سه بزرگ بیت کوین: بهترین لایه 2 در سال 2024

امسال بیت کوین از زمان راه اندازی آن در سال 2009 بزرگترین سروصدا را در دنیای Web3 ایجاد کرده است.

سال بزرگی برای بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان بوده است. در سال جاری با تصویب ETFها در ایالات متحده، استرالیا و هنگ کنگ و جهش موسسات از BTC به بالاترین سطح خود رسید. راه‌های هیجان‌انگیز جدیدی برای تعامل با بیت‌کوین نیز ظاهر شد، مانند پروتکل رونز کیسی رودارمور و همچنین چندین پیشرفت مهم در فناوری وجود دارد که محاسبات پیشرفته را برای اولین بار روی بیت‌کوین ممکن می‌سازد، مانند BitVMX و SNARKnado.

در همان زمان، موج عظیمی از پروژه‌های جدید پدید آمدند که ادعا می‌کردند نوآوری‌های جدیدی را در بالای بیت‌کوین ایجاد کرده‌اند، که برخی از آنها پول‌های مضحکی را جمع‌آوری کردند. بسیاری قبلاً مورد انتقاد قرار گرفته اند یا کلاهبرداری هایی مانند SatoshiVM و Merlin را نامیده اند. دیگران هنوز ثابت نکرده اند که ارتباط واقعی با بیت کوین فراتر از بازاریابی و تبلیغات دارند.

اما چیزی که بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که لایه‌های واقعی در بالای بیت‌کوین برای مدتی وجود داشته‌اند و گروهی اختصاصی متشکل از سایفرپانک‌ها، ماکسیمالیست‌های آزادی و توسعه‌دهندگان جسور سال‌هاست که بر روی بیت‌کوین ساخته‌اند و آن را از فروشگاهی می‌گیرند. ارزش و تبدیل آن به چیزی که می تواند سیستم مالی جهانی آینده را تقویت کند.

در این مقاله من …

Source link