فالوآوت آتش‌سوزی مرکز داده کره جنوبی: استعفای مدیرعامل | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — وون نامکونگ، مدیرعامل شرکت کاکائو پس از قطعی گسترده ای که باعث هرج و مرج در کشوری شد که به شدت به محبوب ترین سرویس پیام رسانی و رسانه های اجتماعی کره وابسته بود، استعفا داد.

قطعی چند روزه کاکائو باعث توقف بخش‌هایی از خدمات از بانک‌داری تا تحویل آنلاین در سراسر کشور شد و بحثی را در میان سیاست‌گذاران و مصرف‌کنندگان در مورد اینکه آیا یک شرکت باید بر بخش بزرگی از اقتصاد تسلط داشته باشد، برانگیخت. این اختلال از آتش سوزی در مرکز داده SK C&C در جنوب سئول در روز شنبه ناشی شد و این سؤال را در مورد اینکه آیا کاکائو به اندازه کافی برای محافظت از خدمات مورد استفاده در سراسر کشور توسط میلیون ها کاربر و مشتری از سازمان های دولتی گرفته تا مشاغل آنلاین انجام داده است، ایجاد کرد.

نامکونگ روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «ما از ایجاد ناراحتی بزرگ برای چنین مدت طولانی عذرخواهی می کنیم. ما آگاه هستیم که برای بازیابی اعتماد از دست رفته تلاش زیادی در یک دوره زمانی طولانی نیاز است.

Euntaek Hong به عنوان تنها مدیرعامل شرکت در راس کار باقی خواهد ماند، در حالی که Namkoong گفت که در شرکت خواهد ماند تا به نظارت بر تحقیقات در مورد علل اختلال و جبران خسارت کمک کند.

Namkoong گفت که Kakao قصد دارد به کاربران و شرکای تجاری که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند غرامت بپردازد و بررسی کند که چرا خدمات برای مدت طولانی آفلاین ماندند، اما ارزیابی میزان غرامتی که کاکائو باید بپردازد زمان می‌برد. از روز چهارشنبه، اکثر خدمات از جمله برنامه پیام رسان KakaoTalk بازیابی شدند.

مطالب پیشنهادی  آمازون دور اخراج را در بخش ابری AWS آغاز می کند | دانش مرکز داده

قرار است مراکز داده از آتش سوزی و بلایای دیگر بسیار ایمن باشند. این اساسی است.

در روز شنبه، کاربران متوجه شدند که نمی توانند از یک سواری استفاده کنند، یا در صورت دریافت آن، نمی توانند هزینه تاکسی خود را پرداخت کنند. میلیون‌ها نفر دیگر قادر به خرید مواد غذایی نبودند، در حالی که اعضای خانواده در خارج از کشور به طور ناگهانی نتوانستند با عزیزانشان برای گپ آخر هفته تماس بگیرند.

این اختلالات وابستگی ملت به این گروه را برجسته می کند. کاکائو پیش از این به دلیل تسلط بر بازار هدف سرکوب ضدانحصار قرار گرفته بود، اما این قطعی ها از آن زمان به بحث قانونگذاران کره جنوبی در مورد بازنگری احتمالی در قانون ارتباطات رادیویی برای افزایش نظارت منجر شده است. یکی از امکان‌های مورد بحث این است که دولت مراکز داده خصوصی، مانند مراکزی که سرورهای Kakao و Naver Corp. را در خود جای داده‌اند، به شیوه‌ای مشابه با تسهیلات ملی مدیریت بلایا تنظیم کند.

هونگ گفت که آتش سوزی روز شنبه باعث شعله ور شدن باتری های لیتیوم یونی و خطوط برق مورد نیاز برای تامین برق مرکز داده شد. او گفت که قبلاً هرگز یک مرکز داده کاملاً خاموش نشده بود و شرکت برای موارد احتمالی آماده نشده بود. “این یک اشتباه بود.”

هانگ گفت: از سرگیری خدمات زمان برد، زیرا سیستم پشتیبان جامعی وجود نداشت. او گفت که هنگامی که مرکز داده به طور کامل عملیاتی شود، کاکائو در عرض دو ماه به صورت افزونگی ایجاد خواهد کرد تا از اختلال مشابه جلوگیری کند.

مطالب پیشنهادی  یافتن راه حل مناسب خنک کننده مرکز داده برای طبقات غیر برجسته | دانش مرکز داده

کاکائو در حال سرمایه گذاری 460 میلیارد وون (323 میلیون دلار) برای تکمیل یک مرکز داده جدید در Ansan، جنوب غربی سئول، در سال آینده است. این شرکت ساخت مرکز داده دیگری را در سیهونگ، آن هم در خارج از سئول، آغاز خواهد کرد که در سال 2024 تکمیل خواهد شد.

نامکونگ در ماه مارس سال جاری به عنوان مدیرعامل شرکت کرد و زمام امور را از یئو مین سو گرفت که در جریان رسوایی اختیارات سهام که مدیران ارشد را درگیر کرد، استعفا داد. نامکونگ که با کمک به ساخت شرکت Kakao Games به یک نیروی پیشرو در توسعه بازی‌های آسیایی در رتبه‌های Kakao ارتقا یافت، متعهد شده بود که با حداقل دستمزد کار کند تا زمانی که قیمت سهام شرکت را به 150,000 وون برساند.

392426725.jpg
وان نامکونگ در یک کنفرانس خبری در 19 اکتبر.

او گفت: «متأسفم که به این هدف در دوره کاری خود نرسیدم.

سهام کاکائو 0.8 درصد بالاتر بسته شد و پس از جهش 5.7 درصدی در روز چهارشنبه، سود آن را کاهش داد. قیمت سهام در سال جاری بیش از 50 درصد کاهش یافته است و آن را در میان بدترین عملکردها در شاخص آبی تراشه Kospi 200 به همراه شرکت های وابسته آن Kakaopay Corp. و KakaoBank Corp تبدیل کرده است. به گفته منبع قیمت گذاری BVAL، دلار در روز سه شنبه پس از سقوط به پایین ترین سطح در روز گذشته، 96.1 سنت بود.

Ahn Hyunsang، مدیر اجرایی موسسه تحقیقات سرمایه گذاری کره، که تحقیقاتی را در اختیار معامله گران روزانه قرار می دهد، گفت: استعفا تأثیر کمی بر سهام کاکائو خواهد داشت، زیرا تخصص نامکونگ در بازی ها بود، نه در مدیریت پورتال، پیام رسان یا تجارت تبلیغات. “به نظر می رسد استعفا فقط یک اقدام توقف است.”

مطالب پیشنهادی  متا هزاران اخراج دیگر را به زودی در این هفته برنامه ریزی می کند | دانش مرکز داده

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور