سه گام برای مهاجرت موفق به ابر سازمانی

رابرت برایانترابرت برایانت، ClearScale

اگر خبر خوبی برای خروج از همه‌گیری COVID-19 وجود داشته باشد، حداقل از منظر فناوری اطلاعات، این است که حتی شرکت‌های بیشتری به سمت فضای ابری حرکت کرده‌اند – یا در حال برنامه‌ریزی برای تغییر هستند. پیش‌بینی‌های صنعت هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت پذیرش ابر را نشان نمی‌دهد.

اما مهاجرت ابری می تواند برای برخی کسب و کارها یک کار دلهره آور باشد. از این گذشته، شرکت‌ها حجم زیادی از داده‌ها را برای وارد کردن بین زیرساخت‌های موجود خود و ابر دارند. با این حال، برنامه ریزی و دانش یک محیط ابری استرس مهاجرت را به حداقل می رساند. در اینجا چیزی است که باید برای اطمینان از مهاجرت موفقیت آمیز به ابر در نظر داشته باشید.

مرحله شماره 1: نیازهای کسب و کار خود را ارزیابی کنید

قبل از انتقال هر داده، باید بپرسید که چرا مهاجرت ضروری است. در اینجا چند دلیل متداول وجود دارد که سازمان‌ها ترجیح می‌دهند به سمت ابر حرکت کنند:

مرکز داده قدیمی شما یک مرکز داده داخلی دارید که شامل سرورهای قدیمی و تجهیزات شبکه است. یا سخت افزار/نرم افزاری دارید که به پایان عمر خود رسیده است، و این بدان معناست که توسط فروشندگان پشتیبانی نمی شود. در هر صورت، باید سرمایه گذاری یک مرکز داده جدید یا مهاجرت به ابر را در نظر بگیرید.

دسترسی. در برخی موارد، شرکت‌ها پتانسیل ابر را برای افزایش دسترسی از راه دور برای کارکنان خود بررسی می‌کنند. بسیاری از کسب و کارها به دنبال تغییر در مدل کار از افرادی هستند که در دفتر کار می کنند تا اکنون که از راه دور کار می کنند.

مرحله شماره 2: برنامه ای برای جابجایی به فضای ابری ایجاد کنید

ایجاد طرح گام بعدی در فرآیند مهاجرت پس از تکمیل ارزیابی است. در این مرحله منابع لازم برای تکمیل کار را تعیین می کنید.

مورد: یک تیم مجرب برای انجام پروژه مورد نیاز است. ضروری است که اعضای تیم و سرپرست پروژه درک کاملی از رایانش ابری و مهاجرت داشته باشند.

اگر تشخیص دادید که قابلیت انتقال ابر در دسترس نیست، باید تصمیم بگیرید که چگونه ادامه دهید. بسیاری از کسب و کارها به شرکای توسعه ابری شخص ثالث برای رسیدگی به کارهای سنگین متکی هستند. اگرچه نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد، اما استخدام یک شریک تخصصی بازده سرمایه گذاری زیادی را ارائه می دهد. نه تنها در سرعت مهاجرت، بلکه در آموزش و ثبات در عملیات آن نیز فراهم شده است.

هنگامی که ترکیب تیم اجرا را اصلاح کردید، گام بعدی شما انجام ممیزی فناوری اطلاعات است. این فرآیند سخت افزار، نرم افزار و داده هایی را که باید منتقل شوند، تعیین می کند. این عامل می تواند تأثیر زیادی بر موفقیت پروژه مهاجرت داشته باشد. و اگر موجودی خوبی نداشته باشید یا فهرست خوبی از همه این مواردی که می‌توانند باعث تاخیر شوند، نداشته باشید، می‌تواند باعث شکست پروژه مهاجرت ابری شود.

توصیه می کنیم در توسعه طرح خود چندین سوال بپرسید. این شامل:

  • آیا استراتژی مهاجرت ابری شما با قابلیت های اجرایی تیم شما مطابقت دارد؟
  • آیا بودجه شما با اهداف شما مطابقت دارد؟
  • هنگامی که عملیات شما به فضای ابری منتقل می شود، فرآیندهای از قبل موجود چگونه تحت تأثیر قرار می گیرند؟

مرحله 3: انتقال خود را به فضای ابری بسیج کنید

آخرین مرحله در فرآیند مهاجرت ابری، بسیج برنامه های خود و ادغام سخت افزار، نرم افزار و داده ها با زیرساخت ابر است. این شامل فعال سازی طرح مصوب، تعیین جدول زمانی و آزمایش موازی برای اطمینان از وجود حداقل مشکلات است.

مرحله بسیج یک ضرورت مطلق برای درک برنامه های شما است. شما باید بدانید که آنها چگونه با هم کار می کنند. این مشخص می کند که معماری شما پس از انتقال به ابر چگونه به نظر می رسد.

علاوه بر درک برنامه، تیم شما نیاز به بررسی مجدد الزامات انطباق مقررات و امنیت سایبری دارد. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما پرداخت های کارت اعتباری را بپذیرد، ممکن است شامل پروتکل های PCI-DSS باشد. سازمان های مراقبت های بهداشتی باید مطمئن شوند که داده ها پس از انتقال با HIPAA مطابقت دارند.

راه های مختلفی برای انتقال عملیات خود به فضای ابری وجود دارد تا از حداقل قطعی تولید جلوگیری شود. آمازون آن را 6 روپیه می نامد:

  1. میزبانی مجدد، که به عنوان آسانسور و شیفت نیز شناخته می شود، زیرساخت فناوری اطلاعات موجود شما را می گیرد و مستقیماً آن را به AWS منتقل می کند.
  2. پلتفرم مجدد، گاهی اوقات به عنوان lift-turn-shift شناخته می شود، زمانی است که یک سازمان داده های خود را به یک سرویس مدیریت شده منتقل می کند. به عنوان مثال، انتقال پایگاه داده رابطه ای خود از یک فضای داخلی به AWS.
  3. معمار یا بازساز اساساً زمانی است که برنامه خود را با قابلیت های بومی ابری با هدف بهبود در دسترس بودن، مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان دوباره تصور کنید.
  4. خرید مجدد معمولاً زمانی است که برنامه خود را از مجوزهای دائمی به نرم افزار به عنوان سرویس منتقل می کنید.
  5. بازنشسته شوید گزینه ای است که می توان در صورت عدم نیاز به برنامه در نظر گرفت. داده ها برای بررسی بیشتر در دستگاه های داخلی باقی می مانند.
  6. حفظ زمانی است که تصمیم می‌گیرید مهاجرت را به یک نقطه بعدی به تعویق بیندازید و فعلاً کاری انجام ندهید.

به یاد داشته باشید، اگر مراحل بالا را دنبال کنید، مهاجرت به ابر نباید سردرد باشد. با گذشت زمان برای ارزیابی، برنامه‌ریزی، بسیج و پیاده‌سازی، مهاجرت شما به آرامی و بدون ایجاد اختلال در خدمات شما تکمیل می‌شود.

درباره نویسنده: رابرت برایانت یک معمار راه حل است ClearScale.