ظهور هوش مصنوعی مولد و تأثیر آن بر بخش مرکز داده | دانش مرکز داده

پس از راه‌اندازی مدل‌های هوش مصنوعی مولد در دسترس عموم مانند Midjourney و ChatGPT، علاقه به پتانسیل اقتصادی GenAI به «سونامی تقاضای هوش مصنوعی» تبدیل شده است، که به نوبه خود باعث ایجاد شور و هیجان در اجاره مرکز داده می‌شود. محققان TD Cowen تخمین می زنند در بازه زمانی 90 روزه بین اواسط می تا اواخر ژوئیه، در پاسخ به گمانه زنی ها در مورد نیازهای هوش مصنوعی به سرعت در حال افزایش، تقریباً 2.1 گیگاوات اجاره مرکز داده در ایالات متحده امضا شد.

با این حال، چالش‌هایی برای اجاره ظرفیت بیشتر در مراکز داده در صنعتی وجود دارد که در آن اپراتورها با هر اندازه‌ای در حال حاضر برای برآورده کردن تقاضای موجود برای استقرارهای موجود تلاش می‌کنند.

ترکیبی از موانع زنجیره تامین، بررسی دقیق‌تر نظارتی، و فشار سهامداران برای افزایش گردش مالی سه ماهه، تقاضای فوق‌العاده مقیاس‌پذیر را به سمت بخش هم‌سکویی سوق می‌دهد. با توجه به اپراتورهای سطح دوم و سوم برای برآوردن نیازهای ظرفیت خود، موج عظیم تقاضای GenAI فرصت فوق العاده دیگری را برای اپراتورهای مرکز داده هم مکان نشان می دهد.

انفجار هوش مصنوعی مولد

این غیرقابل انکار است که در سال 2023 به دلیل GenAI، فشاری در سطح صنعت برای جذب فضای اجاره ای وجود خواهد داشت. همچنین گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد چگونگی مقیاس‌سازی برنامه‌های هوش مصنوعی وجود دارد، بنابراین صنعت مرکز داده شاهد افزایش گسترده‌ای در میزان زیرساخت، تراکم آن زیرساخت و اندازه استقرار است.

ما تقریباً می دانیم که این برنامه های کاربردی هوش مصنوعی می توانند بر روی یک مرکز داده اعمال کنند، و می دانیم که این فناوری پتانسیل تأثیرگذاری گسترده بر اقتصاد را دارد. با این حال، در حالی که ساختن چیزی مانند یک محیط ابری در طول دهه گذشته کم و بیش به یک علم دقیق تبدیل شده است، معماری‌های مرکز داده هوش مصنوعی غالباً منطقه‌ای بی‌سابقه و بدون نقشه هستند، و برخی از ارائه‌دهندگان پیشرو GPU در جهان زیر سوال می‌برند که آیا این صنعت درست است یا خیر. آماده برای رونق هوش مصنوعی محیط‌های مرکز داده که برای برآورده کردن الزامات استقرار هوش مصنوعی مولد طراحی شده‌اند، متفاوت از محیط‌های طراحی‌شده برای قرار دادن بارهای کاری ابری به نظر می‌رسند و رفتار می‌کنند، و ماهیت دقیق این حجم‌های کاری، از برخی جهات، هنوز ناشناخته است.

مطالب پیشنهادی  Home Depot به روز رسانی 2.3K مکان های لبه خرده فروشی با استفاده از SUSE Rancher، K3s | دانش مرکز داده

GenAI منبع جدیدی از تقاضا برای نیرو، فضا، خنک‌کننده و ظرفیت است که می‌تواند به مرور زمان با ابر، که در حال حاضر بزرگترین محرک تقاضا برای مراکز داده است، رقابت کند یا حتی آن را تحت الشعاع قرار دهد. پی بردن به اینکه دقیقاً چگونه می‌تواند به بخش مرکز داده تغییر شکل دهد، و اینکه چگونه شرکت‌ها می‌توانند از این روند بدون آمادگی کافی یا تعهد بیش از حد جلوگیری کنند، یک مشکل دشوار برای حل است.

چگونه می توان مطمئن شد که کسب و کار Colocation شما برای رونق GenAI آماده است

در حالی که موج جدید تقاضا برای ظرفیت مرکز داده برای پشتیبانی از استقرار GenAI یک فرصت قابل توجه برای اپراتورهای مرکز داده هم‌محلی است، مقیاس، سرعت و ویژگی‌های این روند نیز سرمایه‌گذاری بر روی آن را به یک چشم‌انداز چالش برانگیز تبدیل می‌کند. برای موفقیت در پاسخگویی به این موج تقاضای جدید، سازمان ها نیاز به نشان دادن قابل توجهی دارند مدرنیزاسیون، خلاقیت، سرعت، و همکاری.

مدرن کردن.

اکثر مراکز داده Tier II و Tier III، حتی برخی از آنها در محیط های Tier I، برای سازگاری با فاز بعدی مدل های هوش مصنوعی مولد مناسب نیستند. به این ترتیب، همکاری با سازمان‌هایی که فن‌آوری را می‌شناسند و درک می‌کنند و می‌توانند به شما در پیگیری سریع پروژه مدرن‌سازی برای برآوردن نیازهای زمان و بودجه کمک کنند، حیاتی است.

