زمین بازی وردپرس – ابزار جدیدی که باید همین الان امتحان کنید

وردپرس ابزارهای نوآورانه ای را منتشر کرده است که به کاربران کمک می کند تا به اهداف خود برسند و کاربران ماهرتر شوند. یکی از جدیدترین ابزارها Playground نام دارد، ابزاری که طراحی شده است تا یک سایت وردپرس را فوراً برای آزمایش، یادگیری و ساختن در دسترس قرار دهد.

پس زمینه در زمین بازی وردپرس

Playground ابزاری است که در مرورگر شما اجرا می شود.

اسناد رسمی وردپرس برای Playground این موارد را پیشنهاد می کند:

  • یک بلوک، یک طرح زمینه یا یک افزونه را امتحان کنید
  • یک سایت کامل بسازید، آن را ذخیره کنید، میزبانی کنید
  • افزونه خود را با بسیاری از نسخه های خاص وردپرس و PHP آزمایش کنید
  • یک سایت واقعی و تعاملی وردپرس را در آموزش یا دوره آموزشی خود قرار دهید
  • یک افزونه یا تم را در وب سایت خود به نمایش بگذارید
  • یک برنامه بومی با اجرای وردپرس بسازید و آن را در اپ استور قرار دهید
  • پیش نمایش درخواست های کشش از مخزن خود

همچنین یک افزونه وردپرس در دسترس است، Playground By WordPress Contributors، که به کاربر امکان می‌دهد تا سایت خود را به نسخه خصوصی Playground درون مرورگر کلون کند.

افزونه وردپرس به کاربر این امکان را می‌دهد که یک کپی وب‌سایت دقیق در یک نمونه Playground ایجاد کند، که از آن کاربر می‌تواند کارهایی مانند آزمایش یک افزونه یا تم را انجام دهد. هر گونه تغییر ایجاد شده در نمونه Playground بر وب سایت واقعی تأثیر نمی گذارد. سایت شبیه‌سازی‌شده در هیچ سرویس ابری آپلود نمی‌شود، همه داده‌ها خصوصی می‌مانند و در مرورگر وب کاربر قرار می‌گیرند و تا زمانی که برگه مرورگر بسته نشود، باقی می‌مانند.

مصاحبه: Adam Zieliński، معمار زمین بازی وردپرس @ Automattic

من با Adam Zieliński، معمار زمین بازی وردپرس در Automattic، مصاحبه کردم تا در مورد اینکه Playground چیست و چگونه می تواند برای توسعه دهندگان و کاربران عادی وردپرس مفید باشد، بیشتر بدانم.

اولین چیزی که می خواستم بدانم این است که Playground چیست و چرا کسی باید از آن استفاده کند، مردم از آن چه انتظاری باید داشته باشند؟

آدام زیلینسکی:

Playground وردپرس با یک کلیک است. هیچ مرحله راه اندازی خسته کننده، حساب میزبان وب یا صحبت فنی وجود ندارد.

Playground سایت playground.wordpress.net نیست. این فناوری پیشگامانه است که آن سایت را ممکن می کند و همچنین نسل جدیدی از ابزارهای تعاملی و تک کلیکی وردپرس را تقویت می کند. آموزش‌های تعاملی، گردش‌های کاری QA (تضمین کیفیت)، پیش‌نمایش‌های «قبل از خرید» برای افزونه‌ها، ابزارهای همکاری، گردش‌های کاری مشارکت و موارد دیگر وجود دارد.

در اینجا دو نمونه وجود دارد:

سایت playground.wordpress.net به عنوان یک ابزار QA عمل می کند – می توانید نسخه آینده وردپرس را امتحان کنید، افزونه یا طرح زمینه خود را با پنج افزونه دیگر آزمایش کنید و سپس ببینید که چگونه در نسخه های مختلف وردپرس و PHP عمل می کند. برای دریافت بازخورد در طول چرخه انتشار وردپرس 6.5، فراخوانی کتابخانه فونت برای آزمایش، و موارد دیگر مفید بود.

به عنوان یک افزونه وردپرس، Playground می‌تواند سایت موجود وردپرس شما، شامل تمام محتوا، افزونه‌ها و تم‌ها را در داخل یک نمونه خصوصی Playground کلون کند. این به شما راهی می‌دهد تا تغییرات، افزونه‌های جدید یا به‌روزرسانی‌ها را قبل از انتشار زنده و بدون نیاز به میزبانی جداگانه آزمایش کنید.

مثال بعدی کمی فنی تر است اما من همچنان با آن ادامه خواهم داد. زمین بازی را می توان در وب سایت ها تعبیه کرد. شرکت‌هایی وجود دارند که نسخه زنده افزونه یا تم خود را با استفاده از سایت وردپرس Playground که در داخل سایت واقعی آنها تعبیه شده است، به نمایش می‌گذارند. این برای مشتریان آینده آنها بسیار مفید است – حتی اگر آنها هیچ سرنخی در مورد زمین بازی نداشته باشند.

من یک سوال را دنبال کردم و پرسیدم که او چگونه Playground را برای کسی که از وردپرس استفاده می کند، اما در بخش توسعه فعالیت نمی کند، توصیف می کند.

