شروع کار با GIT و Github

عکس پروفایل نویسنده

@27ویشپ تریپاتی

می خواهید یادگیری را تا آخرین نفس ادامه دهید

آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه این برنامه ها در تلفن ما به روز می شوند؟ پاسخ ساده است ، این یک سیستم کنترل نسخه است.

بنابراین ، هر زمان که یک برنامه به روزرسانی شود ، برخی تغییرات در برنامه ایجاد می شود و نسخه قدیمی آن در سیستم کنترل قبلی نگهداری می شود.

انواع سیستم های کنترل نسخه:

  1. کنترل نسخه محلی
  2. سیستم کنترل نسخه متمرکز
  3. سیستم های توزیع سیستم های کنترل نسخه

Git و GitHub دو سیستم عامل متفاوت هستند و ارتباطی با یکدیگر دارند.

Git یک سیستم کنترل نسخه است که به شما امکان می دهد تاریخچه کد منبع خود را مدیریت و پیگیری کنید. GitHub یک سرویس میزبانی مبتنی بر ابر است که به شما امکان می دهد مخازن Git را مدیریت کنید. اگر پروژه های منبع باز دارید که از Git استفاده می کنند ، پس GitHub برای کمک به شما در مدیریت بهتر آنها طراحی شده است.

من افراد زیادی را مشاهده کرده ام که با استفاده از خط فرمان با وارد کردن Git در سیستم با مشکل روبرو شده اند. حتی GitHub فهمید که این امر کار را برای کاربرانشان آسان می کند.

میز GITHUB

Github Desktop یک برنامه کاربردی توسط Github است. مواردی مانند درخواست pull ، ادغام درخواست و ویرایش در کد را بسیار آسان کرده است. با استفاده از آن می توانید مخازن پروژه ها را مستقیماً در Github شبیه سازی کرده و ویرایش کنید.

اتم یک ویرایشگر متن و کد منبع منبع آزاد و آزاد برای macOS ، Linux و Microsoft Windows با پشتیبانی از پلاگین های نوشته شده در Node.js و Git Control تعبیه شده توسط GitHub است. Atom یک برنامه دسک تاپ است که با استفاده از فناوری های وب ساخته شده است.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور