ظهور و ظهور اقتصاد گیگ در دنیای پسا همه‌گیری

اکنون که اقدامات کاهشی COVID-19 تأثیر عمیقی بر اقتصاد جهانی گذاشته است، بسیاری از کسانی که در طول قرنطینه‌های مختلف سال‌های 2020 و 2021 بیکار شدند یا کسب‌وکار خود را از دست دادند، شروع به تجدید درآمدهای اقتصادی خود از طریق آنچه که به‌طور تعبیری «پیش‌بازی» نامیده می‌شود، شده‌اند. اقتصاد، اصطلاحی که در دهه گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرد. با این حال، این اصطلاح در ایالات متحده پس از همه گیری ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

در حال حاضر، مشاغل آزاد ارائه شده از طریق برنامه هایی مانند Uber، Lyft، Doordash، Deliveroo، و بسیاری دیگر از خدمات مبتنی بر برنامه، توسط متخصصان سابق انجام می شود.

در طول همه‌گیری کووید، پلتفرم‌های کار دیجیتالی جدیدتر مانند Uber Eats محبوبیت خود را افزایش دادند زیرا میلیون‌ها نفر مجبور شدند در خانه‌شان پناه بگیرند. کسانی که توانایی پرداخت آن را داشتند به برنامه های تحویل آنلاین روی آوردند.

داده های علمی نشان می دهد که تعداد افرادی که با این پلتفرم ها کار می کنند نیز افزایش یافته است. “تکامل پلتفرم Gig Work، 2012-2021” منتشر شده توسط دانشگاه شیکاگو در ماه مه 2023، درآمد کارگران گیگ را از طریق پرونده های مالیاتی ردیابی کرد. چیزی که این مطالعه نشان داد این بود که تعداد افرادی که درآمد حاصل از کنسرت مبتنی بر پلتفرم را به IRS گزارش می‌دهند در سال‌های اخیر از بیش از یک میلیون نفر به نزدیک به پنج میلیون کارگر افزایش یافته است.

جدای از اینکه نشانه ای واضح از تعداد …

Source link