سیاست گذاران کلیدی اتحادیه اروپا از نتفلیکس می خواهند که برای زیرساخت ها بیشتر بپردازد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — بر اساس پیش نویس نامه ای که بلومبرگ مشاهده کرده است، نمایندگان کلیدی پارلمان اروپا از تلاش برای وادار کردن سایت های پخش جریانی مانند نتفلیکس و یوتیوب حمایت می کنند تا “سهم منصفانه” خود را برای حمایت از ارتقاء زیرساخت های اینترنتی بپردازند.
«در زمانی که افزایش تورم بر مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها فشار وارد می‌کند، مشارکت منصفانه و شفاف از سوی همه بازیگران مرتبط بازار، یعنی بزرگترین تولیدکنندگان ترافیک، به هدف اتحادیه اروپا برای تجهیز همه خانواده‌های اروپایی به یک شبکه گیگابیتی و همه جمعیت در این پیش نویس آمده است که مناطق دارای 5G تا سال 2030 “فورتر شده اند”.

نامه ای که برای معاون اجرایی رئیس جمهور مارگرت وستاگر و کمیسر بازار داخلی تیری برتون ارسال خواهد شد، قبلاً توسط نمایندگان کلیدی اروپا که نقش مهمی در مذاکره درباره قانون بازارهای دیجیتال و قانون خدمات دیجیتال داشتند، امضا شده است. تسلط شرکت ها بر بازار دیجیتال و پلتفرم ها را مجبور می کند تا با محتوای غیرقانونی و مضر بهتر مدیریت کنند.

کمیسیون اروپا از بهار به دنبال نوشتن یک پیشنهاد قانونی است که سایت‌های پخش را ملزم می‌کند به زیرساخت‌های اینترنتی کمک کنند. اگرچه احتمالاً تا سال 2023 پیشنهادی ارائه نمی شود، شرکت های فناوری و همچنین برخی از نمایندگان پارلمان و کشورهای اتحادیه اروپا نگرانی هایی را در مورد این ایده مطرح کرده اند که عمدتاً بر این موضوع متمرکز است که می تواند بی طرفی شبکه در اتحادیه اروپا را تهدید کند.

با این حال، این نامه نشان می‌دهد که این پیشنهاد از طرف امضاکنندگان از جمله آندریاس شواب، عضو آلمانی حزب مردم اروپا که مذاکرات در مورد DMA را رهبری می‌کرد، و همچنین استفانی یون کورتین، نماینده فرانسوی پارلمان اروپا از گروه Renew، حمایت می‌کند. و پل تانگ، نماینده هلندی پارلمان اروپا از گروه S&D. سایر نمایندگان مجلس احتمالا هفته آینده و در زمان برگزاری جلسه عمومی این نامه را امضا خواهند کرد.

شواب، یون کورتین و تانگ نگرانی‌هایی را مطرح کردند که اروپا باید زیرساخت‌های دیجیتال خود را بهبود بخشد، به‌ویژه در پی همه‌گیری کووید-19، که میزان داده‌ها و ترافیک اینترنت را افزایش داد.

نمایندگان مجلس نوشتند: «توجه شده است که امروز هزینه‌های زیرساخت دیجیتال به طور عادلانه بین همه بازیگران بازار تقسیم نمی‌شود. این بحث در سایر کشورها و مناطق از جمله کره جنوبی در حال برگزاری است. آنها خاطرنشان می کنند که “در اتحادیه اروپا، رشد محدود بازارهای مخابراتی باید دلیلی برای نگرانی باشد.”

آنها افزودند که هر پیشنهادی باید به اینترنت باز اتحادیه اروپا احترام بگذارد و اطمینان حاصل کند که “این مشارکت عادلانه تر نباید تبعیض آمیز علیه شرکت های خاص باشد، بلکه منعکس کننده نقش و تاثیر کسانی است که بیشترین ترافیک را در شبکه ایجاد می کنند.”