سخنرانی Microsoft Ignite 2021: نادلا ابر آینده را گسترش می دهد

شروع سخنرانی اصلی مجازی Microsoft Ignite 2021 خود را با تشکر از متخصصان فناوری اطلاعات ، توسعه دهندگان ، مدیران سیستم ، تحلیلگر داده و سایر متخصصان ، مدیر عامل شرکت مایکروسافت ، ساتیا نادلا ، این رویداد دو روزه را با هدف چالش های سال گذشته آغاز کرد.

وی گفت: “در این سال بی سابقه و بسیار سخت شما به جهان كمك كردید تا غیرقابل تصورترین محدودیت ها را پشت سر بگذارد.” “سخت کوشی شما همراه با فناوری دیجیتال امروزی به سوخت جهانی اقتصاد و جامعه در یکی از بزرگترین لحظات نیاز ما کمک می کند.”

کنایه از اختلال در اجتماع این فرصت را برای نادلا فراهم کرده است که بتواند به موضوع اصلی برنامه اصلی مایکروسافت Ignite 2021 تبدیل شود: جهان به دلیل همه گیری COVID-19 طی سال گذشته موج دوم تحول دیجیتال را تجربه کرد و خدمات ابری منجر شد. آن تصویب دیجیتالی جدید

“آزمایش واقعی فناوری همیشه این بوده است که آیا می تواند به سازمانها کمک کند تا زمان ارزش گذاری خود را افزایش دهند ، چابکی را افزایش دهند و هزینه ها را کاهش دهند.” نادلا اضافه کرد.

با شروع پیشرفت شرکت ها با این تغییرات ، این تغییرات باید پایدار بمانند. نادلا و مایکروسافت بر این باورند که اکنون زمان آن فرا رسیده است که بر ابری تمرکز کنیم که برای نوآوری های دهه آینده ساخته شده است.

به گفته نادلا ، پنج ویژگی اصلی وجود دارد که این اثر جدید را در ابر هدایت می کند.

محاسبات همه جا و غیرمتمرکز

هر شرکتی در هر اندازه ، در هر صنعت و در هر کشوری بدون توجه به اینکه در کجا هستند و در سیستم عامل های مختلف به دسترسی به cloud و خدمات مربوطه احتیاج دارند. دستیابی به توان محاسبه شده در تمام سطوح زنجیره محصولات و خدمات کلید این نوآوری خواهد بود.

“ما در حال حاضر در اوج تمرکز هستیم. هرچه رایانه در دنیای ما بیشتر جا بیفتد ، نحوه تعامل ما با مردم ، مکانها و اشیا را دگرگون می کند – و با همگرایی دنیای فیزیکی و دیجیتال – ما به حاکمیت بیشتر و کنترل غیرمتمرکز نیاز خواهیم داشت. “

اطلاعات حاکم و هوش محیطی

نادلا در Microsoft Ignite 2021. گفت: “حجم ، تنوع و سرعت داده ها از طریق رشد انفجاری در ابر و به ویژه در لبه ها انجام می شود.” در نتیجه ، منشأ داده ها و حاکمیت اهمیت جدیدی برای شرکت خواهد گرفت ، ایجاد نیاز به دسته جدیدی از ابزارها برای ارائه خدمات داده شخصی و با حفظ حریم خصوصی.

همه این داده ها با یادگیری این داده ها و نحوه استفاده از آنها برای بهبود فرایندهای تجاری ، به مدل های AI و ML امکان ایجاد یک هوش محیطی را می دهند. نادلا گفت: “منطق تجارت از کدی که نوشته می شود به کدی تبدیل می شود که از داده ها آموخته می شود و نسل جدیدی از فرایندها و سیستم های تجاری را ایجاد می کند.” این رویکرد جدید به عنوان یک فناوری بنیادی در مقابله با چالش های پیچیده و مبتنی بر داده مانند داروی شخصی یا جذب کربن مطرح خواهد شد.

نادلا گفت مایکروسافت برای نشان دادن قدرت پیش بینی و تحلیلی ، استدلال عقل سلیم ، همسویی با ترجیحات انسانی و تقویت توانایی انسان ، به این هوش واقع در فضای ابری نگاه خواهد کرد.

