صفحات Noindexed می توانند بر هسته وب تأثیر بگذارند

گوگل تأیید می کند که هنوز می توان از صفحات noindexed برای ارزیابی Core Web Vital یک سایت استفاده کرد ، که به زودی به فاکتورهای رتبه بندی جستجو تبدیل می شود.

به عبارت دیگر ، ممکن است به زودی از صفحاتی که عمداً از فهرست جستجوی Google خارج می شوند ، برای ارزیابی مجموعه ای از معیارها که بر رتبه بندی جستجو تأثیر می گذارند استفاده شود.

این دلیل منطقی نگرانی سئوکاران و دارندگان سایت است و این موضوع در جریان پخش مستقیم جستجوی مرکزی Google با جان مولر در 4 دسامبر ضبط شده است.

سوالی در رابطه با Google با استفاده از داده های جمع آوری شده برای اندازه گیری Core Web Vital مطرح می شود. Google یک صفحه گروهی می گیرد ، آنها را تجزیه و تحلیل می کند و از داده ها برای محاسبه Core Web Vital نماینده کل سایت استفاده می کند.

اینگونه است که گوگل به داده های یافت شده در Search Console می رسد و وقتی عامل رتبه بندی Web Vital در سال آینده گسترش یابد ، از همان روش ارزیابی استفاده می شود.

س directedالی که به مولر می پردازد می پرسد که Google چگونه گروه صفحاتی را که برای محاسبه Core Web Vital استفاده می شود انتخاب می کند:

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

Core Web Vital برای صفحات بدون صفحه و چیزهایی که در robots.txt مسدود شده اند محاسبه خواهد شد. این بسیار جالب است زیرا واضح است که Search Console جمع شده است ، شما گروهی از صفحات را دریافت می کنید … چگونه می فهمید که این گروه یک گروه است اگر اینها فاقد پیوند هستند و متن را در اختیار ندارید؟ یا فقط بر اساس مسیر URL است

ایده ای که Google می تواند برای ارزیابی Web Vital های یک سایت اینترنتی از هر URL استفاده کند ، برای سایتهایی با صفحات کند که عمداً فاقد پیوند هستند ، نگران کننده است. حتی اگر از نتایج جستجو مستثنی باشند ، اما ممکن است صفحات کند سایت در ارزیابی Core Web Vital توسط سایت ، سایت را پایین بیاورند.

مولر در مورد چرا صفحات Noindexed از حیوانات هسته اصلی حساب می شوند

مولر این دلیل را ارائه می دهد که Core Web Vital ها برای اندازه گیری تجربه صفحه طراحی شده اند و صفحات noindexed هنوز برای کاربران سایت قابل دسترسی هستند ، بنابراین باید در ارزیابی کلی گنجانده شوند.

با این حال ، او مطمئن نیست که Search Console چگونه صفحاتی را برای ارزیابی انتخاب می کند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

“احساس عمومی من این است [noindexed pages are] چیزی که بخشی از وب سایت شما نیز هست. بنابراین اگر از برخی قابلیت های اضافی استفاده می کنید و این بدون نسخه است ، مردم هنوز آن را بخشی از وب سایت شما می دانند و می گویند این وب سایت کند است ، یا این وب سایت سریع است. من نمی دانم Search Console به طور خاص چگونه در این مورد گزارش می دهد. من می دانم که در اطلاعات گزارش Chrome User Experience در سایت توسعه دهنده Chrome اطلاعاتی در مورد نحوه ایجاد این گروه بندی دارند ، اما نمی دانم تا چه حد جزئیات آن وجود دارد.

یکی از قسمتهای مشکل این است که درک اینکه وقتی یک صفحه مطلبی است که قرار نیست ایندکس شود برای ما بسیار دشوار است زیرا تمام تصمیمات متعارف و همه اینها. فقط به صورت جداگانه به یک صفحه شخصی نگاه کنید ، گاهی اوقات کاملاً مشخص نیست که آیا این چیزی است که می توان مستقیماً به آن دسترسی پیدا کرد ، یا آیا آن کوکی که در ابتدا تنظیم شده بود باید برای دسترسی به صفحه تنظیم شود … مانند آنچه که در آنجا درگیر است. بنابراین تصور می کنم که این همیشه به نوعی برای تعادل سازنده است.

سپس از مولر یک سوال پیگیری از یکی از شرکت کنندگان زنده در مورد اینکه آیا راهی برای حذف صفحات از ارزیابی Core Web Vital گوگل وجود دارد ، خواسته می شود.

