شرط های متقابل قدیمی در مورد رشد مرکز داده های آفریقا با معامله غنا

لونی پرینسلو و رکسان هندرسون (بلومبرگ) – واحد مالکیت خصوصی Old Mutual Ltd. با استفاده از کمبود ظرفیت ذخیره سازی ابر در قاره ، در مرکز داده دوم در آفریقای جنوبی به سهام خود دسترسی پیدا کرد.

این سرمایه گذاری ، از طریق صندوق مدیران سرمایه گذاری زیرساخت های آفریقایی ، و با تیم مدیریت Onix Data Centers Ltd. ، اندازه تاسیسات غنا را به بزرگترین کشور آفریقای غربی تبدیل خواهد کرد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که با اتصال توسط Vodafone Group Ltd. ، Comsys Holdings Corp و CSquared Innovations Inc به Onix Accra 1 تغییر نام خواهد داد.

طبق تحلیل Xalam Analytics ، آفریقا تنها 1٪ از ظرفیت جهانی مرکز داده را تشکیل می دهد حتی اگر این اندازه در سه سال گذشته دو برابر شده باشد. طبق تحقیقات پیش بینی می شود تقاضا برای ظرفیت ذخیره سازی داده ها سه برابر سریعتر از میزان عرضه افزایش یابد زیرا تعداد بیشتری از آفریقایی ها تلفن های هوشمند را به دست می آورند و تأثیر قفل شدن ویروس کرونا باعث افزایش تقاضا برای ذخیره اطلاعات می شود.

اد استامپف ، مدیر سرمایه گذاری AIIM ، از طریق ایمیل گفت: تکامل فضای ذخیره سازی الکترونیکی در بسیاری از بازارهای خارج از آفریقای جنوبی برای تأمین تقاضای فزاینده داده کافی نیست. “مراکز داده اقتصاد دیجیتال را پشتیبانی می کنند و امکان رشد چشمگیر سرمایه گذاران بلند مدت مانند AIIM را فراهم می کنند.”

این دومین سرمایه گذاری صندوق در زیرساخت های دیجیتال در چهار ماه گذشته پس از MetroFiber Networx در آفریقای جنوبی است. Amazon.com Inc و شرکت مایکروسافت به طور عمده در ظرفیت مرکز داده در آفریقای جنوبی سرمایه گذاری کرده اند ، در حالی که Liquid Telecomunications Holdings Ltd. و Actis Asset Management SA مجموعاً 550 میلیون دلار برای بخش قاره جمع کرده اند.

AIIM در حال حاضر 2 میلیارد دلار دارایی در این قاره در ارتباطات از راه دور ، انرژی و حمل و نقل دارد. واحد Old Mutual 320 میلیون دلار برای معاملات در سال 2019 جمع آوری کرده و در مجموع 2.3 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده است.