شرکت تراشه هلندی ASM پایگاه 324 میلیون دلاری ایالات متحده در آریزونا می سازد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — ASM International قصد دارد 324 میلیون دلار (300 میلیون یورو) در یک مقر جدید ایالات متحده در آریزونا سرمایه گذاری کند و به گسترش بین المللی خود در ایالتی با اقتصاد نیمه هادی رو به رشد کمک کند.

تولید کننده هلندی تجهیزات ساخت تراشه قرار است 500 نفر را برای تاسیسات جدید در اسکاتسدیل، آریزونا استخدام کند، علاوه بر بیش از 800 نفری که در حال حاضر در این ایالت استخدام کرده است. این شرکت از سال 1976 دفتر مرکزی ایالات متحده خود را در فینیکس دارد.

این حرکت بخشی از تلاش مستمر برای گسترش ردپای ASM در سراسر جهان است، حتی با کاهش رشد در صنعت تراشه. بنجامین لوه، مدیر اجرایی، گفت که این شرکت قصد دارد در سال 2024 به استخدام خود ادامه دهد، البته نه به سرعت سال های اخیر. او در مصاحبه ای گفت: «می توان گفت موج بزرگ استخدام پشت سر ماست.

لوه این هفته به عنوان بخشی از یک هیئت هلندی شامل نخست وزیر مارک روته و کادری از مدیران تراشه از آریزونا بازدید می کند. اعلامیه اسکاتسدیل ASM به بیش از 60 میلیارد دلار پروژه های نیمه هادی در آریزونا از سال 2020 اضافه می کند، از جمله تاسیسات عظیم در دست ساخت توسط اینتل و شرکت تولید نیمه هادی تایوان.

این تعهدات منطقه فینیکس را به نقطه داغی برای صنعت تراشه ایالات متحده تبدیل کرده است، زیرا دولت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن برای پرداخت یارانه های نیمه هادی به ارزش 100 میلیارد دلار آماده می شود. پول حاصل از قانون تراشه‌ها و علم 2022 با هدف تقویت تولید داخلی قطعات الکترونیکی حیاتی و کنار گذاشتن ایالات متحده از زنجیره‌های تامین آسیایی که واشنگتن نگران است خطر امنیت ملی را به همراه دارد، است.

لو گفت که ASM در حال ارزیابی است که آیا این شرکت واجد شرایط برای مشوق های ایالات متحده است که به سمت سرمایه گذاری های زنجیره تامین کوچکتر در مقابل تولید در مقیاس بزرگ است. وزارت بازرگانی هفته گذشته پورتالی را برای پذیرش پیشنهادها افتتاح کرد و تا 1 فوریه ارسال ها را دریافت خواهد کرد.

مقامات این صنعت می گویند که یکی از بزرگترین تهدیدها برای تلاش ایالات متحده کمبود مهندسان، دانشمندان کامپیوتر و تکنسین ها است. به گفته انجمن صنعت نیمه هادی، شرکت های تراشه ممکن است برای پر کردن 60 درصد از حدود 115000 شغلی که قرار است تا سال 2030 اضافه کنند، مشکل دارند.

لو گفت که ASM بر تلاش برای جذب مهندسان تحقیق و توسعه و نرم افزار تمرکز خواهد کرد. او اذعان کرد که این یک بازار رقابتی برای این نوع کارمندان است.

لو گفت: «تاکنون توانسته‌ایم سهم خود را به دست آوریم. اما با فشار جدید استخدام، “احتمالاً باید تلاش های خود را برای انجام کارهای بیشتر افزایش دهیم.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور