طرفداران فناوری به دلیل رکود حقوق، استرس ترک کار می کنند | دانش مرکز داده

بر اساس نظرسنجی اخیر از بیش از 600 متخصص فناوری اطلاعات، در میان بازار کار فشرده فناوری اطلاعات، متخصصان فناوری عدم افزایش حقوق و چشم‌اندازهای تبلیغاتی ضعیف را به عنوان دلایل اصلی ترک شغل خود ذکر می‌کنند.

مطالعه جفرسون فرانک بر اساس داده‌های به دست آمده از راهنماهای شغلی و استخدامی 2022-2023 از گروه انقلاب دهم و مارک‌های استخدام آن بود.

گروه نظرسنجی متشکل از متخصصان فناوری که در سراسر AWS، Salesforce، Microsoft 365، Azure و NetSuite کار می‌کنند، تمایل به چالش‌های جدید، همراه با فقدان رهبری و چشم‌انداز شرکت را نیز از دلایلی بودند که کارکنان فناوری را وادار به پریدن از کشتی می‌کردند.

برای حفظ استعدادهای برتر، رهبران کسب و کار باید فرهنگ شفافیت و فرصت را ترویج کنند. در حالی که این مطالعه اشاره کرد که پرداخت غرامت عادلانه “همیشه حیاتی” خواهد بود، کارمندان فناوری همچنین خواهان تضمین تعادل بین کار و زندگی در بخشی هستند که فرسودگی شغلی یک مسئله دائمی است.

جفرسون فرانک، رئیس و مدیر عامل شرکت جیمز لوید تاونشند، گفت هفته اطلاعات از طریق ایمیل که باز کردن گفتگو با کارمندان در مورد فرهنگ محل کار باید سنگ بنای هر رویکردی برای حفظ استعداد باشد.

او به نگرانی‌ها در مورد فرهنگ شرکت اشاره می‌کند که در این تحقیق در رتبه بالایی از دلایل ترک کار متخصصان فناوری قرار گرفته است.

Lloyd-Townshend می‌گوید: «یک رویکرد جامع در اینجا، همراه با برنامه‌های مشخص برای اجرا، مسیر خوبی برای اطمینان از اینکه کارکنان شما می‌خواهند در حین پیشرفت شغلی با شما بمانند، است.

او اضافه می‌کند که این مکالمه‌ای است که قطعاً باید به پرسش‌های مربوط به رفاه کارکنان نیز توجه داشته باشد، زیرا فرسودگی شغلی هنوز یک موضوع جدی در بخش فناوری است.

او خاطرنشان می کند: «تحقیق ما نشان می دهد که حس ملموس پیشرفت برای متخصصان فناوری مهم است، بنابراین مسیرهای شغلی واضح کاملاً ضروری است. “این باید شامل نقشه های مسئولیت دقیق و ساختارهای سازمانی تیم نیز باشد.”

ادامه این مقاله را در هفته اطلاعات بخوانید

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور