شرکای VMware با اینتل، IBM در زمینه هوش مصنوعی برای شرکت ها | دانش مرکز داده

VMware امروز همکاری خود را با اینتل و IBM اعلام کرد تا ساخت و استقرار برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی در محل را برای شرکت‌ها آسان‌تر کند تا بتوانند نیازهای حریم خصوصی و امنیت داده‌های خود را بهتر برآورده کنند.

در کنفرانس VMware Explore بارسلونا، VMware گفت که با اینتل همکاری می‌کند تا یک پشته هوش مصنوعی تایید شده مشترک ارائه کند که نرم‌افزار VMware Cloud Foundation را با مجموعه نرم‌افزار هوش مصنوعی موجود اینتل، پردازنده‌های Intel Xeon با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی داخلی و پردازنده‌های گرافیکی سری Max Intel ترکیب می‌کند.

در یک اعلامیه جداگانه، VMware و IBM گفتند که VMware Cloud Foundation را با Red Hat OpenShift و IBM Watsonx AI و پلتفرم داده جفت خواهند کرد، که به شرکت‌ها امکان می‌دهد برنامه‌های هوش مصنوعی تولیدی را در محل بسازند.

بهینه سازی هوش مصنوعی برای شرکت ها

برای هر دو ابتکار، IBM و VMware معماری‌های مرجع معتبر – یا مجموعه‌ای از نقشه‌ها – ایجاد می‌کنند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا فناوری موجود اینتل یا IBM را با نرم‌افزارهای VMware موجود برای توسعه و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی بهینه‌سازی کرده و به درستی استفاده کنند.

همکاری با اینتل و IBM بر مفهوم هوش مصنوعی خصوصی VMware گسترش یافته و پس از اعلام اخیر VMware از VMware Private AI Foundation با انویدیا، محصول جدیدی است که Nvidia AI Enterprise را با نرم افزار VMware برای ساخت اپلیکیشن های هوش مصنوعی ادغام می کند.

VMware دو ماه پیش Private AI را معرفی کرد، رویکردی معماری که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد مدل‌های هوش مصنوعی خود را در جایی که داده‌هایشان است، آموزش داده و تنظیم کنند، خواه در مراکز داده داخلی، لبه یا ابر عمومی، که به حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها کمک می‌کند.

به گفته سخنگوی VMware، تمرکز اولیه هوش مصنوعی خصوصی VMware بر شرکت هایی است که می خواهند هوش مصنوعی را در داخل انجام دهند، اما به آنها اجازه می دهد تا در صورت داشتن داده های خارج از محل، از ابرهای عمومی مبتنی بر VMware استفاده کنند.

گری چن، تحلیلگر IDC، گفت VMware با سازندگان تراشه و نرم‌افزار همکاری می‌کند تا استفاده از هوش مصنوعی را برای پایگاه بزرگ نصب‌شده مشتریان سازمانی خود آسان‌تر کند. وی می‌گوید در حالی که کار هوش مصنوعی در فضای ابری انجام می‌شود، VMware پیش‌بینی می‌کند که پیشنهادات هوش مصنوعی خصوصی آن برای بسیاری از شرکت‌هایی که حساس‌ترین داده‌های خود را در داخل نگهداری می‌کنند، مورد تقاضا باشد.

چن گفت: «تخصص هوش مصنوعی زیادی برای شرکت‌ها وجود ندارد، بنابراین VMware به دنبال این است که این راه‌حل‌های تایید شده و کلید در دست را جمع‌آوری کند. دانش مرکز داده در یک مصاحبه

زیربنای تلاش هوش مصنوعی خصوصی با اینتل، آی‌بی‌ام و انویدیا VMware Cloud Foundation، پلتفرم مدیریت ابری VMware است که محاسبات، ذخیره‌سازی و شبکه را ترکیب می‌کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بارهای کاری خود را در محل در مراکز داده اصلی و لبه و در چندین مرکز اجرا، مدیریت و ایمن کنند. ابرهای عمومی

سخنگوی VMware گفت: VMware انتظار دارد معماری‌های مرجع VMware Private AI مشترک با اینتل و IBM تا قبل از پایان سال 2023 در دسترس باشند.

