طرح نفوذ تراشه 3 میلیارد دلار به ارزش کنگلومرا هند می افزاید | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — گروه Murugappa هند روز چهارشنبه 3 میلیارد دلار به ارزش بازار افزود پس از اینکه یکی از واحدهای این شرکت از ورود به نیمه هادی ها خبر داد.

پس از اعلام اینکه قصد دارد 791 میلیون دلار در مونتاژ و آزمایش نیمه هادی ها سرمایه گذاری کند، سهام شرکت سازنده موتورهای الکتریکی این گروه، CG Power and Industrial Solutions Ltd. با محدودیت 20 درصدی به یک رکورد افزایش یافت که باعث افزایش قیمت های مشابه در دو سهام گروه دیگر شد. تسهیلات بیش از پنج سال

این پیشنهاد در مقابل پس‌زمینه جاه‌طلبی هند برای ایجاد یک بخش تولید فناوری قوی است که قبلاً سرمایه‌گذاری‌های تامین‌کنندگان اپل را جلب کرده است. این اقدام همچنین فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا روی بخشی شرط بندی کنند که امسال تریلیون ها دلار به ارزش سهام در سطح جهان اضافه کرده است، اما تا حد زیادی در بازار سهام 3.7 تریلیون دلاری کشور غایب بوده است.

کرانتی باتینی، استراتژیست شرکت WealthMills Securities مستقر در بمبئی، گفت: “گروه Murugappa قادر به ورود به این تجارت است که بسیار پیچیده است و نیاز به همکاری فناوری با بازیگران جهانی دارد.” او گفت که با این حال، این سرمایه گذاری با دوره بازپرداخت طولانی تر است.

سایر شرکت‌های گروه – Tube Investments of India Ltd. و Shanthi Gears Ltd. – هر کدام 20 درصد رشد کردند، در حالی که Carborundum Universal Ltd. تا 9 درصد افزایش یافت.

بر اساس بیانیه ای، سی جی پاور قصد دارد سرمایه گذاری را از طریق یارانه، بدهی و مشارکت سهام شرکا تامین کند.

گروه Murugappa که در دهه 1900 در بازارهای بانکی برمه شروع به کار کرد، 29 تجارت را اداره می کند و در 40 کشور جهان حضور دارد.