این شامل توانایی طراحی و بهسازی امکانات قدیمی برای ترکیب معماری خنک‌کننده مایع با چگالی بالا یا خنک‌کننده مستقیم به تراشه (D2C) و انجام این کار با قابلیت پیش‌بینی یکپارچه است تا طرح‌ها، در مواردی که قابل اجرا هستند، قابل تکرار باشند. یا مقیاس شده

مطالب پیشنهادی  اریکسون دارای RAN قابل حمل «باز» است و AMD را در کنار اینتل | دانش مرکز داده

خلاق بودن.

با زیرساخت ها و تامین کنندگان خود خلاق باشید و در روشی که کارها را انجام می دهید خلاق باشید زیرا روش های قدیمی به خوبی قبلاً کار نمی کنند.

GenAI یک فناوری عمیقاً تأثیرگذار است و همانطور که قرار است روش‌های جدیدی برای انجام کارها ایجاد کند، همانطور که باید مدرن‌سازی کنیم، صنعت مرکز داده نیز باید راه‌های جدیدی برای پشتیبانی از آن ارائه دهد.

اگر مالکان یا اپراتورها بخواهند از افزایش هوش مصنوعی مولد سرمایه گذاری کنند یا تقاضای فرامقیاس را برآورده کنند، چرخه سنتی فروش مرکز داده قابل اجرا نخواهد بود. آنها باید آماده باشند تا همه چیزهای لازم برای ساخت زیرساخت برنامه هوش مصنوعی را تهیه کنند و این کار را با شرکای مورد اعتمادشان انجام دهند و با سرعتی که در بازار نسبتاً بی سابقه است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، شانس استفاده از این فرصت ها را خواهید داشت.

سریع باش

همه در تلاشند تا به طور همزمان پاسخ سوالات مشابه را بیابند. همه ما در تلاش هستیم تا کد نحوه پاسخگویی به این تقاضای باورنکردنی را بشکنیم، مستاجران بیشتری را جذب کنیم، و این کار را با انعطاف‌پذیری کافی برای پاسخگویی موثر به چندین برنامه کاربردی هوش مصنوعی – هر شکلی که ممکن است داشته باشند، انجام دهیم.

در حال حاضر، بزرگترین وجه تمایز، داشتن فضای در دسترس است که برای قابلیت‌های هوش مصنوعی مهندسی شده است، اما وقتی این ظرفیت تمام شد، چرخه خود را تکرار می‌کند و رقابت بر سر وارد کردن کاربران نهایی به تأسیساتی می‌شود که هنوز آن را ساخته‌اید. اینجاست که صنعت احتمالاً شاهد موج بزرگ بعدی نوآوری از نظر طراحی مرکز داده و استراتژی تجاری خواهد بود. ارائه‌دهندگان هم‌محلی که می‌توانند مستاجران را به نسل بعدی امکانات مجهز به هوش مصنوعی جذب کنند، چه از طریق مدرن‌سازی، سرعت یا خلاقیت، سهم عمده‌ای از موج تقاضا را تصاحب کنند.

مطالب پیشنهادی  7 روش برای ایمن سازی داده های حساس در فضای ابری | دانش مرکز داده

همکاری داشته باشید.

همکاری در اکوسیستم تامین کننده حیاتی و مهم ترین است تمایز بین شرکت هایی که موج بعدی تجارت زیرساخت GenAI را جذب خواهند کرد و شرکت هایی که جذب نمی کنند. تامین کنندگان برق، خنک کننده، قفس بندی و غیره که به این فرآیند از دیدگاه تولیدکننده-تامین کننده نگاه می کنند، بسیار کمتر از آنهایی هستند که در اکوسیستم خود با یکدیگر همکاری می کنند و رویکردی متمرکز بر مشارکت دارند.

در حالی که تأثیر بلندمدت GenAI بر سیاره ما، اقتصاد ایالات متحده و بخش مراکز داده تعریف نشده است، جهش تقاضایی که اپراتورها اکنون مشاهده می کنند بسیار واقعی است. 90 روز گذشته شاهد بزرگ‌ترین تزریق سرمایه‌گذاری به بخش مرکز داده از زمان تولد ابر بوده‌ایم، و بقیه سال 2023 محوری خواهد بود زیرا بازیگران اصلی صنعت خود را برای ورود به آینده تعریف‌شده توسط GenAI قرار می‌دهند. با رویکرد و شرکای مناسب، عصر GenAI یک فرصت نسلی برای اپراتورهای مرکز داده است که آماده خلاقیت، همکاری و سریع هستند.

Sam Prudhomme رئیس واحد تجاری مرکز داده Accelevation LLC است. Accelevation یک گروه یکپارچه عمودی از شرکت های تولیدی است که به مراکز داده، خودروهای الکتریکی و بازارهای رباتیک خدمات ارائه می دهند. Instor یک شرکت Accelevation است که فضاهای عمده فروشی، آزمایشگاه و مرکز داده را از فضای خالی تا آماده بهره برداری می سازد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور