سقوط شرکت ها: چرا مراقبت های بهداشتی در نبرد علیه حملات باج افزارها شکست می خورد

باج‌افزار از سال 1989 وجود داشته است و از آن زمان، حملات باج‌افزاری در فرکانس و پیچیدگی افزایش یافته است و ردی از عملیات مختل، زیان‌های مالی و آسیب‌دیدگی شهرت را بر جای گذاشته است. با وجود افزایش آگاهی و حملات مداوم، بسیاری از شرکت ها همچنان طعمه این حملات می شوند. چرا؟

باج‌افزار تا آنجا که روش حمله رمزگذاری و باج‌گیری داده‌های دزدیده شده یکسان باقی مانده است. مجرمان سایبری روش اخاذی را به باج افزار اضافه کرده اند، اما از نظر عملکردی یکسان است. بنابراین، چرا شرکت ها هنوز در مورد بازیابی از حملات باج افزار عقب هستند؟ ما دلایل سقوط شرکت ها را تشریح خواهیم کرد و در مورد استراتژی هایی برای تقویت دفاع بحث خواهیم کرد.

باج افزار چیست؟

باج‌افزار نوعی بدافزار است که داده‌ها، فایل‌ها، دستگاه‌ها یا سیستم‌های قربانی را قفل و رمزگذاری می‌کند و تا زمانی که مهاجم باج‌گیری را دریافت نکند، آنها را غیرقابل دسترس و غیرقابل استفاده می‌کند. اولین تکرارهای باج افزار فقط از رمزگذاری برای جلوگیری از دسترسی قربانیان به فایل ها و سیستم های خود استفاده می کردند.

تاریخچه مختصری از باج افزار

1989: تروجان ایدز (PC Cyborg): اولین حمله باج افزار شناخته شده در سال 1989 با “AIDS Trojan” یا “PC Cyborg” رخ داد. این بدافزار که از طریق فلاپی دیسک توزیع می‌شود، نام فایل‌ها را رمزگذاری کرده و از کاربران می‌خواهد ۱۸۹ دلار به صندوق پستی ارسال کنند.

Source link