آدام زیلینسکی:

«Playground نسخه‌ای از وردپرس است که مستقیماً بر روی دستگاه شما اجرا می‌شود، نه روی میزبان وب. می توانید Playground را در تلفن خود باز کنید، اینترنت را خاموش کنید و به استفاده از آن ادامه دهید.

بعد پرسیدم که آیا برای مهاجرت به یک قالب جدید یا آزمایش به‌روزرسانی‌های افزونه مفید است؟

آدام زیلینسکی:

“کاملا. می توانید سایت خود را با استفاده از افزونه وردپرس Playground کلون کنید و ابتدا قالب جدید یا افزونه به روز شده را در آنجا امتحان کنید بدون اینکه خطری برای خراب شدن سایت تولیدی خود داشته باشید. این افزونه همچنین یک دکمه «پیش‌نمایش اکنون» را به جستجوی افزونه‌ها در wp-admin اضافه می‌کند تا بتوانید قبل از نصب آن در سایت زنده خود، «آنها را امتحان کنید».

Zieliński در ادامه منابع زیر را برای مشاهده و مطالعه بیشتر درباره Playground توصیه کرد:

WordPress Playground: بهترین ابزار یادگیری، تست و آموزش برای وردپرس

نحوه استفاده از وردپرس Playground برای دموهای تعاملی

نحوه شروع استفاده از وردپرس Playground

آیا Playground به کاربران عادی وردپرس کمک می کند تا خودشان با سایت های در حال توسعه آشنا شوند، آیا این روشی عملی برای یادگیری نحوه استفاده از وردپرس است؟

آدام زیلینسکی:

«زمین بازی یک ابزار یادگیری عالی است. شما فقط می توانید به playground.wordpress.net بروید و شروع به کاوش در وردپرس کنید، خواه این به معنای ایجاد اولین پست خود باشد یا نصب پانزده افزونه و ساختن یک سایت کامل.

این تجربه امروز بسیار خود هدایت است، که در کلاس‌ها، کارگاه‌ها و جلساتی که یک مربی می‌تواند به شما راهنمایی بدهد، مفید است.

ما همچنین در حال بررسی یک آموزش تعاملی و هدایت شده هستیم. تصور کنید از WordPress.org بازدید می‌کنید، روی «من می‌خواهم اولین سایت وردپرس خود را بسازم» کلیک می‌کنید و دستورالعمل‌های واضح و یک سایت تعاملی وردپرس را دریافت می‌کنید. این چیزی است که ما در حال ساختن آن هستیم.

و این نباید آینده ای دور باشد. هر کسی می‌تواند همین امروز با Playground Block ایجاد این تجربیات تعاملی یادگیری را آغاز کند – این یک راه با یک کلیک برای جاسازی Playground در محتوای وردپرس شما است. اگر به صفحه افزونه بروید و روی دکمه Live Preview کلیک کنید، می توانید همین الان با آن بلوک بازی کنید. اوه، و آن پیش نمایش زنده؟ همچنین توسط وردپرس Playground طراحی شده است!

آیا Playground با سازندگان وب سایت محبوب وردپرس سازگار است؟

آدام زیلینسکی:

من Divi را تست نکرده ام. Elementor بیشتر کار می‌کند، اگرچه یک مشکل فنی در جریان ورود وجود دارد که باید قبل از اینکه کاملاً کاربردی شود، در Elementor fix برطرف شود.

Playground دارای ویژگی به نام Blueprints، فایل های تنظیمات پیکربندی است. از آدام پرسیدم که چگونه Blueprints را توصیف می کند و چگونه برای کاربران مفید است.

آدام زیلینسکی:

“Blueprints دستورالعمل هایی برای Playground در مورد نحوه ایجاد سایت وردپرس برای شما هستند.

نقشه ها نیز مانند قطعات پازل هستند. در واقع، در WCEU 2024، شما سایت های واقعی وردپرس را با قطعات پازل فیزیکی خواهید ساخت. ما تکه‌های پازلی را چاپ کرده‌ایم که مراحل پیکربندی سایت را نشان می‌دهند، مانند نصب یک افزونه یا تغییر نام سایت و شرکت‌کنندگان می‌توانند آن‌ها را با برنامه‌ای جمع‌آوری و اسکن کنند که Playground را با پیکربندی (Blueprint) که با هم قرار داده‌اند بارگیری می‌کند.

همچنین ببینید: بلوپرینت چیست و چه کاری می توانید با آنها انجام دهید؟

درباره سودمندی Blueprints – دو طرف آن وجود دارد. می‌توانید از یک سایت Playground که بر اساس یک Blueprint موجود ایجاد شده است استفاده کنید یا می‌توانید یک Blueprint جدید ایجاد کنید.

اگر فقط می خواهید از ابزارهای مبتنی بر Playground لذت ببرید، حتی نیازی به دانستن Blueprints ندارید. تنها چیزی که تجربه خواهید کرد دکمه ای است که یک سایت وردپرس را باز می کند که از قبل برای انجام هر کاری تنظیم شده است. این می تواند به شما کمک کند یک موضوع را آزمایش کنید، یک صفحه مستندات را ارائه دهید، یا حتی یک عرشه اسلاید بسازید و آن را به PDF صادر کنید.

