رایموندو هشدار می‌دهد که تراشه‌های آمریکا با تاخیرهای طولانی در فرآیند مجوز مواجه می‌شوند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — وزیر بازرگانی جینا ریموندو هشدار داد که تلاش های ایالات متحده برای ایجاد صنعت نیمه هادی داخلی ممکن است سال ها به تعویق بیفتد اگر شرکت ها ملزم به انجام بررسی های استاندارد زیست محیطی باشند، هشدار دادن مقررات آب و هوا ممکن است با اهداف امنیت ملی در تضاد باشد.

پروژه های در دست ساخت توسط شرکت میکرون فناوری، شرکت اینتل و شرکت تولید نیمه هادی تایوان – که با هم متعهد شده اند تا 195 میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایالات متحده داشته باشند – از جمله پروژه هایی هستند که ممکن است تحت تأثیر بررسی های طولانی رایموندو و یک گروه دو حزبی از قانونگذاران قرار گیرند. سعی کرد اجتناب کند

رایموندو در ماه اکتبر از کنگره خواست تا اقدامی را تصویب کند که پروژه‌های تراشه‌های دارای بودجه فدرال را از چنین مجوزهای زیست‌محیطی مستثنی می‌کند، که به گفته او می‌تواند ساخت‌وساز را «تا سال‌ها» متوقف کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا پس از اینکه جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان هفته گذشته این معافیت را حذف کردند، هنوز این ارزیابی او بود، گفت: «بله، احتمالاً».

ریموندو در مصاحبه ای با بلومبرگ نیوز در نشوآ، نیوهمپشایر گفت: «بدیهی است که ما می خواهیم همیشه برای محافظت از محیط زیست هر کاری انجام دهیم. اما این یک اولویت امنیت ملی است و ما باید به سرعت حرکت کنیم.»

وزارت بازرگانی روز دوشنبه اولین جایزه خود را از قانون تراشه‌های 2022 اعلام کرد که یارانه‌هایی به ارزش 100 میلیارد دلار را برای احیای تراشه‌سازی داخلی و کاهش اتکا به زنجیره‌های تامین آسیایی که واشنگتن نگران است آمریکا را آسیب‌پذیر کرده است کنار بگذارد.

در طول سال آینده، Raimondo گفت که او انتظار دارد تا ده ها اعلامیه اضافی – از جمله تاسیسات بزرگ ساخت تراشه پیشرفته که ده ها میلیارد دلار هزینه برای ساخت آنها دارد، ارائه دهد.

اما این تأسیسات با خطراتی برای محیط زیست نیز همراه است، زیرا ردپای کربن بخش نیمه هادی قرار است تا سال 2030 دو برابر شود. آنها نیاز آبی معادل شهرهای کوچک دارند و می توانند به اندازه کشورهای کوچک برق مصرف کنند. آن‌ها همچنین از گازهای فرآیندی استفاده می‌کنند که باعث انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شوند و به مواد شیمیایی سمی به اصطلاح برای همیشه متکی هستند.

متقاضیان قانون چیپس باید یک پرسشنامه زیست محیطی AZ را به بازرگانی ارسال می کردند – و اکثریت قریب به اتفاق چنین پروژه هایی که بودجه دریافت می کنند اکنون تحت قانون سیاست ملی محیط زیست مجوز دریافت می کنند. NEPA توسط مقدار پول فدرال درگیر، در میان عوامل دیگر، ایجاد می شود.

این بررسی می‌تواند باعث توقف طولانی مدت ساخت و ساز در سایت‌های کلیدی تلاش ایالات متحده شود، که در حال حاضر تحت فشار قابل توجهی از سوی پکن قرار دارد، زیرا چین برای ایجاد قابلیت‌های ساخت تراشه خود رقابت می‌کند.

Raimondo گفت Commerce یک تیم کوچک NEPA دارد که بر ساده‌سازی فرآیند برای تسهیلات خاص مانند TSMC در آریزونا یا اینتل در اوهایو متمرکز است. ریموندو قبلاً گفته بود که بازرگانی همچنین از ادارات فرمانداری می‌خواهد که یک نفر را برای صدور مجوز در سطح ایالت تعیین کنند.

او روز دوشنبه به بلومبرگ گفت: «ما هر کاری از دستمان بر می‌آید برای فرآیند موازی انجام می‌دهیم، از جمله تشویق شرکت‌ها به استخدام کارکنان برای بررسی NEPA.

او گفت: «این تنها مهم‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم – وادار کردن شرکت‌ها به استخدام مشاوران و وکلا». “هر چه زودتر شروع کنید، زودتر تمام می شود.”

او گفت که برخی از شرکت‌ها از قبل کاغذبازی NEPA را آغاز کرده‌اند، با توجه به اینکه در صورت دریافت یارانه‌های Chips Act، چنین بررسی‌هایی همیشه روی میز بود. اما آنها به مهلت کنگره امیدوار بودند، به ویژه پس از تصویب اکثریت قاطع سنا ماده معافیت NEPA در تابستان.

Manish Bhatia، معاون اجرایی Micron در عملیات جهانی، درباره این اقدام گفت که او “هنوز امیدوار است که همه بخواهند این اتفاق بیفتد.” Micron در حال ساخت سایت های نیمه هادی گسترده در آیداهو و نیویورک است که هر دو علاوه بر فرآیند فدرال، رژیم های مجوز خود را دارند.

در همین حال، شرکت انویدیا، تامین‌کننده پیشرو تراشه‌های هوش مصنوعی، گفت که زنجیره‌های تامین آن تحت تاثیر مجوز هفته گذشته قرار نگرفته است. دلیل آن این است که شرکت آمریکایی تولید را به شرکت هایی که عمدتاً در کره جنوبی و تایوان مستقر هستند برون سپاری می کند.

در همین حال، بسیاری از گروه‌های دوستدار محیط زیست، NEPA را یک قانون آب و هوای پایه می‌دانند و با قانون 2022 که پروژه‌های نیمه‌رسانا را واجد شرایط بررسی سریع می‌کرد، مخالفت کردند. اکنون، ائتلاف جدیدی از گروه‌های کارگری و محیط‌زیست پیشرو از سازندگان تراشه‌ها می‌خواهند تا توافق‌نامه‌های رسمی مزایای جامعه را امضا کنند که به طیف وسیعی از پایداری و سایر مسائل می‌پردازد.

بن جیلوس، مدیر اجرایی باشگاه سیرا در مصاحبه ای گفت: ائتلاف به دنبال “تعهد پایه برای ایجاد صنعت به روشی بسیار پایدارتر از دهه های قبل است” و “هر سال تعهد به تکامل برای تبدیل شدن به بیشتر و بیشتر پایدار.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور