سرمایه گذاری از عدم قطعیت: 3 سهام دفاعی که باید با افزایش تنش های ژئوپلیتیکی مراقب آنها باشیم

افزایش ناآرامی های ژئوپلیتیکی می تواند در مقیاس انسانی فاجعه بار باشد و در عین حال منجر به سطوح قابل توجهی از نوسانات در بازارهای بین المللی شود. با این حال، برای سرمایه گذاران فرصت طلب، عدم اطمینان ژئوپلیتیکی می تواند راه را برای فرصت های جدیدی برای جذب سهام دفاعی هموار کند.

اگرچه موضوع خرید سهام دفاعی در طول تاریخ ثابت شده است که یک مشکل برای سرمایه گذاران خرد برای کنار آمدن با یک مبنای اخلاقی، پیش‌بینی می‌شود که صنعت به اندازه بازار رشد کند 367.3 میلیارد دلار تا سال 2029 و در صورت باقی ماندن جو نامطمئن با هزینه های بیشتر دولت تقویت خواهد شد.

با استفاده از iShares US Aerospace & Defense ETF، یک صندوق قابل معامله در بورس ویژه صنعت با 6.3 میلیارد دلار AUM، می‌توان مشاهده کرد که از زمان شعله‌ور شدن درگیری در اوکراین در فوریه 2022، این صندوق حدود 40 درصد رشد کرده است.

روند صعودی ETF با تشدید خشونت در خاورمیانه در اواخر سال 2023 حفظ شد و پیامدهای این تجاوزات شدید در وال استریت واضح است.

ماکسیم مانتوروف، رئیس مشاوره سرمایه‌گذاری در این سازمان توضیح می‌دهد: «افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی معمولاً دولت‌ها را مجبور می‌کند که پول بیشتری به بودجه دفاعی اختصاص دهند. آزادی24. شرکت هایی که تجهیزات، فناوری و خدمات دفاعی ضروری را تامین می کنند از این افزایش بهره مند خواهند شد…

Source link