در همین حال، به گفته کریس ولف، معاون آزمایشگاه هوش مصنوعی VMware، انتظار می‌رود که بنیاد هوش مصنوعی VMware Private با انویدیا، که یک محصول جدید است و ترکیبی از نرم‌افزارهای جدید و موجود را ادغام می‌کند، در اوایل سال 2024 در دسترس قرار گیرد.

Wolf در یک نشست خبری گفت: “VMware به سرعت اکوسیستم باز خود را گسترش می دهد تا انعطاف پذیری و انتخاب را در پذیرش هوش مصنوعی خصوصی فراهم کند.”

خرید VMware توسط Broadcom به تعویق افتاد

خرید تاخیری VMware توسط Broadcom در کنفرانس VMware Explore بارسلونا در این هفته باقی مانده است. Broadcom انتظار داشت هفته گذشته، 30 اکتبر، قرارداد را ببندد، اما این شرکت همچنان در انتظار تایید چین است. Broadcom هفته گذشته گفت که همچنان انتظار دارد که خرید “به زودی” و قبل از پایان قرارداد ادغام در 26 نوامبر بسته شود.

چن، تحلیلگر IDC گفت: “من فکر می کنم آنها انتظار داشتند که VMware Explore Barcelona مهمانی جدید برای Broadcom و VMware جدید باشد.”

“من فکر می کنم آنها امیدوار بودند که قرارداد بسته شود، بنابراین آنها می توانستند در مورد آنچه قرار است بعد از خرید اتفاق بیفتد صحبت کنند. اما از آنجایی که به طور رسمی بسته نشده است، آنها در آنچه می توانند بگویند محدود خواهند بود.

به‌روزرسانی‌های جدید VMware Cloud Foundation، Tanzu و Edge Solutions

در حالی که خرید در هاله ای از ابهام است، VMware امروز انبوهی از محصولات دیگر را اعلام کرد.

این شرکت چندین به‌روزرسانی را برای VMware Cloud Foundation انجام می‌دهد، از جمله نسخه جدیدی از Data Services Manager، که شامل ادغام با Google Cloud AlloyDB Omni، یک پایگاه داده سازگار با PostgreSQL و ادغام با MinIO Object Store است.

به گفته این شرکت، Google Cloud AlloyDB Omni یک پایگاه داده است که می تواند در هر مکانی اجرا شود، از جمله در فضای ابری خصوصی داخلی، پشتیبانی داخلی از هوش مصنوعی مولد ارائه می دهد و می تواند برای استقرار برنامه های کاربردی مدرن استفاده شود.

VMware همچنین ویژگی های امنیتی بهبود یافته ای را در VMware Cloud Foundation، از جمله تشخیص تهدید هوشمند، یک قابلیت جدید در پیش نمایش فناوری که از تجزیه و تحلیل رفتاری برای شناسایی باج افزارها قبل از رمزگذاری داده ها استفاده می کند، اعلام کرد.

این شرکت همچنین توسعه دهندگان، خدمات داده و امنیت جدیدی را برای ارائه دهندگان VMware Sovereign Cloud معرفی کرد، که ارائه دهندگان خدمات ابری هستند که باید به الزامات حاکمیت داده در حوزه های قضایی که در آن فعالیت می کنند، پایبند باشند.

VMware با Thales همکاری کرده است تا سیستم‌های مدیریت کلید خود را به مشتریان Sovereign ارائه دهد. VMware گفت که این به مشتریان امکان کنترل بیشتر روی رمزگذاری داده ها را می دهد و به آنها اجازه می دهد تا کلیدهای خود را برای داده های خود ایجاد و نگه دارند.

در نهایت، این شرکت همچنین قابلیت‌های جدیدی را برای راه‌حل‌های نرم‌افزار تعریف‌شده لبه خود معرفی کرد، از جمله قابلیت‌های جدید VMware Edge Cloud Orchestrator برای دید بهتر بارهای کاری لبه. همچنین به‌روزرسانی‌های جدیدی را برای پلتفرم Tanzu Kubernetes خود اعلام کرد، از جمله ادغام VMware Spring Runtime در پلتفرم برنامه Tanzu.