صنعت ممکن است تا سال 2030 9 درصد از برق ایالات متحده را مصرف کند

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی خود.

افزایش تقاضای برق

در میان تقاضای فزاینده برای خدمات هوش مصنوعی و رایانش ابری، مراکز داده ممکن است تا سال 2030 بیش از 9 درصد از برق تولید شده در ایالات متحده را مصرف کنند.

با توجه به الف کاغذ سفید منتشر شده در این هفته توسط پژوهشکده نیروی برق (EPRI)، هماهنگی نزدیک بین اپراتورهای مرکز داده و شرکت‌های برق مورد نیاز است زیرا پذیرش گسترده ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند منجر به «تغییر مرحله‌ای» در نیازهای برق شود.

EPRI گفت: “مراکز داده یکی از سریع ترین صنایع در حال رشد در سراسر جهان هستند.” بین سال‌های 2017 تا 2021، برق مصرفی متا، آمازون، مایکروسافت و گوگل – ارائه‌دهندگان اصلی محاسبات ابری تجاری و خدمات دیجیتال – بیش از دو برابر شد.

«توسعه درک عمیق‌تر از نیازهای مرکز داده، زمان‌بندی و انعطاف‌پذیری‌های بالقوه – در عین حال ارزیابی نحوه تطابق آن‌ها با منابع الکتریکی موجود و محدودیت‌های تحویل – می‌تواند راه‌حل‌های کاربردی برای همه ایجاد کند.»

مربوط:توسعه مرکز داده جدید: می 2024

ناظر بازار

چشم انداز مرکز داده مکان ها به سرعت در حال تکامل است که توسط پیشرفت های تکنولوژیکی، تقاضاهای بازار و ملاحظات ژئوپلیتیک هدایت می شود.

دومینیکا کونسویچ، تحلیلگر ارشد، با حفظ آخرین روندهای جهانی امدیا، تمرکز بر روی برترین مکان های مرکز داده در سال 2024.

او گفت: «شناسایی بهترین مکان‌های مرکز داده برای کسب‌وکارهایی که از محاسبات ابری، محاسبات لبه‌ای، هوش مصنوعی و دیگر برنامه‌های کاربردی داده فشرده استفاده می‌کنند، بسیار مهم است.
جای تعجب نیست که ویرجینیای شمالی در میان مراکز داده مرکز داده آمریکای شمالی در رتبه اول قرار دارد. آتلانتا، فینیکس، آستین، سالت لیک سیتی و هیلزبورو همگی به عنوان بازارهای در حال گسترش برای تماشا نامگذاری شدند.

بررسی کنید مقاله کامل برای کشف مکان های برتر مرکز داده برای سال 2024.

سرمایه گذاری های جدید

در مرکز داده ساخت و ساز اخبار این هفته گوگل متعهد به انجام 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در مالزی از جمله توسعه است اولین مرکز داده و یک مرکز ابری در کشور.

به گفته وزارت بازرگانی مالزی، مرکز داده و تسهیلات منطقه ابری گوگل از 26500 شغل در بخش‌های مختلف کشور پشتیبانی می‌کند که ارزش کل تأثیر اقتصادی آن 3.2 میلیارد دلار است.

مربوط:چه چیزی در سر راه مرکز داده Net-Zero قرار دارد؟

در جاهای دیگر آسیا، سنگاپور قصد دارد مقدار قدرت را افزایش دهید آن را به مراکز داده تا 35٪ اختصاص می دهد، در حالی که کره جنوبی چشم کره جنوبی انرژی هسته ای و تجدیدپذیر بیشتر با افزایش تقاضای مرکز داده

گروه راکسیو، یک شرکت مرکز داده با حمایت سرمایه گذار جهانی شرکای زیرساخت مریدیام و شرکت سهام خصوصی ایالات متحده گروه روها، است افتتاح اولین تاسیسات خود در موزامبیک به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری 290 میلیون دلاری خود در آفریقا.

شرکت انرژی اسپانیایی سولاریا پس از اخذ 155 مگاوات ظرفیت از اپراتور شبکه، وارد بازار مرکز داده شده است. قرمز الکتریک.

در یک بیانیه مطبوعاتی این هفته، سولاریا گفت که یک شرکت تابعه جدید به نام مرکز داده سولاریا ایجاد کرده است تا به “تسریع و تشدید انتقال دیجیتال در اسپانیا کمک کند.”

بانک آنلاین

کانادا بانک مونترال گفت که خدمات بانکداری آنلاین آن پس از یک قطع موقت که بنا بر گزارش‌ها به دلیل هشدار نادرست در یکی از مراکز داده سازمان بود، بازیابی شده است.

روز پنجشنبه (30 مه) بانک به مشتریان هشدار داد آنها ممکن است به دلیل یک مشکل فنی “نتوانند به بانکداری آنلاین دسترسی پیدا کنند”. خدمات بازسازی شدند در عرض چند ساعت

در یک بیانیه به CTV Newsبانک اعلام کرد که این اختلال در خدمات ناشی از “آژیر آتش سوزی کاذب” در یکی از مراکز داده بانک بوده است.

بانک گفت: “خدمات ما به صورت آنلاین بازگشته اند، اگرچه برخی از مشتریان ممکن است در پردازش تراکنش ها با تاخیر مواجه شوند.”

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

استخراج کنندگان بیت کوین در بحبوحه رونق هوش مصنوعی به عملیات مرکز داده می پردازند. زیرساخت GPU با ظرفیت بالا و تمرکز بر کارایی، شرکت‌های استخراج رمزنگاری را به استقبال از روند مرکز داده هوش مصنوعی سوق می‌دهد.

درک نقش شیرهای شبکه در مشاهده پذیری مرکز داده. ضربه های شبکه می تواند دید دقیقی را در ترافیک شبکه فراهم کند. دریابید که آیا این راه حل مناسبی برای ارتقای نمایه قابلیت مشاهده مرکز داده شما است یا خیر.

Gaw Capital برای گسترش سبد مراکز داده در ژاپن. این شرکت املاک و مستغلات، ملکی را در شهر فوچو، یک خوشه مرکز داده در نزدیکی توکیو، به دست آورده است.

On-Prem در مقابل Private Cloud: تفاوت چیست؟ به دلیل تفاسیر و شیوه‌های پیاده‌سازی متفاوت، تعریف ابرهای on-prem در مقابل خصوصی می‌تواند مشکل باشد، که منجر به ایجاد خطوط مبهم بین این دو مفهوم می‌شود.

مایکروسافت، آمازون و آی‌بی‌ام متعهد شدند که اقدامات ایمنی هوش مصنوعی را برای مدل‌ها منتشر کنند. چندین شرکت فن‌آوری پیشرو متعهد می‌شوند که خطرات ناشی از مدل‌های هوش مصنوعی خود را در اجلاس ایمنی هوش مصنوعی به طور عمومی افشا کنند.


Source link