آیا می توان صفحات را از ارزیابی هسته وب اصلی حذف کرد؟

یک شرکت کننده زنده به سرعت با یک سوال پیگیری مناسب وارد می شود:

“آیا راهی برای اطمینان از عدم استفاده از صفحات خاص برای ارزیابی میزان عبور یک سایت از Core web Vital وجود دارد؟”

در پاسخ ، مولر صریحاً اظهار داشت: “در حال حاضر هیچ پاسخ جالبی برای شما ندارم.”

از این پاسخ کاملاً راضی نیست ، شرکت کننده می خواهد بداند آیا در آینده پاسخی داده خواهد شد یا خیر.

مولر می گوید که او با تمام اطلاعات موجود در مورد گروه بندی به روز نیست ، بنابراین در ارائه هر گونه پیشنهاد مردد است. اگرچه ، به طور کلی ، Google تمایل دارد که صفحات را بر اساس URL و محتوای صفحه به گروه ها مرتب کند.

بنابراین ممکن است استفاده از پوشه ها به عنوان راهی برای علامت گذاری به Google که صفحات باید به عنوان یک گروه شناخته شوند مفید باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

در اینجا نقل کامل از مولر آورده شده است:

“شاید. من نمی دانم که اطلاعات موجود در مورد گروه بندی در حال حاضر چیست ، بنابراین برای من خیلی سخت است که بگویم دقیقاً چه چیزی را باید مراقب باشید یا چه چیزی را می توانید نادیده بگیرید.

به طور کلی ، وقتی نوبت به گروه بندی در بین وب سایت ها می رسد ، هنگامی که می خواهیم گروه بندی را انجام دهیم ، سعی می کنیم این کار را از یک طرف با الگوی URL انجام دهیم و از طرف دیگر با توجه به محتوای سایت. و من فکر می کنم این روشی است که ما برای مثال در Search Console گروه بندی می کنیم. بنابراین اگر قسمت هایی از وب سایت خود را دارید که می خواهید متعلق به یکدیگر دیده شوند ، مطمئناً از دیدگاه الگوی URL مطمئن می شوم که این موارد به هم تعلق دارند.

بنابراین ، اگر به طور خاص نگران صفحات جستجو هستید ، به عنوان مثال قرار دادن آن در پوشه ای با / search / درک اینکه همه این صفحات جستجو به هم تعلق دارند برای ما کمی آسان تر می شود ، همه این صفحات محصول با هم تعلق دارند ، و همه این پست های وبلاگ با هم تعلق دارند. وقتی صحبت از Core Web Vital می شود ، ممکن است بتوانیم به صورت جداگانه با آنها رفتار کنیم. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

Google از داده محدود برای ارزیابی Vital Core Web استفاده می کند

آخرین چیزی که مولر در این زمینه اضافه می کند این است که Google داده های جمع آوری شده زیادی برای هر وب سایت ندارد. برای برخی از سایتها ممکن است Google فقط چند نقطه داده برای خاموش کردن داشته باشد.

در مواردی که Google از مقدار محدودی از داده های سایت استفاده کرده است ، ممکن است گروه بندی صفحات بر اساس ساختار URL تأثیری در انتخاب صفحات به عنوان گروه نداشته باشد.

“نکته دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که ما برای هر وب سایت یک تن اطلاعات جمع شده نداریم. ممکن است برای برخی از سایت ها فقط نقاط داده کمی داشته باشیم. بنابراین ما فقط برای وب سایت به طور کلی اطلاعات داریم (اطلاعات مربوط به Core Web Vital) ، و در این صورت حتی اگر از ساختارهای URL برای جدا کردن تمیز امور استفاده کنید ، ممکن است نتوانیم از آن گروه بندی استفاده کنیم زیرا فقط کافی نیستیم داده ها برای آن گروه های جداگانه. “

مولر می گوید اطلاعات بیشتر در مورد گروه بندی صفحات ممکن است در زمان دیگری در دسترس باشد. برای مدیریت انتظارات ، او می گوید 100٪ هرگز راهی برای انتخاب و انتخاب صفحات منفردی که برای محاسبه Core Web Vital استفاده می شود وجود نخواهد داشت.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

“بنابراین این چیزی است که من گمان می کنم با گذشت زمان احتمالاً می توانیم کمی اطلاعات بیشتری داشته باشیم ، اما همچنان چیزی 100٪ نیست که می توانید بگویید این صفحه را نادیده بگیرید و نوع آن را حساب کنید. یک وبسایت.”

چندین سوال و پاسخ در مورد گروه بندی صفحات را در فیلم زیر بشنوید:

https://www.youtube.com/watch؟v=C9dNFj0APvg