رگولاتور ارشد می گوید که شبکه های برق ایالات متحده به امنیت سایبری قوی تری نیاز دارند

(بلومبرگ) — شبکه های برق ایالات متحده باید دفاع سایبری خود را تقویت کنند تا سریعتر هکرها را پیدا کنند تا از کنترل آنها بر عملیات جلوگیری کنند.

کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال بر اساس اطلاعیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، پیشنهاد می‌کند استانداردهایی برای نظارت بر دستگاه‌ها یا تجهیزات سیستم‌های برق فله ایجاد کند. استانداردهای پیشنهادی به دنبال یافتن هکرهایی هستند که در کمین شبکه‌ها هستند، برخلاف تلاش‌های فعلی که از دفاع محیطی استفاده می‌کنند که بر تلاش برای دور نگه داشتن مهاجمان از شبکه‌های حساس تمرکز دارد.

FERC گفت، یک نقض گسترده با استفاده از نرم‌افزار SolarWinds Corp. مستقر در تگزاس در سال 2020 نمونه‌ای از این است که چگونه مهاجمان می‌توانند از طریق فروشندگان مورد اعتماد چنین دفاعی را دور بزنند.

ریچارد گلیک، رئیس FERC در یک نشست خبری پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «ما به هیچ وجه نمی‌توانیم از امنیت سایبری خودداری کنیم و باید به طور مستمر نظارت کنیم که آیا استانداردها مناسب هستند یا خیر. شرکت‌ها باید در برابر هکرهایی که سعی در ورود به سیستم دارند هوشیار باشند و «اگر وارد سیستم شوند، مهم است که آن را در سریع‌ترین زمان ممکن بدانند، از آن آگاهی داشته باشند و بتوانند روی آن اقدام کنند».

60 روز مهلت اظهار نظر برای پیشنهاد وجود دارد. پس از آن، انتظار می‌رود که کمیسیون به شرکت قابلیت اطمینان الکتریکی آمریکای شمالی، نهاد بین‌المللی که مسئول کاهش خطرات شبکه‌های انرژی است، دستور دهد تا قوانین جدیدی را برای رفع این شکاف بازبینی یا ارائه کند.