صفحات گیجی که در نمای کلی هوش مصنوعی گوگل، قطعه‌های برجسته نشان داده می‌شوند

موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی Perplexity محصول جدیدی به نام Perplexity Pages را برای انتخاب کاربران رایگان و پولی در 30 مه معرفی کرد. محتوای این صفحات در نمای کلی هوش مصنوعی گوگل و قطعه های برجسته ظاهر شده است.

صفحات گیجی چیست؟ Perplexity آن را راهی برای به اشتراک گذاشتن دانش خود با جهان، از طریق مقالات عمیق، گزارش های دقیق یا راهنماهای آموزنده نامید. شما حتی می توانید نوع مخاطب (مبتدی، پیشرفته، هر کسی) را انتخاب کنید، زمانی که هوش مصنوعی محتوای شما را تولید می کند. همچنین می توانید بخش ها، فیلم ها، تصاویر و موارد دیگر را اضافه کنید.

همانطور که TechCrunch آن را بیشتر توضیح داد:

  • «همه این صفحات قابل انتشار هستند و همچنین از طریق گوگل قابل جستجو هستند. می توانید پیوند این صفحات را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. آنها همچنین می توانند سؤالات بعدی را در مورد موضوع بپرسند. علاوه بر این، کاربران همچنین می توانند موضوعات مکالمه موجود خود را با کلیک یک دکمه به صفحات تبدیل کنند.

صفحات در گوگل این صفحات توسط گوگل نمایه می شوند و به عنوان نقل قول در مرورهای هوش مصنوعی گنجانده می شوند و در قطعه های برجسته ظاهر می شوند.

در اینجا نمونه‌هایی وجود دارد که نشان‌دهنده این است که توسط X به اشتراک گذاشته شده است کریستی هاینز:

صفحه گیجی گوگل را نمایه کردصفحه گیجی گوگل را نمایه کرد
قطعه ویژه صفحه گیجیقطعه ویژه صفحه گیجی
گیجی صفحه هوش مصنوعی گوگلگیجی صفحه هوش مصنوعی گوگل

هرزنامه ها؟ این قطعاً مانند موردی به نظر می رسد که یک موتور جستجو به موتور جستجوی دیگر اسپم می کند. یا همانطور که رایان جونز در X بیان کرد، “نمای کلی هوش مصنوعی از نمای کلی هوش مصنوعی در صفحات نتایج جستجو در صفحه نتایج جستجوی من.”

جدای از این پوچی، صفحات گیجی برای کسانی که احتمالاً سعی می کنند از آن برای هک کردن مرورهای هوش مصنوعی استفاده کنند، آماده سوء استفاده هستند.

یک سوال بزرگ این است که گوگل چگونه این محتوای جدید تولید شده توسط هوش مصنوعی را در نتایج جستجوی خود در درازمدت مدیریت خواهد کرد. این تاکتیک می تواند کوتاه مدت باشد، همانطور که در یک موضوع X که توسط گلن گیب شروع شد اشاره شد. از موضوع:

اطلاعیه گیجی معرفی صفحات سرگیجه


Source link