رگولاتور بریتانیا در حین بررسی غول ابری هزینه AWS را دو برابر کرد | دانش مرکز داده

این مقاله در اصل در Channel Futures ظاهر شد.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) قرار است هزینه‌های ابری خود را با AWS طی 36 ماه آینده دو برابر کند. این در حالی است که تنظیم کننده در حال حاضر در حال بررسی AWS برای اقدامات ضد رقابتی است.

CMA اکتبر گذشته یک تحقیق رسمی ضد تراست در مورد AWS و مایکروسافت را اعلام کرد. به دنبال تحقیقات آفکام، تنظیم‌کننده ارتباطات بریتانیا، شواهدی از رفتار ضدرقابتی هر دو شرکت کشف شد.

آفکام غول های ابری را به خفه کردن نوآوری در بازار ابری بریتانیا با ارزش 15 میلیارد پوند (16.9 میلیارد دلار) متهم کرد. این شرکت گفت که «ویژگی‌ها و شیوه‌هایی را شناسایی کرده است که تغییر و استفاده از چندین تأمین‌کننده ابری را برای مشتریان دشوارتر می‌کند».

با این حال، طبق شرایط قرارداد ارزش یک دولت بریتانیا 2.0 (OGVA)، خریداران بخش عمومی فناوری اطلاعات، مانند CMA، از قیمت‌های تخفیف‌خورده ارائه‌دهندگان ابر عمومی مانند AWS استفاده می‌کنند.

آخرین قرارداد سه ساله CMA با AWS تقریباً 437,000 پوند (550,000 دلار آمریکا) ارزش گذاری شده است. این بیش از دو برابر ارزش قرارداد ابری قبلی است که این جفت داشتند که کمی بیش از 191000 پوند (240000 دلار آمریکا) ارزش داشت.

CMA و AWS: تضاد منافع؟

رقبای ابری AWS تضاد منافع بین CMA و AWS را پیشنهاد می‌کنند.

تصمیم CMA برای تمدید قرارداد AWS خود توسط مدیر عامل شرکت ارائه دهنده ابر بریتانیا، Civo “یک ناامیدی بزرگ” نامیده شد.

مارک بوست گفت: “ما انتظار داریم که CMA در مورد پیامی که به کسانی که مشتاقانه منتظر بررسی آن هستند، آگاهی بیشتری داشته باشد.” با نزدیک شدن بریتانیا به انتخابات، ما باید به سختی در مورد مسیری که می خواهیم با ابر در پیش بگیریم فکر کنیم. قانون‌گذاران، دولت‌ها و کسب‌وکارها باید در تصمیم‌گیری درباره سرنوشت تکنولوژیکی خود آزاد باشند و توسط صورت‌حساب‌های مبهم و خدمات پیچیده‌ای که برندهای فناوری بزرگ در سیلیکون ولی ارائه می‌دهند محدود نشوند. هر که در شماره 10 باشد [Downing Street] این زمان در سال آینده باید به این موضوع به عنوان یک اولویت فوری رسیدگی شود.»

AWS قبلاً گفته بود که مداخله نظارتی “غیر موجه بوده و می تواند منجر به آسیب ناخواسته قابل توجهی به مشتریان و رقابت شود.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور