فناوری منبع آزاد در آینده ابر تأثیرگذار است

عکس پروفایل keshaw Hacker Noon

منبع آزاد 25 سال است که جهان را تغییر داده است. از زمان راه اندازی لینوکس در سال 1991 ، توسعه نوآوری باز که توسط آن پیاده سازی شده بسیار مثمر ثمر بوده است و تأثیر آن – که فراتر از برنامه نویسی و تجارت است – احتمالاً طولانی مدت خواهد بود.

نوآوری باز از زندگی رایانه ای ما قابل تفکیک نیست. این مرکز مرورگرهای اینترنت ، محل کار و تلفن های ما است. شما هنگام تماشای فیلم Netflix مشتری متن باز هستید و یا حتی نگاهی به عکس همراه سفر در فیس بوک یا اینستاگرام می اندازید.

مانند همه تحولات ، نوآوری باز متحدان سرسخت و کارشناسان دیرینه خود را دارد. با این وجود ، سازمانهایی که امروزه به عدم اطمینان در مورد نوآوری باز مشهورند ، به وکالت تبدیل شده اند.

در هر صورت ، واقعاً باز بودن در روش شناسی شما قطعاً تضمین نمی شود. شرکت ها به طور ذاتی به دنبال کنترل نوآوری هستند. با این حال ، حتی سازه هایی که بسیاری ساخته اند و برخلاف قضاوت ها در صورت لزوم بسته شده اند ، اکنون می فهمند که هرچه چیزها بیشتر باز شود ، سود بیشتر خواهد بود.

تصمیم و تفاوت

برنامه نویسی و چارچوب باز جایی است که بسیاری از نوآوری های خط مقدم پیشرفت کرده اند. ابر ، هوش مصنوعی ، بلاکچین و پردازش کوانتوم موارد خاصی نیستند. مانند گذشته ، منبع باز به دموکراتیک کردن این پیشرفت های جدید و پیشبرد گروه ها کمک می کند.

باز کن…