سرمایه گذاری جهانی 22 میلیارد دلار، عرضه سخت افزار جدید

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی خود.

سرمایه گذاری در صنعت

یک گزارش جدید نشان می دهد که ایالات متحده و اروپا شاهد افزایش قابل توجهی در مرکز داده بوده اند سرمایه گذاری فعالیت در پنج ماهه اول سال 2024.

مطابق با تحلیل داده ها از جانب لینکلیترها22 میلیارد دلار در سطح جهان از ژانویه تا مه در مراکز داده سرمایه گذاری شد که ایالات متحده و اروپا به عنوان حوزه های قضایی غالب در حال ظهور بودند.

ریچ جونز، شریک TMT در Linklaters می گوید: «در حال حاضر غوغای واقعی برای مشارکت در بازار مراکز داده وجود دارد، که به دلیل تقاضای محض برای ظرفیت مرکز داده ایجاد می شود.

ساختارهای پیچیده‌ای در حال حاضر در تراکنش‌های مرکز داده مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بازار را تا حد امکان بازتر کنند و حتی سرمایه‌گذارانی را جذب کنند که در طول تاریخ در زیرساخت‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.»

این داده ها به دنبال بینش اخیر شرکت خدمات املاک و مستغلات است CBRE برجسته کردن الف رونق ساخت مرکز داده در بازارهای ثانویه کوچکتر در سراسر اروپا. رکورد 273 مگاوات ظرفیت جدید در سال جاری پیش بینی می شود که شامل 56 مگاوات ظرفیتی است که قبلاً در سه ماهه اول تحویل داده شده و از رکورد قبلی 228 مگاواتی که در سال 2022 ثبت شده بود، فراتر می رود.

مربوط:توسعه مرکز داده جدید: ژوئن 2024

به روز رسانی های سخت افزاری

در هفته گذشته شاهد انبوهی از اعلامیه های سخت افزاری مرکز داده بودیم Nvidia رونمایی از آن نسل بعدی پلتفرم هوش مصنوعی Rubin در نمایشگاه کامپیوتکس در تایوان.

در طول این رویداد، جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا گفت که این شرکت قصد دارد هر سال شتاب دهنده های هوش مصنوعی خود را ارتقا دهد و یک Blackwell Ultra را اعلام کند.تراشهبرای سال 2025 و روبین در سال 2026.

Nvidia شاهد ظهور Generative استهوش مصنوعیمدیر عامل شرکت گفت: به عنوان یک انقلاب صنعتی جدید و انتظار می رود با تغییر فناوری به سمت رایانه های شخصی، نقش مهمی ایفا کند.

اینتل، در همین حال، حمل و نقل را آغاز کرده است اولین پردازنده های سرور نسل بعدی آن است: یک پردازنده 144 هسته ای Intel Xeon 6 با هسته های کارآمد (E-cores) که برای ابرهای عمومی و خصوصی در شرایطی طراحی شده است که راندمان انرژی و عملکرد بسیار مهم است.

گفته می‌شود تراشه Intel Xeon 6700E که قبلاً با نام رمز Sierra Forest شناخته می‌شد، عملکردی 4.2 برابری و عملکردی 2.6 برابری در هر وات را در مقایسه با مراکز داده‌ای که روی پردازنده‌های نسل دوم اینتل Xeon کار می‌کنند، ارائه می‌کند.

مربوط:E-Waste 101: نحوه بازیافت تجهیزات فناوری اطلاعات و کاهش تأثیر

در سایر خبرها، سیسکو راه اندازی کرده است راه حل مرکز داده همه در یک هوش مصنوعی که سرور، ذخیره سازی، تجهیزات شبکه و نرم افزار هوش مصنوعی مورد نیاز شرکت ها را برای استقرار هوش مصنوعی مولد و سایر برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در محل فراهم می کند.

توسعه های جدید

که در طراحی مرکز داده و اخبار ساخت و ساز این هفته، مایکروسافت قصد دارد 3.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند در زمینه هوش مصنوعی و تاسیسات ابری در سوئد، بزرگترین شرط زیرساختی آن در این کشور شمال اروپا با استفاده از منابع غنی انرژی سبز در منطقه است.

