سهم Dell و Super Micro بر اساس گزارشات مربوط به “کارخانه هوش مصنوعی” برای xAI افزایش یافت

(بلومبرگ) — سهام Dell Technologies روز پنجشنبه (20 ژوئن) پس از اینکه مدیر اجرایی مایکل دل گفت که این شرکت در حال ساخت یک “کارخانه هوش مصنوعی Dell” برای استارت آپ xAI ایلان ماسک در کنار شرکت Nvidia است، افزایش یافت.

ما در حال ساخت یک Dell هستیم کارخانه هوش مصنوعی مایکل دل در پست ایکس در روز چهارشنبه نوشت: با Nvidia برای قدرت Grok برای xAI.

ماسک به نظرات مربوط به این پست پاسخ داد و گفت که Super Micro Computer نیز سرورهایی را ارائه خواهد کرد. اکانت X Super Micro با یک ایموجی جشن و پیوند به وب سایت خود به ماسک پاسخ داد.

XAI از XE 9680 Dell استفاده خواهد کرد سرورها در کارخانه، سخنگوی دل در ایمیلی گفت. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «اندازه، مقیاس و گستردگی راه‌حل‌های ما، ما را برای پروژه‌های مقیاس بزرگی مانند اینها موقعیت خوبی می‌دهد.

نماینده Super Micro بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر و جزئیات بیشتر پاسخ نداد.

Dell و Super Micro هر دو ظرفیت سرور خود را افزایش می دهند تا برنده شوند کسب و کار از شرکت‌هایی که برنامه‌های هوش مصنوعی می‌سازند و با آن‌ها کار می‌کنند، که به قدرت پردازش داده بیشتری نیاز دارند. Super Micro در اوایل این هفته اعلام کرد که قصد دارد سه تسهیلات جدید را در Silicon Valley برای پشتیبانی اضافه کند هوش مصنوعی رشد دل ماه گذشته اعلام کرد که درآمد حاصل از سرورهای مجهز به وظایف هوش مصنوعی در سه ماهه گذشته نسبت به دوره قبل بیش از دو برابر شده است و حجم معوقه آن افزایش یافته است.

مربوط:آیا کارخانه‌های هوش مصنوعی برای یک مستاجر می‌توانند آخرین روند مرکز داده باشند؟

وو جین هو، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، گفت: «سرورهای دل برای استارتاپ xAI هوش مصنوعی ایلان ماسک هستند و احتمالاً نیمی از حجم سرور را تشکیل می دهند و بقیه برای Super Micro هستند. اگر این استقرار برای Grok 3 باشد که به 100000 پردازنده گرافیکی Nvidia H100 نیاز دارد، معامله سرور xAI ممکن است 3 میلیارد دلار ارزش داشته باشد، با فرض قیمت 1 میلیون دلار برای هر رک سرور AI.

سهام دل در معاملات نیویورک در ساعت 10:56 صبح با حدود 1 درصد افزایش به 150.63 دلار رسید، پس از آنکه پیش از این تا 8.3 درصد افزایش یافت. Super Micro پس از جهش 10 درصدی قبلی، با 8.2 درصد افزایش به 995.45 دلار رسید. انویدیا با 2.5 درصد افزایش به 138.94 دلار رسید.


Source link