سیسکو از راه حل جدید مرکز داده هوش مصنوعی با انویدیا رونمایی کرد

سیسکو یک دستگاه All-in-one راه اندازی کرده است هوش مصنوعی این شرکت امروز (4 ژوئن) اعلام کرد راه حل مرکز داده که توسط Nvidia توسعه یافته است و سرور، ذخیره سازی، تجهیزات شبکه و نرم افزار هوش مصنوعی مورد نیاز شرکت ها را برای استقرار هوش مصنوعی مولد و سایر برنامه های هوش مصنوعی در محل ارائه می دهد.

در کنفرانس Cisco Live خود در لاس وگاس، مدیران سیسکو گفتند که محصول جدید با نام 'Cisco Nexus HyperFabric AI clusters' دارای سیسکو خواهد بود. شبکه چرخ دنده، راه حل های محاسباتی سیسکو که بر روی پردازنده های گرافیکی Nvidia و DPU ها، نرم افزار Nvidia AI Enterprise و ذخیره سازی داده VAST.

هدف این است که پیاده سازی و مدیریت زیرساخت های جدید مرکز داده هوش مصنوعی را در مراکز داده داخلی، تسهیلات هم مکان، و مکان های لبه برای شرکت ها آسان کنیم. برای این منظور، شرکت‌ها می‌توانند به‌طور مرکزی کل راه‌حل را با سیسکو مدیریت و نظارت کنند ابرنرم افزار مدیریت مبتنی بر

مدیران سیسکو ادعا می کنند که خوشه های هوش مصنوعی HyperFabric Cisco Nexus اولین خط تولید مرکز داده ای خواهند بود که می توانند توسط ابر مدیریت شوند. این شرکت گفت که مشتریان منتخب در طول سه ماهه چهارم سال 2024 دسترسی آزمایشی اولیه خواهند داشت و انتظار می رود مدت کوتاهی پس از آن در دسترس عموم قرار گیرد.

در مصاحبه با دانش مرکز داده این هفته، مورالی گاندلورو، معاون مدیریت محصول سیسکو برای شبکه‌های مرکز داده، گفت که راه‌حل توسعه‌یافته مشترک با انویدیا به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا «در تکامل هوش مصنوعی سهیم شوند» و «به راحتی طراحی، استقرار، بهره‌برداری و مدیریت فول استک» را انجام دهند. زیرساخت هوش مصنوعی در یک مدل پلاگین و بازی.”

برداشت های تحلیلگران: سیسکو در مقابل رقابت

با اعلام امروز، سیسکو امیدوار است بتواند سهمی از بازار داغ زیرساخت مرکز داده هوش مصنوعی را به دست آورد. تحلیلگران صنعت می گویند سیسکو پتانسیل موفقیت را دارد.

این کمک می کند که این شرکت با انویدیا، که پردازنده های گرافیکی آن بر بازار هوش مصنوعی تسلط دارند، شریک شود. زئوس کراوالا، تحلیلگر اصلی ZK Research، گفت: اما تخصص شبکه این شرکت نیز یک امتیاز مثبت است.

کراوالا گفت: «در مورد زیرساخت های هوش مصنوعی، سیسکو تا حدودی یک شرکت دست کم گرفته شده است. دانش مرکز داده. چیزی که در صنعت به خوبی درک نشده است این است که شبکه نقش مهمی در نحوه عملکرد هوش مصنوعی ایفا می کند.

او افزود: «شما می‌توانید همه خوشه‌های رایانه‌ای را که می‌خواهید داشته باشید، اما اگر نتوانید داده‌ها را به موقع به آنها منتقل کنید، تمام پولی که برای پردازنده‌های گرافیکی و سرورهای هوش مصنوعی خرج می‌کنید به هدر می‌رود. شبکه شما باید در حالت قفل باشد. سیسکو هنوز هم بزرگترین فروشنده شبکه در جهان است و آنها سیستم هایی در هر اندازه ای دارند.

Kerravala گفت که رقابت سیسکو در این فضا شامل فروشندگان سرور و شبکه است. شبکه های آریستا هفته گذشته اعلام کرد در حال همکاری با Nvidia برای توسعه یک عامل نرم افزاری برای مدیریت بهتر شبکه ها و سرورها در خوشه های هوش مصنوعی است.

Dell Technologies، شرکت هیولت پاکارد، و لنوو همچنین برای توسعه راه حل های سخت افزاری مولد هوش مصنوعی با انویدیا شراکت دارند. سیسکو در فوریه با انویدیا همکاری کردکوین وولن وبر، معاون ارشد و مدیر کل بخش شبکه، مرکز داده و بخش اتصال ارائه دهندگان سیسکو توضیح داد، و HyperFabric سیسکو اولین محصول ناشی از این رابطه است.

Vijay Bhagavath، معاون تحقیقاتی IDC در بخش ابر و شبکه های مرکز داده، گفت که سیسکو در بازار موقعیت خوبی دارد و مواد لازم برای موفقیت را دارد. او گفت که سیسکو پایگاه عظیمی از مشتریان سازمانی از جمله شرکت های Fortune 500 دارد که می تواند به آنها بفروشد.

