صندوق حمایت شده توسط مایکروسافت 200 میلیون دلار برای استارتاپ های آب و هوایی جمع آوری می کند

(بلومبرگ) — Energy Impact Partners LP، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که شرکت مایکروسافت و دوک انرژی را به عنوان حامیان حساب می کند، 200 میلیون دلار برای صندوق جدیدی جمع آوری کرده است تا فناوری های جاه طلبانه آب و هوایی را به عملیات تجاری تبدیل کند.

ابزار سرمایه‌گذاری جدید – به نام صندوق مرزی کربن‌زدایی عمیق – قبلاً چند استارت‌آپ را که در حال توسعه رویکردهای جدید برای انرژی پاک و تولید هستند، تأمین مالی کرده است. این لیست شامل Form Energy Inc.، یک شرکت باتری از یکی از مدیران سابق شرکت تسلا است. زاپ انرژی، شرکتی مبتکر در مقابله با همجوشی هسته ای؛ و دیگران با هدف تولید کود و سیمان بدون انتشار کربن.

این حوزه‌ها به مقادیر زیادی سرمایه اولیه، با تضمین‌های کمی برای موفقیت، نیاز دارند و استارت‌آپ‌هایی که در آن‌ها کار می‌کنند، از لحاظ تاریخی برای به دست آوردن سرمایه‌های خطرپذیر تلاش کرده‌اند. شایل کان، شریک رهبری این صندوق در مصاحبه ای گفت که شرکای انرژی ایمپکت (EIP) در حال برنامه ریزی برای جمع آوری 150 میلیون دلار اضافی برای صندوق در سال جاری است.

این شرکت یک مدل منحصر به فرد را تبلیغ می کند. این شرکت توسط ارائه دهندگان خدمات برق و شرکت های نفت و گاز تامین مالی می شود و قصد دارد پس از ارائه محصولات قابل دوام، آن مشاغل را با شرکت های پرتفوی خود جفت کند. به همین دلیل، کان گفت EIP تا حد زیادی برای هر بخش یا فناوری انرژی پاک یک شرط بندی می کند. او پتانسیل قابل‌توجهی را در استارت‌آپ‌هایی می‌بیند که بر صنایع قدیمی‌تر متمرکز شده‌اند، مانند تولید فولاد – گازهای گلخانه‌ای سنگین که برای رسیدن به ضرب‌الاجل‌های شرکت‌ها و دولت برای حذف گازهای گلخانه‌ای رقابت می‌کنند.

او گفت: «این یک انتقال چند تریلیون دلاری است. غنائم به سوی پیروز می روند و غنایم بسیار زیاد خواهد بود.

EIP در حال حاضر 2 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد و Alliant Energy Corp و TC Energy Corp. از شرکای محدود آن هستند. در سال 2020، مایکروسافت برای اولین سرمایه گذاری خود در صندوق اقلیمی 1 میلیارد دلاری خود غول نرم افزاری به EIP رفت.

بر اساس گزارش بلومبرگ NEF، سال گذشته، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و شرکت‌های سهام خصوصی بیش از 49 میلیارد دلار به استارت‌آپ‌های فناوری آب و هوا در سراسر جهان سرازیر کردند. تقریباً نیمی از این مجموع به شرکت‌های حمل‌ونقلی مانند خودروهای برقی و اسکوتر اختصاص یافت.