زیرساخت فناوری اطلاعات باید عملکرد و کارایی ارائه دهد | دانش مرکز داده

برنامه های مدرن مانند اتصال 5G، رمزنگاری/بلاک چین، اینترنت اشیاء (IoT)، رسانه های اجتماعی/ویدیویی، و هوش مصنوعی/یادگیری ماشینی (AI/ML) در حال تعریف مجدد فرآیندهای تجاری و تجربیات کاربر برای شرکت ها در هر اندازه هستند. با این حال، کار دیگری نیز وجود دارد که این برنامه‌ها انجام می‌دهند: فشار زیادی بر شبکه‌های موجود ایجاد می‌کنند که ممکن است برای نیازهای برنامه‌های نسل گذشته طراحی و مستقر شده باشند.

این غیرقابل انکار است که شبکه های امروزی باید بتوانند درخواست های پیچیده تر را پردازش کنند و اطلاعات را در زمان واقعی به روز کنند. این امر به نیاز نه تنها به شبکه‌های با کارایی بالاتر، بلکه همچنین عملیات هوشمندی که می‌تواند زیرساخت‌ها و برنامه‌ها، حجم کار، داده‌ها و گردش‌های کاری را که پشتیبانی می‌کند، مدیریت کند، روشن می‌کند.

این ستون یک برنامه خاص (AI/ML) را بررسی می‌کند و این موضوع را توضیح می‌دهد که چرا امروزه شرکت‌ها باید سرمایه‌گذاری در مدرن‌سازی شبکه‌های خود را برای استفاده از ارزش این برنامه و به حداکثر رساندن پتانسیل کامل آن در نظر بگیرند.

چرا AI/ML و چرا اکنون؟

هوش مصنوعی به‌عنوان یک مفهوم فناوری به دهه 1950 برمی‌گردد و به عنوان یک پروژه تحقیقاتی تابستانی در دانشگاه دارتموث، جایی که این اصطلاح ابداع شد، آغاز شد. اما امروز ما به سرعت در حال نزدیک شدن به پذیرش جریان اصلی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، شناخته شده ترین شکل هوش مصنوعی هستیم. به عنوان مثال، ChatGPT ممکن است اکنون سرگرم کننده و بازی باشد، اما پتانسیل ایجاد انقلاب در بسیاری از عملکردهای تجاری بسیار زیاد است.

به طور کلی، چندین مزیت متمرکز بر تجارت وجود دارد که شرکت ها برای سرمایه گذاری های AI/ML خود ارزیابی می کنند. یکی، برای سطوح بالاتر هوش و بینش که می تواند به آنها در تصمیم گیری بهتر و سریعتر کمک کند. دوم، غنی‌سازی تجربه مشتری با ارائه محصولات و تعاملات شخصی‌شده‌تر. سوم، به روز رسانی یا حتی تغییر فرآیندهای کسب و کار خود را به افزایش بهره وری و افزایش بهره وری. در نهایت، برای کمک به یافتن، استخدام و توانمندسازی نیروی کار خود با سطوح بالاتری از کارایی و مشارکت.

با تسریع پذیرش AI/ML، شرکت ها برای حفظ رقابت باید روی ابزارها و تخصص سرمایه گذاری کنند. با این حال، امروزه بسیاری از شرکت‌ها هنوز پهنای باند محاسباتی و شبکه‌ای با کارایی فوق‌العاده بالا برای پیاده‌سازی کارآمد آنها ندارند. بنابراین ضروری است که شرکت ها برای اطمینان از عملکرد بهینه در زیرساخت شبکه چند ابری خود اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین مطمئن شوند که مدل های عملیاتی آنها در بهترین حالت قرار دارند. پردازش بارهای کاری فشرده در مرکز داده و ابر مانند AI/ML.

موردی برای شبکه های 400G و 800G

با وجود این، بسیاری از شرکت ها یا فقط در حال ارزیابی هستند یا هنوز تصمیمی برای انتقال به شبکه های با کارایی بالاتر ندارند. ممکن است این شرکت ها از سرعت سرسام آور نوآوری که در مرکز داده و شبکه های چند ابری اتفاق می افتد، شگفت زده شوند. امروزه فناوری پارچه 100G (گیگابیت) کرایه استاندارد است. تصور اینکه صنعت به زودی به نقطه اوج می رسد که در آن معماری های شبکه به مقیاس پذیری انعطاف پذیر با ظرفیت های 400 و 800G برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی جدید، داده ها و جریان های کاری از جمله AI/ML نیاز دارند، طولانی نیست.

