علی بابا تعمیرات اساسی بخش ابری را پس از حذف اسپین آف آغاز کرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Alibaba Group Holding Ltd. اولین گام‌ها را در جهت اصلاح کسب‌وکار ابری خود با بازنگری اساسی در رهبری خود برمی‌دارد، با هدف احیای رشد و رونق هوش مصنوعی پس از لغو یک spinoff مورد انتظار 11 میلیارد دلاری.

یکی از آشنایان به این موضوع گفت که این شرکت سه مدیر جدید را برای هدایت خطوط تجاری اصلی در Alibaba Cloud Intelligence منصوب کرده است که دو نفر مستقیماً به مدیر اجرایی ادی وو گزارش می دهند. این شخص گفت که در میان آنها به اصطلاح ابر عمومی – بازوی خدمات ابری داخلی با هدف مشتریان سازمانی در چین – است که توسط لیو ویگوانگ رهبری می شود و خواست نامش فاش نشود زیرا برنامه ها عمومی نیستند.

این اقدام که برای بازپس گیری سهم بازار از دست رفته به رقبای مورد حمایت دولت است، یک هفته پس از آن صورت می گیرد که علی بابا از طرح های خود برای انحراف و فهرست کردن کسب و کار Cloud Intelligence عقب نشینی کرد و سرمایه گذاران را ناامید کرد و فروش 24 میلیارد دلاری را طی دو روز به دنبال داشت. سازمان‌دهی مجدد خطوط گزارش‌دهی را پس از نزدیک به یک سال آشفتگی مدیریتی که با کناره‌گیری رئیس‌جمهور سابق جف ژانگ در سال 2022 آغاز شد، روشن می‌کند. Alibaba Cloud از آن زمان تاکنون بدون مدیرعامل طولانی‌مدت باقی مانده است – دانیل ژانگ پس از کناره‌گیری از سمت علی‌بابا، برای مدت کوتاهی مسئولیت کسب‌وکار را بر عهده گرفت. مدیرعامل گروه در ماه ژوئن، قبل از اینکه سه ماه بعد به طور ناگهانی استعفا داد.

دو مدیر ارشد دیگر به لیو می‌پیوندند و بخش‌های کوچک‌تر خدمات ابری ترکیبی و زیرساخت‌های ابری را اداره می‌کنند. این سه نفر کهنه کار این تجارت هستند و بخش عمده ای از بازار چین را بین خود تقسیم خواهند کرد. این حرکات قبلا توسط لیفنگ گزارش شده بود. وو در حال حاضر به عنوان مدیرعامل موقت و رئیس واحد ابر فعالیت می کند.

Alibaba Cloud به درخواست کتبی برای اظهار نظر پاسخی نداد.

بخش ابری در قلب ابتکارات هوش مصنوعی علی بابا قرار دارد. این شرکت مستقر در هانگژو مدل زبان بزرگ خود را با نام Tongyi Qianwen منتشر کرده است و همچنین در حال سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌هایی مانند Zhipu AI و Baichuan است. جوزف تسای، رئیس علی‌بابا، ماه گذشته گفت که واحد ابری اکنون میزبان نیمی از شرکت‌های مولد هوش مصنوعی چین است و به حدود 80 درصد از شرکت‌های فناوری این کشور خدمات می‌دهد.

انتصاب‌های جدید می‌تواند به دنبال تصمیم غیرمنتظره هفته گذشته علی‌بابا برای لغو اسپین‌آف برنامه‌ریزی‌شده، تجدید ساختار گسترده‌تری را پیش‌بینی کند. این واژگونی تغییرات تاریخی را که تنها چند ماه قبل برای احیای بخت و اقبال یک نماد چینی که در طول یک سرکوب گسترده‌تر در بخش فناوری متوقف شده بود، طرح‌ریزی کرد. همچنین پس از اینکه رقبایی مانند China Telecom Corp. در سال‌های اخیر مشتریان تجاری را از خود دور کردند، همزمان با کاهش شدید رشد خط بالا در بازوی ابری بود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور