رقیب OpenAI Anthropic کلود چت بات را با فشار درآمد به اروپا می آورد

(بلومبرگ) — هوش مصنوعی استارت‌آپ Anthropic، چت‌بات و طرح‌های اشتراک Claude خود را در اروپا راه‌اندازی کرده است، بازاری با نظارت دقیق‌تر که برخی از رقبای خود را به چالش کشیده است، زیرا این شرکت برای افزایش کاربران و درآمد تلاش می‌کند.

Anthropic گفت که ارائه نرم افزار پایه این شرکت در حال حاضر در بخش هایی مانند امور مالی و مهمان نوازی در سراسر اروپا دارای کشش است. در حال حاضر، آن را به دنبال ایجاد بر روی آن است. داریو آمودی، مدیرعامل این استارت‌آپ، گفت: شرکای رایانش ابری این استارت‌آپ – آمازون و گوگل آلفابت – به آن کمک خواهند کرد تا محدودیت‌های سخت‌تر در استفاده از داده‌ها را برای کسب‌وکارهای فعال در اتحادیه اروپا رعایت کند.

آمودی گفت: «ارائه دهندگان ابری ما به دلیل امنیت بسیار قوی شناخته شده اند اخبار بلومبرگ. ما از منظر امنیت داده و حفظ حریم خصوصی در موقعیت خوبی قرار داریم.

Anthropic که در سال 2021 توسط کارمندان سابق OpenAI تشکیل شد، خود را به عنوان توسعه دهنده هوش مصنوعی مسئول و اخلاقی معرفی کرده است. مانند سایر شرکت های هوش مصنوعی، Anthropic نیز به طور فزاینده ای بر فروش خدمات خود به مشتریان شرکتی متمرکز شده است. در اوایل این ماه، طرح تیمی را برای شرکت ها معرفی کرد. Amodei از اظهار نظر در مورد تقاضا برای سطوح پولی خود تاکنون خودداری کرده است.

Anthropic در حال ارائه طرح هایی با قیمت مشابه به اروپا است. با این حال، آنتروپیک در مقابل OpenAI، که در حال حاضر در دسترس است، قرار خواهد گرفت اتحادیه اروپاو همچنین رقبای محلی مانند Mistral، یک توسعه دهنده مدل هوش مصنوعی فرانسوی که سال گذشته تشکیل شد.

مربوط:OpenAI مدل هوش مصنوعی سریعتر و ارزان تر را با GPT-4o راه اندازی می کند

این شرکت همچنین با مقررات سخت تری مواجه است. در اوایل سال جاری، اتحادیه اروپا قانون هوش مصنوعی را به تصویب رساند که جامع ترین قانون مربوط به این فناوری است. این لایحه نسبت به نسخه‌های تهاجمی‌تر قبلی کمی کاهش پیدا کرد، اما همچنان قوانینی را بر توسعه‌دهندگان مدل‌های هوش مصنوعی مانند Anthropic تحمیل می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد از کنترل‌های امنیت سایبری کافی استفاده کنند و جزئیات خاصی در مورد طراحی و خطرات احتمالی مدل‌های خود را افشا کنند. سیستم های هوش مصنوعی بسیار بزرگ مشمول محدودیت های بیشتری هستند.

این شرکت گفت که بزرگترین مدل آنتروپیک با این محدودیت ها مطابقت دارد و این استارت آپ هنوز منتظر است که چگونه تنظیم کنندگان اتحادیه اروپا این قوانین جدید را اجرا کنند. جک کلارک، یکی از بنیانگذاران و مسئول سیاستگذاری آنتروپیک، گفت: “ما می خواهیم بفهمیم که آنها چگونه آن را اجرا می کنند.”

گوگل اپلیکیشن Gemini خود را در اوایل سال جاری در چندین کشور منتشر کرد، اما این سرویس هنوز در اتحادیه اروپا در دسترس نیست. در همین حال، ChatGPT OpenAI در اروپا با شکایات مربوط به حفظ حریم خصوصی روبرو شده است.


Source link