این حرکت با افزودن 20000 GPU یا واحد پردازش گرافیکی در سه مرکز داده، ردپای غول فناوری را در کشور تقویت می کند. طبق بیانیه روز دوشنبه، این شرکت همچنین متعهد به آموزش 250000 نفر در “مهارت های ضروری هوش مصنوعی” است.

خبر آمد به عنوان CoreWeave اعلام کرد که 2.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد گسترش و باز کردن سه مرکز داده جدید در قاره اروپا قبل از پایان سال 2024.

مایک اینتراتور، مدیرعامل این شرکت گفت: اروپا مرز بعدی صنعت هوش مصنوعی است و نقطه عطف مهمی در مرحله بعدی رشد CoreWeave است.

در امریکا، DataNovaX افتتاح یک میلیارد دلار را اعلام کرده است پردیس مرکز داده پایونیر پارک در ویچیتا فالز، تگزاس، در حالی که Cologix به دست آورده است دو مرکز داده در آیووا از Des Moines را وصل کنید.

در جای دیگر، کنسرسیومی از سینگتل و شرکت سرمایه گذاری مستقر در ایالات متحده KKR طبق گزارشات، پیشنهاد دهنده پیشرو است که به دنبال خرید 20 درصد از سهام اقلیت در آن است مراکز جهانی ST Telemedia در معامله ای به ارزش یک میلیارد دلار با استناد به منابع ناشناسرویترز گفت که یک معامله می تواند در اوایل ژوئن منعقد یا اعلام شود.

برای اطلاعات بیشتر از آخرین تحولات مرکز داده، ما را بررسی کنید جمع بندی ژوئن 2024.

پاور پلی

افزایش تقاضای برق برای هوش مصنوعی و مراکز داده به معناینسل بعدیبه گفته یکی از مقامات ارشد، انرژی هسته ای “نمی تواند شکست بخورد”. وزارت انرژی آمریکا رسمی

دیوید کرین، معاون وزیر زیرساخت در این هفته، در رویداد مجمع مالی شورای آمریکایی در مورد انرژی های تجدیدپذیر در نیویورک این هفته، گفت که او اکنون در مورد طرح های در حال ظهور “بسیار خوش بینانه” است برای راکتورهای مدولار کوچک

نظرات کرین به عنوان یک PGIM این گزارش هشدار داد که سهم مصرف جهانی برق مورد استفاده توسط مراکز داده ممکن است از 2 درصد امروز به بیش از 20 درصد تا سال 2030 افزایش یابد.

مطابق با گزارشعوامل افزایش تقاضای انرژی مرکز داده شامل بارهای کاری فشرده برای آموزش مدل های زبان بزرگ است.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

پاسخ به حادثه: درس های آموخته شده از آتش سوزی مرکز داده. جیمز مونک، کارشناس صنعت توضیح می دهد که چگونه تیم های آماده می توانند اختلالات عملیاتی را حتی در مواجهه با بلایای بزرگ به حداقل برسانند.

بازار DCIM تا سال 2030 به 6.3 میلیارد دلار می رسد – Omdia. رشد این بخش ناشی از نیاز به بهینه سازی کارایی مرکز داده با ادامه موج GenAI است.

تاریخچه قطعی Azure مایکروسافت. یک دهه تعطیلی Microsoft Azure و تأثیر آنها بر مشاغلی که برای برنامه های حیاتی به Azure متکی هستند را کاوش کنید.

مایکروسافت، متا، گوگل استاندارد اتصال هوش مصنوعی جدیدی را برای مراکز داده راه اندازی کردند. استاندارد Ultra Accelerator Link برای بهبود عملکرد هنگام اتصال GPUهایی که بار کاری هوش مصنوعی را اجرا می کنند، طراحی شده است.

توسعه مرکز داده جدید: ژوئن 2024. ما به برخی از آخرین تحولات مرکز داده که طی ماه گذشته اعلام شده است نگاه می کنیم.


Source link