خالقان و انجمن های توانمند در همه جا

نادلا گفت: “اقتصاد ما تعادل جدیدی بین مصرف و ایجاد ایجاد خواهد کرد.”

در پشت هر داده ای که ما مصرف می کنیم ، سازندگانی وجود دارند که این اطلاعات را چه برای وبگردی ، خرید ، تماشای بیش از حد یا هرگونه فعالیت دیگر برای مصرف محتوای دیجیتال ، ایجاد می کنند. پس از یک دهه رشد مصرف ، این شرکت می خواهد روند ایجاد را دموکراتیک کند.

وی گفت: “ما معتقدیم كه دهه آینده به پیشرفتهای فن آوری كه به طور بنیادی ایجاد دموكراتیك می كند ، نیاز خواهد داشت.” “ما نیاز به دسترسی به مهارتها ، ابزارها و سیستم عامل ها و همچنین گسترش ارتباطات و همكاری در بین جوامع داریم تا همه بتوانند ایجاد كنند ، خواه این كار باشد. ساختن یک دنیای مجازی ، دانش آموزانی که در حال کار با فیلم های کوتاه فرم هستند ، دانشمندان در ایجاد فیلم ها و صفحات گسترده کوتاه مدت ، توسعه دهندگان حرفه ای برای نوشتن کد یا متخصصان دامنه با استفاده از ابزارهای محلی برای ساخت برنامه ها. “

نادلا همچنین پیش بینی کرد که این عوام فریبی بر تمام جنبه های محاسبات از تجربه کاربر نهایی تا پشته محاسبات تأثیر خواهد گذاشت.

فرصت اقتصادی برای نیروی کار جهانی

نادلا بر اهمیت ساخت سیستمی تأکید کرد که افرادی را که به دنبال کار یا پیشرفت هستند قادر می سازد مهارت ، یادگیری و مدارک تحصیلی کسب کنند.

نادلا گفت: “ما باید این حلقه های بازخورد بین کار ، مهارت ، یادگیری و مدارک لازم را ایجاد کنیم ، هم برای مشاغل امروز و هم برای فردا.”

کمک به این امر با گسترش تعریف بهره وری شامل همکاری ، یادگیری و رفاه – که به طور سنتی به عنوان “مهارت های نرم” کنار گذاشته می شود ، امکان پذیر خواهد شد. انعطاف پذیری در مکان ، زمان و چگونگی کسب این مهارت های جدید نیز کلیدی است.

با طراحی اعتماد کنید

نادلا گفت: “اساساً ، یک ارائه دهنده فناوری باید فقط زمانی موفق شود که به موفقیت پیرامون جهان کمک کند.” “هیچ مشتری نمی خواهد به فروشنده ای وابسته باشد که از یک طرف به آنها فناوری بفروشد و از طرف دیگر با آنها رقابت کند.”

این بدان معنی است که اصول اخلاقی هنگام طراحی ، توسعه و استقرار ، باید عنصر اصلی محصولات و خدمات باشد – و این شامل هوش مصنوعی است. محصولات و خدمات باید از طریق طراحی ایمن و ساخته شده باشند تا از حقوق اساسی کاربران از جمله حریم خصوصی محافظت کنند.

نادلا در روز 1 مایکروسافت Ignite 2021 گفت: “این همان چیزی است که ابر مایکروسافت ارائه می دهد و این اساس همه چیزهایی است که این هفته به شما نشان خواهیم داد.”

نکته اصلی مدیر عامل شرکت مایکروسافت Ignite همیشه به آن توجه می شود ، زیرا در سطح بالایی از محل عرضه محصولات و خدمات این شرکت در ماه های آینده بررسی می کند. تأکید نادلا بر ماهیت لایه لایه تحولات اجتماعی و راه حل های فن آوری نشان می دهد که اگرچه مایکروسافت همچنان یک بازیگر بزرگ در محاسبات شرکتی است ، اما در مورد چگونگی تعریف “بنگاه اقتصادی” جاه طلبانه عمل می کند و خودش را به عنوان بازیگر بنیادی فناوری خارج از تنظیمات دفتر کار می کند.