اگر می خواهید بلوپرینت های جدیدی بسازید، امروز باید دستان خود را کثیف کنید و کد JSON بنویسید. Blueprints 101 و Technical Introduction to Playground شما را از طریق مراحل راهنمایی می کند و همچنین می توانید نمونه ها را در گالری Blueprints پیش نمایش کنید. شایان ذکر است که ما در حال کار بر روی یک ابزار بصری هستیم که در آن شما قادر خواهید بود این مراحل را مانند قطعات پازل بدون هیچ دانش کدنویسی جمع آوری کنید.

آیا این راهی برای ایجاد یک سایت و سپس ذخیره یا اشتراک گذاری نسخه نمایشی است؟

آدام زیلینسکی:

“آره! سایت‌های زمین بازی به‌طور پیش‌فرض موقتی هستند، اما راه‌های زیادی برای ذخیره و اشتراک‌گذاری آن‌ها وجود دارد. در playground.wordpress.net یک دکمه تنظیمات وجود دارد که می توانید به Playground بگویید سایت شما را در مرورگر وب خود ذخیره کند. هنگامی که این کار را انجام دادید و صفحه را بازخوانی کردید، مستقیماً به سایت خود باز خواهید گشت. همچنین می توانید سایت را با دایرکتوری در رایانه خود همگام کنید و همه تغییرات Playground در آنجا نشان داده می شود. سپس می توانید سایت خود را به عنوان یک فایل فشرده یا به GitHub صادر کنید.

دو راه برای اشتراک گذاری یک سایت با دیگران وجود دارد.

اولین مورد، ایجاد یک طرح اولیه است – بنابراین تمام دستورالعمل های گام به گام را برای Playground بنویسید تا آن سایت را دوباره ایجاد کنید. سپس می توانید آن طرح اولیه را در یک پیوند قرار دهید و آن را با جهان به اشتراک بگذارید.

نقشه ها قدرتمند هستند اما همیشه راحت نیستند، بنابراین راه دومی نیز وجود دارد. یک سایت Playground را می توان به عنوان یک فایل فشرده صادر کرد. شما می توانید آن فایل فشرده را میزبانی کنید، به عنوان مثال در GitHub، و یک لینک Playground برای بارگیری آن ایجاد کنید.

شخصی از جامعه توسعه دهندگان وردپرس این سوال را مطرح کرد:

سازندگان سایت اغلب یک یا چند «سایت آغازین» دارند، که به نظر می‌رسد کاملاً با طرح‌های اولیه مطابقت دارند، اگرچه معمولاً شامل مضامین و افزونه‌های ممتاز هستند. دروپال «توزیع‌ها» دارد، که اساساً سایت‌های آغازین از پیش پیکربندی شده‌اند و اغلب با تمرکز ویژه هستند.

یک نصب از پیش پیکربندی شده از هسته، یک موضوع، یک افزونه عضویت و تنظیم پرداخت (در انتظار کلیدهای API دروازه) را تصور کنید. اگر می خواهید یک سایت عضویت داشته باشید، این را نصب کنید و شروع به اضافه کردن محتوا کنید. یا یک سیستم میز کمک از پیش تنظیم شده و غیره.

بنابراین، من متعجبم که آیا چشم انداز این است که Blueprints چیزی مشابه ارائه دهد؟

آدام زیلینسکی:

«طرح‌های بلوپرینت دقیقاً این را فعال می‌کنند. پیش‌نمایش‌های زنده در فهرست پلاگین وردپرس یک مثال است – هر بار که یک سایت یکسان از پیش پیکربندی شده برای یک افزونه خاص دریافت می‌کنید. همیشه یک وردپرس جدید و آخرین نسخه‌های همه افزونه‌ها و تم‌های موجود را نصب می‌کند. می‌توانید برای راه‌اندازی خاص خود یک Blueprint تهیه کنید و با آن در مرورگر کار کنید، یا همچنین می‌توانید از ابزار Playground CLI برای کار با این سایت‌های شروع کننده در رایانه محلی خود استفاده کنید. ما در حال ساختن یک کتابخانه PHP برای فعال کردن میزبان‌های وب برای پشتیبانی از Blueprints هستیم – سایت‌های قالب ممکن است به یک ویژگی رایج در فضای میزبانی وردپرس تبدیل شوند.

زمین بازی وردپرس

زمین بازی مکانی است که برای فعالیت ها طراحی شده و تشویق می شود. این دقیقاً همان چیزی است که وردپرس Playground در مورد آن است. هر کسی که از وردپرس استفاده می‌کند باید Playground را امتحان کند یا حداقل با آن آشنا شود، زیرا دانش دیدگاه‌ها را گسترش می‌دهد، به حل مشکلات کمک می‌کند و فرد را به یک رقیب و کسب‌وکار مؤثرتر تبدیل می‌کند.

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Leszek Czerwonka

Source link