سه مزایا و معایب برتر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) زمانی به داستان های علمی تخیلی تبدیل شد. امروزه، چندین کسب و کار از هوش مصنوعی برای تحقق اهداف خود استفاده می کنند. شرکت‌های فناوری هوش مصنوعی را حوزه‌ای حیاتی برای متمایز ساختن خود از رقبا می‌دانند، در حالی که دولت‌های جهان به دنبال تنظیم آن برای محافظت از شهروندان خود هستند. مهم نیست به کجا نگاه می کنید، همه در مورد هوش مصنوعی صحبت می کنند.

\ در حالی که AI اخبار زیادی دریافت می کند، بیشتر پوشش ها حول این موضوع هستند که چگونه اقتصاد را متحول می کند یا بشریت را به خطر می اندازد. بدون بحث در مورد اینکه هوش مصنوعی چیست یا چگونه کار می کند، مردم برای حفظ گفتمان منطقی در مورد این موضوع به کمک نیاز دارند.

\ این مقاله سعی در تغییر آن دارد. سعی نمی‌کند شما را متقاعد کند که هوش مصنوعی «چیز بزرگ بعدی» یا یک تهدید وجودی برای جامعه است. در عوض، از اصطلاحات غیرمستقیم برای توضیح اینکه هوش مصنوعی چیست استفاده می‌کند و سه مورد از بزرگترین مزایا و معایب آن را روشن می‌کند. در پایان، شما باید بتوانید نظری در مورد هوش مصنوعی بر اساس حقایق تنظیم کنید، نه تبلیغات و اطلاعات غلط. ابتدا باید هوش مصنوعی تعریف شود.

Gen-AI چیست؟

هوش مصنوعی (AI) ممکن است به عنوان توانایی ماشین برای یادگیری، استدلال، تعمیم و استنتاج معنا تعریف شود. این یک اصطلاح بسیار گسترده است که به بسیاری از چیزها اجازه می دهد تا به عنوان هوش مصنوعی طبقه بندی شوند: بازی های ویدئویی، ربات های شطرنج، الگوریتم های موتورهای جستجو، دستیاران مجازی، یادگیری ماشین، …