طرف شوم فیلترهای اینستاگرام

؛

عکس پروفایل نویسنده

@پیتر جابزپیتر جابز

پیتر جابز نویسنده فناوری و بلاکچین است. ویژه در VentureBeat.

با گذشت زمان ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی رشد کرده و به توانایی ها و ویژگی هایی تبدیل شده اند. آنها ابتدا به عنوان سکوهایی استفاده می شدند که برای برچسب گذاری و ارتباط با اعضای خانواده و دوستان مدت زیادی از دست رفته استفاده می کردند. اما اکنون ، آنها به لطف برنامه هایی مانند Snapchat تغییر شکل داده اند و برای بارگذاری و ارسال عکس های سلفی با فیلتر استفاده می شوند.

فیلترها با ارسال تصاویر با گوش های سگ کارتونی یا هاله های گل ، یک روش جالب جدید برای تعامل با این سیستم عامل ها و کاربران آنها ایجاد کرده اند. با این حال ، با محبوبیت روزافزون استفاده از فیلترها ، دلایل استفاده از آنها تغییر کرده است.

(نمودار محبوب ترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را نشان می دهد. منبع: استاتیستا)

فیلترها با گذشت زمان تکامل یافته اند ، آنها بیشتر به جای جذاب و خنده دار بودن ، بر ایجاد جذابیت آرایشی واقع گرایانه تر از چهره کاربران تمرکز دارند. فیلترهای اینستاگرام دارای انتخاب های مختلفی هستند که ساختار صورت را تقویت و تغییر می دهند. آنها به کاربران این امکان را می دهند تا با چشم های مختلف رنگ ، ویژگی هایی که نمایانگر فرهنگ افراد خاص هستند و همچنین توانایی تغییر رنگ پوست ، عکس بگیرند.

اگرچه این نوع فیلترها بی ضرر به نظر می رسند ، اما اثرات مخربی که بر جامعه ، بزرگسالان جوان و افرادی که دارای پیشینه فرهنگی هستند ، برجای می گذارد که …