سهام HPE در میان گذار شرکت از سخت افزار به ابر و هوش مصنوعی سقوط می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — پیش بینی درآمد سالانه شرکت هیولت پاکارد اینترپرایز با توجه به برآوردهای تحلیلگران انجام شد، حتی در حالی که این شرکت “رشد سالم” را از خدمات جدیدتر خود پیش بینی می کرد.

سود، بدون احتساب برخی موارد، در سال منتهی به اکتبر 2023 به 2.04 دلار خواهد رسید که کمتر از میانگین تخمین 2.10 دلاری تحلیلگران مورد بررسی بلومبرگ است. این شرکت روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که درآمد سالانه 2٪ تا 4٪ افزایش می یابد، با توجه به نوسانات ارزی، تا سال مالی 2025 تعدیل می شود.

HPE در حال گذار از اتکا به فروش سخت افزارهایی مانند سرورهای مرکز داده به خدماتی مانند محاسبات ابری و هوش مصنوعی است. این شرکت پس از کاهش در سال مالی 2019 و 2020 برای دومین سال متوالی درآمد خود را هدف گذاری کرده است.


آنتونیو نری، مدیرعامل HPE

آنتونیو نری، رئیس دفتر اجرایی، گفت: «ما اقدامات قاطع و مهمی برای تغییر HPE انجام داده‌ایم. “تکامل ما به یک مدل مبتنی بر پلت فرم، که توسط یک سبد نرم‌افزاری و خدمات غنی تغذیه می‌شود، نتایج بسیار قوی‌ای را ارائه می‌دهد که برای سهامداران ما ارزش دارد.”

HPE بر شتاب فروش قوی برای پلتفرم محاسباتی GreenLake edge خود تاکید کرد، که محصولاتی را پوشش می دهد که به شرکت ها اجازه می دهد به جای ارسال به یک مرکز ذخیره سازی خارجی، داده های تولید شده را جمع آوری و پردازش کنند. این شرکت مستقر در اسپرینگ تگزاس همچنین بیش از 6.5 میلیارد دلار جریان نقدی آزاد تجمعی از سال مالی 2022 تا سال مالی 2024 را پیش بینی کرده است.

وو جین هو از بلومبرگ اینتلیجنس نوشت: پیش‌بینی رشد نشان می‌دهد «در میان شرایط چالش‌برانگیز اقتصادی، در استراتژی بلندمدت پیشرفت وجود دارد».

سهام پس از بسته شدن در 12.82 دلار در نیویورک، حدود 2 درصد در معاملات طولانی کاهش یافت. سهام در سال جاری 19 درصد کاهش یافته است.