در حالی که افزایش پهنای باند و ظرفیت دلیل قانع کننده ای برای مهاجرت به این استانداردهای شبکه جدید است، برای این شرکت ها مهم است که سایر مزایای کلیدی این سرمایه گذاری را در نظر بگیرند:

  • دید و کنترل پیشرفته: شبکه‌های مدرن و با کارایی بالا برای افزایش دید سطوح جریان برنامه‌ها در سراسر شبکه‌های خود طراحی شده‌اند، به‌عنوان مثال، از برنامه‌های کاربردی آگاه‌تر، به‌ویژه در موارد استفاده از ابر ترکیبی. موارد استفاده خاص می‌تواند شامل توانایی نظارت فعال و خودکارسازی عیب‌یابی برای بهبود کیفیت معیارهای تجربه برنامه‌های کاربردی آنها مانند خوشه‌های AI/ML در مقیاس بزرگ باشد.
  • تسریع تجربه های جدید: مدرن سازی زیرساخت شبکه می تواند راه را برای کلاس های جدیدی از برنامه ها هموار کند که قابلیت های انقلابی و تجربیات پیشرفته ای را برای مشتریان، کارمندان و شرکا ارائه می دهد. اینها شامل مزایای تجاری خاص AI/ML است که در بالا ذکر شد.
  • بازتعریف اقتصاد مرکز داده: جدیدترین زیرساخت شبکه می‌تواند صرفه‌جویی در مقیاس فوق‌العاده مانند بهینه‌سازی انرژی، راندمان خنک‌کننده و حفاظت از سرمایه‌گذاری را ارائه دهد. این دسته‌های جدید از محصولات شبکه همچنین برای کار دست به دست با پلتفرم‌های عملیات هوشمند، که بسیاری از آنها از طریق ابر و SaaS ارائه می‌شوند، بهینه‌سازی شده‌اند.
  • از اهداف پایداری حمایت کنید: حاکمیت محیطی، اجتماعی و شرکتی اولویت‌های اصلی شرکت‌ها امروزی است و این فشار بیشتری را بر سازمان‌های فناوری اطلاعات از جمله تیم‌های عملیات شبکه برای حمایت از فناوری اطلاعات پایدار و طرح‌های مرکز داده وارد کرده است. مدرن کردن شبکه و زیرساخت مرکز داده می تواند یک گام کلیدی باشد زیرا بسیاری از جدیدترین محصولات در سطح معماری طراحی شده اند تا کارآمدتر عمل کنند.

گام های پیشنهادی برای حرکت رو به جلو

مدرن کردن شبکه های بزرگ سازمانی یک تصمیم ساده و یک جانبه نیست. چندین ملاحظات وجود دارد که همه شرکت ها باید هنگام ارزیابی گزینه های خود برای محصولات و تامین کنندگان از آنها آگاه باشند.

یکی، ارزیابی وسعت و عمق کامل مجموعه تامین‌کننده، از جمله سازگاری نرم‌افزار، اعتبارسنجی آزمایشی جامع، پشتیبان استانداردهای صنعت، و سازگاری معماری، مهم است.

دوم، عوامل دیگری مانند قابلیت اطمینان زنجیره تامین، قابلیت‌های امنیتی داخلی، هوشمندی برنامه‌ها و توانایی ارائه چابکی ابر را در نظر بگیرید.

سه، در نظر بگیرید که تأمین‌کننده چقدر می‌تواند شبکه‌ای را طراحی کند تا نیازهای خاص شما را برآورده کند. AI/ML ممکن است برای هر شرکتی در دسترس باشد، اما نحوه استفاده از آن به نفع خود احتمالا منحصر به فرد است.

شکی نیست که گسترش بی‌وقفه ترافیک مراکز داده وجود دارد که تقاضا برای راه‌حل‌های شبکه‌سازی مراکز داده با ظرفیت بالا و بسیار هوشمند را افزایش می‌دهد. در واقع، انفجار در تقاضای ظرفیت برنامه‌های کاربردی تشنه داده مانند AI/ML از توانایی‌های فعلی حمل‌ونقل با سرعت بالا پیشی می‌گیرد.

با این حال، بسیاری از شرکت‌ها هنوز گام‌های مناسبی برای نوسازی زیرساخت شبکه چند ابری و مدل عملیاتی خود برای همگام شدن با این الزامات جدید برنداشته‌اند. زمان هم اکنون است. شرکت‌هایی که فاقد زیرساخت‌های شبکه برای مدیریت برنامه‌ها و بارهای کاری مانند AI/ML هستند، در معرض رقابت کمتری قرار می‌گیرند و ارزش تجاری زیادی را روی میز باقی می‌گذارند.


بکی مارکزبکی مارکز، مدیر ارشد مدیریت محصول، مرکز داده و گروه اتصال ارائه‌دهنده سیسکو، مدیریت پلتفرم‌های سوئیچینگ مرکز داده Nexus را بر عهده دارد.

بکی مارکز، مدیر ارشد مدیریت محصول، برای مرکز داده و گروه اتصال ارائه‌دهنده سیسکو، مدیریت پلتفرم‌های سوئیچینگ مرکز داده Nexus و پلتفرم سوئیچینگ ذخیره‌سازی MDS SAN را بر عهده دارد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور