روبات ها، هوش مصنوعی، EW: چگونه جنگ در اوکراین فن آوری نظامی را دوباره شکل می دهد

آیا می‌دانستید که فناوری‌هایی مانند GPS که اکنون در زندگی غیرنظامی ضروری است، در ابتدا توسط آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی ایالات متحده (دارپا) برای اهداف نظامی توسعه داده شد؟ به طور مشابه، برچسب لیزری از شبیه‌سازهای لیزری نظامی که برای آموزش استفاده می‌شوند، نشأت می‌گیرد.

از همان ابتدای جنگ، فناوری نقشی اساسی در توانمند ساختن نیروهای مسلح اوکراین برای مقاومت در برابر حمله روسیه ایفا کرده است. برنامه‌هایی که بینش میدان جنگ را در زمان واقعی ارائه می‌کنند، دفاع سایبری قوی که از زیرساخت‌های حیاتی محافظت می‌کند، و تطبیق پهپادهای غیرنظامی برای مقاصد نظامی، تنها چند نمونه از نبوغ فناوری است که به ویژگی بارز صنعت فناوری دفاعی اوکراین تبدیل شده است.

جنگ ها اغلب زمانی شروع می شوند که یک طرف طرف دیگر را دست کم می گیرد و به یک پیروزی سریع اعتقاد دارد. ساخت یک صنعت دفاعی جامد موثرترین راه برای اوکراین برای مقابله با تهدید دائمی روسیه است.

جنگ تمام عیار اوکراین را به عنوان یک مرکز نوآوری در بخش فناوری دفاعی معرفی کرده است. صدها شرکت اوکراینی در حال توسعه راه‌حل‌های فن‌آوری هستند که قابلیت‌های دفاعی کشور را افزایش می‌دهد، جان سربازان و غیرنظامیان را نجات می‌دهد و مقاومت کشور را از روز اول تهاجم تقویت می‌کند.

BRAVE1: تقویت همکاری و تسریع نوآوری

تشخیص …

Source link