شرکت های نیمه هادی مرکز داده برای معافیت مالیاتی برای ساخت در تگزاس عجله دارند | دانش مرکز داده

تولیدکنندگان نیمه هادی در حال رقابت برای شکست دادن ضرب الاجل ماه دسامبر برای معافیت مالیاتی در تگزاس هستند، اما تاکنون، اگرچه واجد شرایط هستند، اپراتورهای مرکز داده از این روند پیروی نکرده اند.

معافیت مالیاتی فصل 313 است، پس از محل آن در کد مالیاتی تگزاس، و به شرکت‌های خاصی – از جمله تولیدکنندگان و اپراتورهای مراکز داده – در ازای ایجاد مقدار مشخصی شغل، خرید ملک و انعقاد توافق‌نامه با مالیات بر دارایی، وقفه می‌دهد. مناطق مدرسه محلی در سال 2001 آغاز شد، میلیاردها سرمایه گذاری به همراه داشت – با هزینه 10 میلیارد دلاری درآمد مالیاتی از دست رفته، که ایالت به مدارس پرداخت می کند.

به همین دلیل است که تمدید فصل 313 در جلسه قانونگذاری امسال شکست خورد، به این معنی که در پایان سال منقضی می شود. در واقع، چون ماه ها طول می کشد تا توافق نامه های مدرسه تکمیل شود، دفتر کنترل که این برنامه را اداره می کند، به شرکت ها توصیه کرد که تا اول ژوئن برای آن ثبت نام کنند.

مراکز داده از تگزاس دور شوند، فصل 313 ایجاد انگیزه

تا کنون، بیشتر شرکت های انرژی از آن بهره می برند. این پشت برخی از اعتراضات به برنامه است. منتقدان می گویند که چنین شرکت هایی به هر حال در تگزاس مستقر خواهند شد.
اما اگرچه مراکز داده واجد شرایط هستند و شرکت هایی مانند مایکروسافت و اسکای باکس مراکز داده تگزاس ساخته اند یا در حال برنامه ریزی برای ساختن آنها هستند، تعداد استفاده از فصل 313 به قدری کم است که حتی در وب سایت کنترل تگزاس ثبت نام نمی کنند یا گزارش هایی در مورد آن گزارش نمی کنند. برنامه

ناتان جنسن، استاد دولت در دانشگاه تگزاس در آستین، گفت: «مراکز داده برای فصل 313 واجد شرایط هستند، اما آنها بازیکنان بسیار جزئی در این برنامه بوده اند.
مشخص نیست چرا، و اپراتورهای مرکز داده پیام‌ها را تا زمان مطبوعات برنمی‌گردانند. یک سرنخ ممکن است این باشد که تگزاس معافیت مالیاتی بر فروش تجهیزات مرکز داده را نیز ارائه می‌کند – اما اگر اپراتور از معافیت مالیاتی فصل 313 نیز استفاده می‌کند، نه.

تولیدکنندگان تراشه های نیمه هادی مقدار را در فصل 313 ببینید

با این حال، این موضوع در مورد تولیدکنندگان تراشه که به تعداد بی سابقه ای درخواست کرده اند، صادق نیست. Micron برای هشت بخش 313 معافیت مالیاتی برای ساخت یک مرکز تولیدی 160 میلیارد دلاری در خارج از آستین درخواست کرد، در حالی که سامسونگ درخواست های مشابهی را برای ساخت 11 کارخانه به ارزش تقریباً 200 میلیارد دلار ارائه کرد. هیچ یک از این دو شرکت در واقع متعهد به ساخت این نیروگاه ها نیستند، برنامه هایی که تا سال 2043 ادامه دارند.

این باعث افزایش خشم منتقدانی مانند جنسن شده است. او گفت که شرکت ها در صورت سرمایه گذاری در آینده مشوق هایی را قفل می کنند.
تولیدکنندگان تراشه ادعا می کنند که پروژه های آنها بدون معافیت مالیاتی قابل دوام نخواهد بود. “[I]بر اساس گزارش بلومبرگ، در صورت عدم وجود توافقنامه محدودیت ارزش فصل 313، نرخ بازده اقتصادی این پروژه در مکان‌های خارج از ایالت تگزاس بیشتر خواهد بود.

جیم هندی، تحلیلگر کهنه کار Micron و مدیر کل Objective Analysis مستقر در Los Gatos، کالیفرنیا، گفت: «یک دلیل کلیدی که هر شرکت تولید تراشه مکانی را انتخاب می کند، مشوق ها است. این امر پس از کنار گذاشتن تعدادی از نمایشگاه‌های بالقوه، یعنی برق و آب ثابت، دسترسی به حمل‌ونقل، یک دولت باثبات، و یک استخر استعداد محلی صورت می‌گیرد. تراشه ها به نیروی کار قابل توجهی نیاز ندارند – آنها فقط به تعداد انگشت شماری از افراد با استعداد بالا نیاز دارند. او افزود که برخی از شرکت ها به سادگی افراد را پیوند زده یا آموزش می دهند.

قانون تراشه چگونه مطابقت دارد؟

علاقه تولیدکنندگان چیپ بیشتر از خود معافیت مالیاتی است. قانون ایجاد انگیزه های مفید برای تولید نیمه هادی ها (CHIPS) که توسط رئیس جمهور جو بایدن در 9 اوت امضا شد، تا 52 میلیارد دلار کمک مالی به تولیدکنندگان تراشه ارائه می دهد. اما برخی از آنها نیاز به تطابق صندوق ایالتی یا محلی دارند – و فصل 313 واجد شرایط است.

جنسن گفت: “درک من این است که همه این موارد از قانون چیپس در برنامه های خود برای فصل 313 ذکر شده است.” اما چیزی که مشخص نیست این است که بودجه فدرال دقیقا چگونه تخصیص خواهد یافت. این یک مسابقه خالص نیست، و تنها چیزی که می دانیم این است که مشوق های ایالتی یا محلی برای باز کردن این سرمایه ها ضروری است. اما مشخص نیست که دریافت 1 میلیون یا 1 میلیارد دلار مشوق های ایالتی یا محلی بر جایزه CHIPS شما تأثیر می گذارد یا خیر.

در همین حال، فشاری برای احیای معافیت مالیاتی در جلسه قانونگذاری سال آینده وجود دارد. کریس والاس، رئیس و مدیر عامل کمیسیون شمال تگزاس، در پیامی ایمیلی گفت: «بسیار مهم است که تگزاس برای جذب پروژه‌های بزرگ سرمایه‌بر رقابتی باقی بماند». همانطور که تعداد بالای متقاضیان و موفقیت های اخیر مشهود است، نیاز به ابزارهای توسعه اقتصادی وجود دارد که خبر خوبی برای مالیات دهندگان تگزاس است. ما مطمئن هستیم که راه حلی ایجاد خواهد شد که به مناطق مدرسه ما فرصت ایجاد انگیزه برای پیشرفت هایی که باعث ایجاد شغل می شود و اضافه کردن یک پایه مالیاتی قابل توجه به نفع مدارس و همچنین دولت است، ایجاد خواهد شد.