عصر فلش اکنون است | دانش مرکز داده

ذخیره سازی یک عنصر اساسی در محاسبات سازمانی است. داده های همه باید جایی بروند. تا همین اواخر، دیسک چرخان مکانیکی رسانه ذخیره‌سازی پیش‌فرض برای نیازهای داده بسیار بزرگ بوده است. با این حال، رسانه های فلش به طور پیوسته ردپای هارد دیسک در مرکز داده را از بین برده اند. در ابتدا، فلش به بارهای کاری مبتنی بر عملکرد حمله می کرد. از آنجایی که هزینه هر گیگابایت فلش کاهش یافته است، این فناوری اخیراً برای جایگزینی فضای ذخیره سازی مبتنی بر ظرفیت مقرون به صرفه شده است. در بهار سال 2023، فروشندگان بزرگی مانند NetApp، Dell و Pure آرایه‌های ذخیره‌سازی فلش سلولی چهار سطحی (QLC) بهینه‌سازی شده ظرفیت را اعلام کردند که در حال نوشتن آگهی ترحیم برای چرخاندن دیسک مغناطیسی هستند. QLC به معنای آرایه های ذخیره سازی کوچکتر و به طور قابل توجهی سریعتر است. همچنین به معنای هزینه های بسیار کمتر انرژی و خنک کننده برای مرکز داده است.

در ابر

کسب‌وکارها فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در فضای ابری قرار می‌دهند و اولویت فلش را با خود به هیپراسکیلرها می‌آورند. فلش در حال تکامل است و بیرون آمدن از جعبه های قدیمی ایجاد شده توسط فناوری هارد دیسک سنتی کند بوده است، اما به سرعت در حال افزایش است. حرکت از فاکتورهای فرم SAS به NVMe باعث افزایش عملکرد و کاهش اندازه استقرار شده است. گام بعدی توسعه پشته‌های ذخیره‌سازی جدید است که پارادایم‌های بخش/بلاک را که برای دهه‌ها بر ذخیره‌سازی تسلط داشته‌اند دور می‌زند. فروشندگان همچنان در این فضا به نوآوری خود ادامه می دهند. به عنوان مثال، Pure از طریق دسترسی مستقیم از طریق ماژول های DirectFlash خود، ادعای عملکرد بالاتری دارد. این پیشرفت ها به معنای ارائه خدمات ابری با عملکرد بالاتر و پشتیبانی بیشتر از بار کاری با عملکرد بالا در محیط های ابری است.

در لبه(های)

مطالب پیشنهادی  تراشه مرکز داده سفارشی جدید Google (VCU) ویدیوهای YouTube را بهبود می بخشد

برای کسانی که بیشتر و بیشتر به سمت لبه محاسبه می‌کنند – برای کاهش تأخیر، فعال کردن تجربیات بهتر و تنظیم با زمینه‌های محلی – آنها همچنین باید فضای ذخیره‌سازی را به لبه بکشند. این به معنای بسته‌بندی نیازهای ذخیره‌سازی در سطح سازمانی در فضاهای تنگ‌تر و محیط‌های دورتر، با عوامل شکلی انعطاف‌پذیرتر است. فلش مموری این مزیت را دارد که به طرق مختلف بسته بندی می شود، همانطور که در همه جا در لوازم الکترونیکی مصرفی گواه است.

پل زدن این دنیاها با هم

از آنجایی که فلش بر اکثر موارد استفاده از فضای ذخیره‌سازی تسلط پیدا می‌کند، فروشندگان ذخیره‌سازی سازمانی شروع به ارائه سیستم‌های مدیریت ذخیره‌سازی جامع‌تری خواهند کرد که به کسب‌وکارها کمک می‌کند داده‌ها را در جایی که باید امن، قابل اعتماد و با کارایی بالا باشد، دریافت کنند. در عین حال، برای نیازهای داده های انبوه، فلش هزینه های انرژی را کاهش می دهد، به اهداف پایداری کمک می کند و معماری مرکز داده و برنامه کاربردی را ساده می کند.

فلش اینجاست و اکنون در بسیاری از عرصه‌های استقرار به شرکت خدمات می‌دهد. برای اطلاع از اینکه این روند چگونه بر شرکت شما تأثیر می گذارد، لطفاً با من تماس بگیرید و از طریق من برنامه ریزی کنید [email protected].

این مقاله در ابتدا در وبلاگ های ویژه Forrester ظاهر شد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور