سیسکو ابزار و خط جدید SaaS سوئیچ های مرکز داده 400G را معرفی کرد | دانش مرکز داده

سیسکو روز سه‌شنبه فناوری شبکه‌های مرکز داده خود را با دو محصول جدید تقویت کرد: ابزاری مبتنی بر ابر که شرکت‌ها را قادر می‌سازد مرکز داده و شبکه‌های ابری عمومی خود را به صورت متمرکز مدیریت و نظارت کنند، و مجموعه‌ای از سوئیچ‌های شبکه جدید 400G که شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات را قادر می‌سازد. تا نیازهای پهنای باند خود را کاهش دهند.

ابزار جدید مبتنی بر نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) به نام Nexus Cloud، بینش‌های بی‌درنگ را ارائه می‌کند و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا مدیریت شبکه‌های مرکز داده را در سراسر محیط‌های ابری ترکیبی خود از طریق یک صفحه شیشه‌ای به‌طور خودکار انجام دهند.

مدیران سیسکو گفتند که Nexus Cloud اساساً یک نسخه مبتنی بر ابر از داشبورد Nexus Cisco است، یک دستگاه داخلی که در اواخر سال 2020 معرفی شد. داشبورد Nexus تیم‌های فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا چندین شبکه مرکز داده را به هم متصل کنند، دید شبکه را در زمان واقعی برای عیب‌یابی و رفع مشکلات فراهم می‌کند. ، تأیید مداوم وضعیت و خط مشی شبکه مرکز داده را ارائه می دهد و به کارکنان فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا قطعی ها را پیش بینی کنند و از انطباق اطمینان حاصل کنند.

در کنفرانس Cisco Live خود در روز سه‌شنبه در لاس وگاس، مدیران سیسکو برنامه‌هایی را برای Nexus Cloud به دلیل تقاضای مشتریانی که خواهان ابزار SaaS برای ساده‌سازی مدیریت شبکه هستند، اعلام کردند.

توماس شایب، معاون مدیریت محصول شبکه ابری سیسکو، گفت: «مشتریان داشبورد Nexus را بسیار دوست دارند و با آن بسیار موفق هستند.» آنها گفتند: «این عالی است، اما من هنوز باید یک دستگاه را کار کنم و بسازم. مطمئن باشید که به روز شده است. آنها پرسیدند، می توانید این را به عنوان یک سرویس ابری به ما بدهید؟ Nexus Cloud همین است.»

این شرکت همچنین در دسترس بودن سوئیچ‌های شبکه مرکز داده سری 400G Cisco Nexus 9000 را اعلام کرد که «۸۰۰G آماده» هستند، به این معنی که مشتریان می‌توانند در صورت در دسترس بودن فناوری، به سرعت اترنت ۸۰۰ گیگابیت مهاجرت کنند. به گفته Scheibe، سیسکو قبلا سوئیچ های 400G را منتشر کرده بود، اما سوئیچ های جدید از پورت های بیشتری پشتیبانی می کنند و ظرفیت شبکه بیشتری را فراهم می کنند.

Brad Casemore، تحلیلگر IDC، گفت که ایجاد Nexus Cloud یک حرکت هوشمندانه توسط سیسکو است زیرا مشتریان خواهان مدیریت شبکه مبتنی بر ابر هستند. او گفت که Nexus Cloud تله متری شبکه را برای تیم های فناوری اطلاعات در سراسر شبکه های مرکز داده داخلی و شبکه های ابری ارائه می دهد تا بتوانند شبکه های خود را بهتر مدیریت و ایمن کنند.

Casemore گفت: “این در بحث های ما با مشتریان سازمانی مطرح می شود که می گویند، “ما به دید و قابلیت مشاهده بهتر در شبکه خود نیاز داریم، بنابراین می توانیم به سمت یک رویکرد پیشگیرانه تر و پیشگیرانه تر برای ارائه اتصال و امنیت شبکه حرکت کنیم.” “آنها می خواهند یک دید از این محیط های ترکیبی به گونه ای داشته باشند که به آنها امکان دستیابی به عملیات ثابت را بدهد. این یک روند در صنعت است و سیسکو به این تقاضای مشتریان خود پاسخ می دهد.

او معتقد است که Nexus Cloud بسیاری از شرکت‌های متوسط ​​– و همچنین مشتریان بزرگ – را که نمی‌خواهند سرمایه‌گذاری اولیه در داشبورد Nexus انجام دهند، جذب خواهد کرد. او گفت: «بسیاری از مشتریان به دنبال یک مدل پرداخت ساده‌تر و مبتنی بر مصرف هستند.

Casemore گفت همچنین زمان مناسب برای Cisco است تا سوئیچ های شبکه مرکز داده 400G خود را با تراکم پورت بیشتر به روز کند. امروزه اکثر شرکت ها سوئیچ های مرکز داده 25/100G را به کار می گیرند. او گفت که فقط تعداد کمی از 400G استفاده می کنند، اما به دلیل افزایش نیاز به پهنای باند، به طور فزاینده ای از آن استفاده می کنند.

رقبای Cisco Arista Networks و Juniper Networks نیز سوئیچ های مرکز داده 400G را ارائه می دهند و این بازاری است که در آستانه راه اندازی است. او گفت که پذیرش به دلیل بیماری همه گیر و تاخیرهای زنجیره تامین متعاقب آن به تعویق افتاد، اما اکنون تقاضا برای 400G در حال افزایش است.

او گفت: «این فقط هایپراسکیلرها به 400G علاقه مند نیستند. “اگر هوش مصنوعی انجام می دهید یا به معماری کاربردی مدرن مانند کانتینرهای بومی ابری می روید، پهنای باند زیادی مصرف خواهید کرد.”

ویژگی های Nexus Cloud

Nexus Cloud سیسکو، که انتظار می‌رود اواخر پاییز امسال در دسترس قرار گیرد، قابلیت مشاهده برنامه‌ها و تله‌متری زیرساخت را در همه سایت‌ها فراهم می‌کند و توصیه‌هایی برای حل مشکلات شبکه ارائه می‌دهد.

Scheibe گفت: “چیزی که ما به دنبال آن هستیم این است که به تیم های عملیات راهی آسان برای مشاهده مشکلات و روندها و ارائه راهنمایی در مورد زیرساخت ها بدهیم.” “شما به ظرفیت نزدیک هستید، باید این کار را انجام دهید. یا مشکلی داشته اید که در 12 ساعت گذشته فعال بوده است، احتمالاً این دلیل است.

Scheibe گفت، دیگر ویژگی‌های Nexus Cloud شامل توانایی اجرای بخش‌بندی شبکه مبتنی بر سیاست برای تقویت امنیت است. به عنوان مثال، تیم های عملیات شبکه می توانند از Nexus Cloud برای جداسازی محیط های توسعه از محیط های تولیدی استفاده کنند.

و از آنجایی که پایداری برای بسیاری از شرکت‌ها مهم است، Nexus Cloud آماری در مورد مصرف انرژی و هزینه‌های انرژی شبکه‌های آنها ارائه می‌کند.

Nexus Cloud توسط Cisco Intersight، خانواده ابزارهای SaaS سیسکو برای استقرار و مدیریت سرورهای سیستم محاسباتی یکپارچه سیسکو (UCS) و تجهیزات زیرساخت ابرهمگرا (HCI) Cisco HyperFlex پشتیبانی می‌شود.

نسخه‌های آینده Nexus Cloud به تیم‌های عملیات شبکه امکان می‌دهد سوئیچ‌های مرکز داده Nexus را پیکربندی کنند. Scheibe گفت، امروزه، مشتریان کنترل‌کننده‌هایی را که نرم‌افزاری است، برای مدیریت تنظیمات سوئیچ استفاده می‌کنند.

سوئیچ های مرکز داده 400G

این شرکت گفت که خانواده جدید سوئیچ های مرکز داده Cisco Nexus 400G بلافاصله در دسترس هستند. سوئیچ مرکز داده مدولار جدید Cisco Nexus 9800 دارای 288 پورت با عملکرد 400G است، Nexus 9400 دارای 64 پورت و Cisco Nexus 9300 دارای 48 یا 64 پورت با عملکرد 400G است. پیش از این، سوئیچ های 400G سیسکو حداکثر تنها 32 پورت داشتند.

Casemore از IDC گفت: فناوری 800G برای 18 تا 24 ماه دیگر آماده نخواهد بود. او گفت که این واقعیت که سوئیچ‌های 400G جدید سیسکو “800G آماده” هستند، مهم است زیرا به مشتریان در هنگام مهاجرت به 800G از سرمایه‌گذاری محافظت می‌کند.

در دیگر اخبار Cisco Live، این شرکت همچنین اعلام کرد:

  • مدیریت ابری برای Cisco Catalyst. مشتریان می‌توانند برخی از سوئیچ‌های پردیس Catalyst و دستگاه‌های بی‌سیم Catalyst را از طریق داشبورد مبتنی بر ابر Meraki مدیریت کنند. مدیریت ابری برای دستگاه های بی سیم Catalyst اکنون در دسترس است. مدیریت ابری برای سوئیچ های Catalyst در پاییز در دسترس خواهد بود.
  • ThousandEyes WAN Insights. این ابزار – در حال حاضر به عنوان یک پیش نمایش خصوصی برای مشتریان منتخب Cisco SD-WAN موجود است – به طور مداوم داده های عملکرد SD-WAN و اینترنت را تجزیه و تحلیل می کند و مدل های پیش بینی را برای پیش بینی مشکلات اتصال و توصیه اقدامات قبل از بروز مشکلات اعمال می کند.