صندلی SMC در Power Shift در Global Chip Linchpin پایین می آید | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — رئیس شرکت تولید نیمه هادی تایوان مارک لیو قصد دارد در سال 2024 بازنشسته شود و نقش خود را به مدیر اجرایی CC Wei واگذار کند و زمام مهم ترین سازنده تراشه جهان را به یک مهندس مهندس همکار واگذار کند.

این تغییر به این معنی است که وی قرار است به یکی از تأثیرگذارترین مدیران در فناوری تبدیل شود و شریک اصلی تولید تراشه‌های شرکت اپل و شرکت انویدیا را هدایت کند و در عین حال درخواست‌هایی را برای سرمایه‌گذاری در تولید از سوی دولت‌های سراسر جهان ارائه کند. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این انتقال، که نیاز به تایید سهامداران دارد، باید در سال آینده انجام شود.

لیو از زمانی که در سال 2018 به عنوان رئیس هیئت مدیره موریس چانگ، یکی از مدافعان قوی توسعه جهانی در زمان تنش های فزاینده با چین، به عنوان رئیس TSMC انتخاب شد. در دوران تصدی وی، این شرکت تایوانی برنامه هایی را برای سرمایه گذاری میلیاردها دلار در کارخانه های جدید از ایالات متحده به ژاپن آغاز کرد و در حال مذاکره برای کشف پروژه های مشابه در اروپا و جاهای دیگر است. رئیس قبلی، یک دکترای علوم کامپیوتر و مهندسی که در سال 1993 به TSMC پیوست، به طور منظم در مدار کنفرانس است.

در مقابل، وی مشخصات پایین تری را اتخاذ کرده است، اگرچه مدیر عامل مجرای اصلی سرمایه گذاران و مشتریان در نظر گرفته می شود. او در کنفرانس های سه ماهه درآمد صحبت می کند و مانند لیو دارای دکترای مهندسی است.

هر دوی این مدیران TSMC را از طریق کمبود تراشه های جهانی چندین ساله رهبری کردند که به تثبیت نقش حیاتی آن در صنعت فناوری کمک کرد. در سال 2021، زمانی که تقاضای دوران کووید برای نیمه هادی های مورد استفاده در گوشی های هوشمند و خودرو افزایش یافت، مدیران عامل صنعت و سران کشورها به طور یکسان برای کمک به کاهش کمبود به سراغ سازنده تراشه تایوانی رفتند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور