شرکت های فنی برتر تعهد کاخ سفید برای کاهش خطرات هوش مصنوعی را امضا کردند | دانش مرکز داده

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که هفت شرکت از تاثیرگذارترین شرکت‌های سازنده هوش مصنوعی با تعهد داوطلبانه برای کاهش خطرات فناوری نوظهور موافقت کرده‌اند و این امر دخالت دولت بایدن در بحث رو به رشد در مورد مقررات هوش مصنوعی را تشدید می‌کند.

این شرکت‌ها – که شامل گوگل، آمازون، مایکروسافت، متا و سازنده OpenAI چت GPT می‌شوند – قول داده‌اند که به کارشناسان امنیتی مستقل اجازه می‌دهند تا سیستم‌هایشان را قبل از انتشار برای عموم آزمایش کنند و متعهد به اشتراک‌گذاری داده‌های مربوط به ایمنی سیستم‌هایشان با دولت و دانشگاهیان باشند.

این شرکت‌ها همچنین متعهد شدند که سیستم‌هایی را توسعه دهند تا در صورت ایجاد تصویر، ویدئو یا متن توسط هوش مصنوعی، به مردم هشدار دهند، روشی که به عنوان “واترمارک” شناخته می‌شود.

علاوه بر غول‌های فناوری، چندین کسب‌وکار جدیدتر که در خط مقدم توسعه هوش مصنوعی قرار دارند، از جمله Anthropic و Inflection، این تعهد را امضا کردند. (بنیانگذار آمازون جف بزوس مالک واشنگتن پست است. پتی استونزیفر، مدیرعامل موقت، عضو هیئت مدیره آمازون است).

تعدادی از امضاکنندگان قبلاً به طور علنی با برخی اقدامات مشابه با تعهدات کاخ سفید موافقت کرده اند. قبل از اینکه OpenAI سیستم GPT-4 خود را به طور گسترده عرضه کند، تیمی از دویدن حرفه‌های خارج از کشور را به تمرینات آورد، فرآیندی که به عنوان “تیمینگ مجدد” شناخته می‌شود. گوگل قبلاً در یک پست وبلاگ گفته است که در حال توسعه یک واترمارکینگ است که شرکت‌ها و سیاست‌گذاران آن را راهی برای رسیدگی به نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات نادرست را افزایش دهد، تبلیغ کرده‌اند.

مطالب پیشنهادی  تحقیقات جدید در مورد مراکز داده مدولار پیش ساخته، آینده روشنی را نشان می دهد | دانش مرکز داده

یک مقام ارشد کاخ سفید که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد تا درباره این تعهد صحبت کند، گفت که این امر منجر به استانداردهای بالاتر در سراسر صنعت خواهد شد.

این شخص گفت: «این کار باعث می‌شود که شرکت‌ها چه کاری انجام می‌دهند و استانداردهای ایمنی، امنیت و اعتماد هوش مصنوعی را بالا ببرد.»

کاخ سفید نشان داد که این تازه شروع کارش بر روی هوش مصنوعی است. دولت همچنین در حال تدوین یک فرمان اجرایی متمرکز بر هوش مصنوعی است و از تلاش‌های کنگره برای تدوین قوانین دو حزبی برای تنظیم این فناوری حمایت می‌کند.

این مقام کاخ سفید جزئیات کمی در مورد فرمان اجرایی یا جدول زمانی برای انتشار آن به اشتراک گذاشت. این شخص گفت که دولت در حال بررسی نقش هوش مصنوعی در سازمان‌های دولتی است و گفت که این یک “اولویت بالایی” برای بایدن است.

علیرغم نگرانی های گسترده در مورد قدرت و نفوذ فزاینده بخش فناوری، کنگره مقررات جامع سیلیکون ولی را تصویب نکرده است و دولت بایدن تلاش کرده است از تعهدات داوطلبانه به عنوان یک اقدام توقف استفاده کند. نزدیک به دو سال پیش، دولت بایدن در نشست مشابهی در کاخ سفید به دنبال تعهدات عمومی از شرکت‌های بزرگ فناوری برای بهبود اقدامات امنیت سایبری خود بود.

حامیان مصرف‌کننده از این تعهد استقبال کردند، اما هشدار دادند که شرکت‌های فناوری سابقه‌ای در حفظ تعهدات ایمنی و امنیتی خود دارند.

جیم استایر، بنیانگذار و مدیر عامل گروه حمایتی Common Sense Media در بیانیه ای گفت: «تاریخ نشان می دهد که بسیاری از شرکت های فناوری در واقع با تعهد داوطلبانه عمل نمی کنند و از مقررات قوی حمایت می کنند.

مطالب پیشنهادی  Teraco به گسترش مراکز داده با 680 میلیون دلار سرمایه بدهی | دانش مرکز داده

اعلامیه کاخ سفید به دنبال نشست‌های اخیر پرزیدنت بایدن و معاون رئیس‌جمهور هریس با مدیران ارشد فناوری، محققان، حامیان مصرف‌کننده و گروه‌های آزادی مدنی صورت گرفت.

این مقام کاخ سفید گفت که دولت در حال هماهنگی “کمی” با کنگره در مورد هوش مصنوعی است.

این فرد گفت: «این تعهدات نیاز به اقدام قانونی را تغییر نمی دهد. این مقام گفت که شامل قانون حفظ حریم خصوصی است که دولت می گوید با توسعه هوش مصنوعی ضروری است.

با این حال، مجموعه‌ای از پیشنهادات مختلف در کنگره برای تنظیم هوش مصنوعی وجود دارد و اقدامات کلیدی دو حزبی احتمالاً چند ماه دیگر باقی مانده است. رهبر اکثریت سنا، چارلز ای. شومر (DN.Y.) یک گروه دو حزبی را برای کار بر روی قوانین هوش مصنوعی تشکیل داده است که تابستان را به دنبال جلسات توجیهی با کارشناسان برتر هوش مصنوعی گذرانده است.

در همین حال، سازمان‌های دولتی در حال ارزیابی روش‌هایی هستند که می‌توانند از قوانین موجود برای تنظیم هوش مصنوعی استفاده کنند. کمیسیون تجارت فدرال تحقیقات گسترده ای را در مورد ChatGPT آغاز کرده است و درخواستی را برای این شرکت ارسال کرده است تا اسنادی در مورد اقدامات امنیت داده های محصول خود و زمان هایی که اظهارات نادرست داشته باشد.

– گربه زاکرزوسکی، واشنگتن پست

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور