source link