سنگاپور انرژی بیشتری را برای توسعه مرکز داده آزاد می کند

(بلومبرگ) — هدف سنگاپور افزایش میزان قدرت به گفته جانیل پوتوچیری، وزیر ارشد دولت در وزارت ارتباطات و اطلاعات، تا 35 درصد به مراکز داده اختصاص می دهد.

پوتوچیری در مصاحبه ای گفت که دولت شهر حدود 300 مگاوات ظرفیت را در کوتاه مدت از طریق تخصیص منابع و افزایش بهره وری آزاد خواهد کرد و احتمالاً 200 مگاوات دیگر از طریق مشارکت با ارائه دهندگان انرژی پاک به دست خواهد آمد. تلویزیون بلومبرگ. بر اساس داده های دولتی، مراکز داده در حال حاضر به حدود 1400 مگاوات ظرفیت برق نیاز دارند.

سنگاپور به دلیل موقعیت مکانی و محیط تجاری مطلوب خود به عنوان یک مقصد داغ برای توسعه دهندگان مراکز داده در آسیا ظاهر شده است. با این حال، گاز طبیعی وارداتی در حال حاضر بیش از 90 درصد از تولید برق آن را تشکیل می دهد، به این معنی که افزایش مراکز داده آلودگی بیشتری ایجاد می کند.

پوچاری گفت: «در کوتاه مدت، هر گونه افزایش انرژی با افزایش انتشار گازهای گلخانه ای همراه خواهد بود. «اگر از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنید، این طور است. به همین دلیل است که در ابتدا باید مصرف را کاهش دهیم، بهره وری را افزایش دهیم و این جزء انرژی سبز را در دستور کار قرار دهیم.»


Source link