سیلیکون ولی زنان سیاهپوست را پشت سر می گذارد زیرا شکاف دستمزدها را می بندد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — در حالی که شرکت های آمریکایی تعداد بی سابقه ای از طرح های تنوع و شمول را اعلام می کنند، سیلیکون ولی شاهد کاهش شکاف دستمزد برای همه گروه های اقلیت به جز یک گروه بوده است: زنان سیاه پوست.

بر اساس گزارش جدید Hired، یک بازار آنلاین مشاغل فناوری، شکاف دستمزد زنان آفریقایی آمریکایی به 0.92 دلار به ازای هر 1 دلار درآمد یک مرد سفیدپوست در سال 2021 از 0.94 دلار در سال قبل افزایش یافت.

اگرچه وضعیت برای برخی از گروه ها بهبود یافته است، کارگران زن فناوری از همه نژادها هنوز کمتر از همتایان مرد خود درآمد دارند و زنان سیاه پوست و اسپانیایی تبار کمترین دستمزد را دریافت می کنند.

طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، تا سال گذشته، 26.2 درصد از افرادی که در مشاغل رایانه ای و ریاضی در سال 2021 کار می کردند، زن و 8.5 درصد سیاه پوست بودند. در همان زمان، مطالعه ای که روز سه شنبه منتشر شد نشان داد، از هر پنج نامزد فناوری که در سال 2021 از پلتفرم Hired استفاده می کردند، تنها یک نفر زن بود.

با توجه به اینکه بیش از یک سوم پست های فناوری فقط با نامزدهای مرد مصاحبه می کنند، زنان به طور متوسط ​​13 درصد کمتر از داوطلبان مرد درخواست مصاحبه دریافت می کنند. برای موقعیت های مستقر در مکان هایی از جمله سیاتل، بوستون و دنور، آنها بیش از 20 درصد کمتر احتمال داشت که مصاحبه شوند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که شرکت‌های فناوری با بررسی دقیق کارمندانی مواجه می‌شوند که به تنوع، برابری و ابتکارات بیشتر تشویق می‌کنند و بازار کار قوی به کارگران قدرت چانه‌زنی بیشتری می‌دهد. اگرچه شرکت‌هایی از جمله گوگل، توییتر و اسنپ شرکت آلفابت اخیراً برای تقویت خط لوله کارگران کم‌نمایش در سیلیکون ولی متحد شده‌اند، هنوز پیگیری پیشرفت‌های صنعت فناوری دشوار است.

جاش برنر، مدیر اجرایی استخدام شده در این گزارش نوشت: «در حالی که کارفرمایان پس از استعفای بزرگ در سال 2022 حرکت می کنند، اولویت دادن به استخدام عادلانه و در عین حال تقویت تنوع ضروری است. استفاده از تنوع، برابری و ابزارهای گنجاندن «خطوط قوی‌تری از نامزدها با ایده‌های جدید برای پیشبرد کسب‌وکارها ایجاد می‌کند».

بهبود کلی

برخی از گروه ها توانستند شکاف دستمزد را کاهش دهند یا حتی کم کنند. مردان اسپانیایی تبار و زنان آسیایی اختلافات را 3 سنت در سال 2021 کاهش دادند و اکنون به برابری نزدیکتر شده اند. با این حال، مردان آسیایی که در سال گذشته به طور میانگین بیشتر از همتایان سفیدپوست خود درآمد داشتند، این شکاف را افزایش داده اند و اکنون به ازای هر دلاری که یک مرد سفیدپوست به دست می آورد، 1.05 دلار درآمد دارند.

وقتی صحبت از مکان‌ها به میان می‌آید، دنور شاهد کاهش شکاف جنسیتی با 5 سنت به 0.98 سنت دلار در سال گذشته بود و اکنون برابرترین بازار فناوری در ایالات متحده و پس از آن سیاتل است. در منطقه خلیج سانفرانسیسکو و در نیویورک، شکاف بدون تغییر به ترتیب در 0.95 دلار و 0.93 دلار باقی ماند. آستین رو به رشد، تگزاس، تنها شهر بزرگی بود که شاهد افزایش شکاف بود – با 1 سنت به 0.94 دلار.

این گزارش تقریباً 820,000 درخواست مصاحبه و پیشنهادهای شغلی را که از ژانویه 2018 تا دسامبر 2021 از طریق بازار Hired تسهیل شده بود، تجزیه و تحلیل کرد که شامل بیش از 3,900 شرکت شرکت‌کننده و 120,000 جوینده کار در ایالات متحده، بریتانیا و کانادا می‌شد.