سیسکو ردپای واقعی دارد که می توانند به آن بروند. بهاگاوات گفت: آنها می توانند به مشتریان فعلی خود بگویند: “اگر علاقه مند به اجرای LLM در مراکز داده خود هستید، می توانید از HyperFabric ما استفاده کنید.” تمام قطعات مناسب را دارد: سوئیچ‌های برگ و ستونی که می‌توانند 400 تا 800 گیگ را انجام دهند، محاسباتی که روی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا اجرا می‌شود، مدل مدیریت اتوماسیون ابری، و همه ویژگی‌های انویدیا را دارند که می‌توانند از آنها استفاده کنند – DPU، NIC، و میکروسرویس های NIM.

بهاگاوات گفت: موارد استفاده برای راه حل سیسکو شامل شرکت هایی می شود که می خواهند برنامه های هوش مصنوعی را به صورت داخلی پیاده سازی کنند زیرا داده های زیادی خصوصی و محرمانه دارند که نمی خواهند در معرض ابر قرار دهند.

به عنوان مثال، برخی از شرکت‌ها ممکن است موارد استفاده تخصصی داشته باشند، مانند کشف دارو یا طراحی خودرو، که در آن برنامه‌های کاربردی تخصصی و حجم عظیمی از داده‌ها را دارند که می‌خواهند در داخل خود نگه دارند. او گفت که سایر شرکت ها ممکن است به دلایل انطباق با مقررات نیاز به اجرای یک مدل زبان بزرگ منبع باز در داخل داشته باشند.

جزئیات بیشتر در مورد Nexus HyperFabric

به گفته وولن وبر سیسکو، خوشه‌های هوش مصنوعی Nexus HyperFabric برای شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از زیرساخت‌های هوش مصنوعی برای بارهای کاری مولد هوش مصنوعی و استنتاج هوش مصنوعی هستند، توسعه یافته‌اند، اما می‌خواهند آن را به روشی بسیار ساده‌تر به کار گیرند. DCK.

گاندلورو گفت، یکی از عوامل کلیدی که باعث سادگی می‌شود، قابلیت‌های مدیریت ابری است که مشابه روشی است که Cisco Meraki شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا شبکه‌های وای فای و محلی خود را از طریق یک داشبورد پیکربندی، مدیریت، نظارت و عیب‌یابی کنند.

به عنوان مثال، سیسکو HyperFabric، نرم‌افزار مدیریت مبتنی بر ابر شرکت، برخی از وظایف – مانند پیکربندی‌های زیرزمینی شبکه – را خودکار می‌کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به طور متمرکز بر عملکرد بارهای کاری نظارت کنند.

سیسکو HyperFabric شامل راه حل های محاسباتی سیسکو است که بر اساس Nvidia است مشخصات سرور MGXسخنگوی سیسکو تایید کرد که یک معماری سرور ماژولار و انعطاف پذیر است که از فرم فاکتورهای مختلف و سخت افزار انویدیا پشتیبانی می کند.

این راه حل بر روی پردازنده‌های گرافیکی Nvidia Tensor Core اجرا می‌شود که با پردازنده گرافیکی Nvidia H200 NVL شروع می‌شود. همچنین پشتیبانی خواهد کرد Nvidia BlueField-3 DPU این شرکت گفت: پردازنده (واحد پردازش داده)، که وظایف پردازشی مانند مدیریت شبکه، امنیت و ذخیره سازی را برای کاهش بار روی CPUها و شتاب دهنده های شبکه BlueField-3 SuperNIC بارگیری می کند.

سایر اجزای سیسکو HyperFabric عبارتند از:

  • سوئیچ‌های سری Nexus 6000 Cisco با عملکرد 400G تا 800G (گیگابیت اترنت) و خانواده Cisco Optics از ماژول‌های QSFP-DD.

  • Nvidia AI Enterpriseمجموعه نرم‌افزاری از ابزارها، چارچوب‌ها و مدل‌های از پیش آموزش‌دیده‌شده هوش مصنوعی که برای تسهیل توسعه و استقرار حجم‌های کاری هوش مصنوعی برای شرکت‌ها طراحی شده است. این شامل انویدیا می شود میکروسرویس های NIM.

  • پلتفرم داده VAST، که ذخیره سازی یکپارچه، پایگاه داده و موتور عملکرد مبتنی بر داده را برای هوش مصنوعی ارائه می دهد.

ما فقط محصولات انویدیا را نمی‌گیریم، آنها را در سرورها قرار می‌دهیم و یک پارچه می‌سازیم، و سپس آنها را به هم می‌زنیم. ولن وبر گفت: این یک راه حل کاملاً همگرا است.

بهبود داشبورد Cisco Nexus

با این حال، هر سازمانی نمی خواهد از ابزارهای مدیریت مبتنی بر ابر استفاده کند. برای این سازمان‌ها، سیسکو گفت که Nexus Dashboard را بهبود بخشیده است، ابزار نرم‌افزاری برای مدیریت شبکه‌های مرکز داده در محل.

Gandluru گفت، بهبودهای جدید شامل متمرکز کردن مدیریت Nexus NX-OS و کنترل‌کننده‌های پارچه ACI در یک تجربه کاربری است.


Source link